Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1     всички  напред  последна
 SD CART ??
Автор: Stelcho2   
Дата:   10-08-13 05:59

Здравейте!
От известно време ми се случва нещо шантаво с СД картата
След заснемането на 'сесията' при слагането на картата в рийдъра не ми излизат снимките, а ми изскачат някакви примерно 2-3 файла с някакъв размер и китайски букви. След ръчкане в лаптопа, опит за снимки с фотоапарата и прочие, после картата е тип-топ... Но понякога и самия апарат не иска да я прочете. Пише, че няма снимки, но след направата на 2-3 снимки, всичко се появява наново...

Това на какво се дължи? Неправилно вадене на картата или е сдала багажа или НЛО??

4гб карта 6 клас ползвам.

Отговори на това съобщение
 Re: SD CART ??
Автор: stoyan_5   
Дата:   10-08-13 06:52

Картата е електронно устройство. В жегата се случва на някой бранд по-немарков да "откачи".
Форматирай я в апарата и гледай да не правиш много серии с голям размер на файловете!

Отговори на това съобщение
 Re: SD CART ??
Автор: didesignbg   
Дата:   10-08-13 06:56

На вирус в лаптопа.

Отговори на това съобщение
 Re: SD CART ??
Автор: Stelcho2   
Дата:   10-08-13 07:38

stoyan_5 , попринцип като се бъгне не иска да се форматира от апарата... аа тогава идеята е да си спася снимките


didesignbg , и аз така мисля, но искам да стигна до някакво решение...

ползвам някакъв умрял карт рийдър за 10лв купен от кауфланд :Д
като се бъгне слагам нещата в лаптоп, ако и картрийдъра на лаптопа не може се почва мъчението.. за 1 месец 3-4 пъти става вече.. досадно е, а ми плащат както се казва... да не взема да увисна някоя вечер със снимките, че ще ми хвръкне главата.

Не съм сигурен дали е прецакана картата или някакъв бъг на уина или вирус... най-лесно е да купя нова... но това не смятам че е решение поне за момента

Отговори на това съобщение
 Re: SD CART ??
Автор: Pavlov   
Дата:   10-08-13 07:52

Автор: Stelcho2
Дата: 10-08-13 07:38
ползвам някакъв умрял карт рийдър за 10лв купен от кауфланд

Ако и картата е някоя умряла от Кауфланд за 10 лв, не се учудвай, че ти прави номера.Решението е ясно - нова, но от свястна марка.

Отговори на това съобщение
 Re: SD CART ??
Автор: Stelcho2   
Дата:   10-08-13 08:06

Transcend SD

poprinцип рийдъра ми върши идеална работа микро сd-to ... иии затова го купих...

Отговори на това съобщение
 Re: SD CART ??
Автор: quazimodo   
Дата:   10-08-13 08:40

Нова карта, по възможност Сандиск. Срещам подобен проблем с МайкроСД карта от телефона.

Отговори на това съобщение
 Re: SD CART ??
Автор: stoyan_5   
Дата:   10-08-13 09:52

Ми то микрото по-трудно се охлажда.
Не е за предпочитане за снимане.
Каквото и да ви казвам и аз съм с микро СД 32 Гб

Отговори на това съобщение
 Re: SD CART ??
Автор: mihajlov2   
Дата:   10-08-13 17:26

Веднъж бях тръгнал на разходка с фотоапарат. Като се опитах да снимам, се оказа, че съм тръгнал без карта... Почти като в стария лаф - на сватба без... От първия попаднал ми наблизо магазин - компютърен, си взех някаква микро SD карта почти за без пари - уж маркова, уж бърза - клас 10. Камерата (Sony A77) уж я преглътна. Снимах каквото снимах, без серии и т.н. Мъката започна после, при опит да прехвърля снимките на компютър с кардридер. Прехвърлянето на 1-2 GB снимки отне поне половин вечност... примерно половин час и отгоре. Конфигурацията и използваните от мен карти са такива, че нормалната скорост на трансфер карта - кардридер - хард диск е поне 20-22 MB/s. Разбира се, преформатирах така наречената карта. Първо на компютъра, после в камерата. Ефектът беше нулев. Оттогава това микро недоразумение го хвърлих някъде по чекмеджетата и се опитах да забравя къде точно.

Отговори на това съобщение
 Re: SD CART ??
Автор: wafen   
Дата:   10-08-13 22:05

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: SD CART ??
Автор: photostoykov   
Дата:   10-08-13 22:44

Селчо, селчо-о-о-о (на квадрат) извинявай, ама и у наше село се пише на ингилицки CARD, (T) е в твоята транскрипция...[smilie5]

Нищо лично, учи английски!

[smile]



Публикацията е редактирана (10-08-13 22:45)

Отговори на това съобщение
 Re: SD CART ??
Автор: ZHV   
Дата:   10-08-13 22:51

Купи си нова карта, така ще разбереш дали имаш проблем с фотоапарата - защото на мен някак си не ми се връзва как фотоапарата ти не я прочита но след направата на 2-3 снимки всичко се оправя.
Колкото до лаптопа и картрийдъра там нещата могат да се дължат на много причини от прегряване на рийдъра до вирус в лаптопа.
И не на последно място всичко това може и да е от самата карта.
Колкото до НЛО-то, при сдал багаж на картата аз бих я направил ИЛО (индентифициран ЛО)
Успех !

Отговори на това съобщение
 Re: SD CART ??
Автор: wafen   
Дата:   10-08-13 22:52

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: SD CART ??
Автор: photostoykov   
Дата:   10-08-13 22:55

Използвам архаично название за английския език и сера нормално!

[thankyou]

Отговори на това съобщение
 Re: SD CART ??
Автор: wafen   
Дата:   10-08-13 23:12

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: SD CART ??
Автор: mmjm   
Дата:   10-08-13 23:16


http://static.framar.bg/snimki/zabolyavaniya/1-zapek.jpg




Отговори на това съобщение
 Re: SD CART ??
Автор: Stelcho2   
Дата:   12-08-13 17:31

Карт / Кард ... все е тая.... малко англо-българско .. всички разбрахте за какво иде реч.

Взех си кабел за пренос на данните.. това ще ми спести нервите :)

така и не разбрах как мога да разбера дали картата е бъгната или просто проблема е в четеца й ...

Отговори на това съобщение
 Re: SD CART ??
Автор: mmjm   
Дата:   12-08-13 19:55

Форматирай с SDFormatter! Може да се е бъгнала файловата с-ма. Пробвай дали я познават други четци и устройства, пробвай четеца с други карти! Накрая ще си покаже.

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »