Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1     всички  напред  последна
 Къде мога да намеря...въпрос за ПУ дунапрен за Фото-куфари.
Автор: Frenchev   
Дата:   06-08-13 23:36

[shtrak]

Отговори на това съобщение
 Re: Къде мога да намеря...?
Автор: Frenchev   
Дата:   06-08-13 23:37

Здравейте, някой има ли идея от къде мога да намеря дунапрена (или пяната) не знам какво е точно и как се казва, с която са пълни сериозноите куфари за пренос на скъпа техника.

Желателно е да е с дебелина около 10 см. Ако няма, дали има друга алтернатива.

В момента проблема е решен с обикновен дунапрен, но ми се иска да намеря от въпросният материал тъй като е по-лек и по-устойчив.

Благодаря



Публикацията е редактирана (06-08-13 23:37)

Отговори на това съобщение
 Re: Къде мога да намеря...?
Автор: Frenchev   
Дата:   06-08-13 23:38


http://www.novo-orga.de/fileadmin/redaktion/images/Organisationsmittel/Koffer/Fotokoffer-innen_2.jpg


Отговори на това съобщение
 Re: Къде мога да намеря...?
Автор: stoyan_5   
Дата:   06-08-13 23:57

Долната част може да се изреже от зелен фибран.
Отгоре най-обикновен дунапрен също може да свържи работа.
Фибран от строителните махазини а дунапрен от магазините за завивки, възглавници и дюшеци /на инженерната спирка на трамвай №5 има тъкав/.

Отговори на това съобщение
 Re: Къде мога да намеря...?
Автор: Frenchev   
Дата:   07-08-13 00:00

Ами аз в момента съм с обикновен дунапрен, но ми се иска да намеря от въпросният материал, тъй като е по подходящ за уплътнение на сандък в който се пренася скъпа техника.

Отговори на това съобщение
 Re: Къде мога да намеря...?
Автор: stoyan_5   
Дата:   07-08-13 00:05

Навремето си направих точно с такъв уплътнение в един куфар, ама от къде съм го взимал не помня.
Май някой ми го подари.
Попитай! Може на някой да му се намира.

Отговори на това съобщение
 Re: Къде мога да намеря...?
Автор: Frenchev   
Дата:   07-08-13 00:07

Ами питам :)

Отговори на това съобщение
 Re: Къде мога да намеря...?
Автор: marchello   
Дата:   07-08-13 00:34

аз съм намирал подоБен .. ключовата дума беше звукоизолация [smile]

цък


Отговори на това съобщение
 Re: Къде мога да намеря...?
Автор: ogogogo   
Дата:   07-08-13 06:13

Има го в София в Визатон и в ПАС.
http://www.steadygroup.com/

http://www.pas-bg.com/



Отговори на това съобщение
 Re: Къде мога да намеря...?
Автор: k7   
Дата:   07-08-13 09:09

Автор: marchello
Дата: 07-08-13 00:34

аз съм намирал подоБен .. ключовата дума беше звукоизолация [smile]

И аз за това се сетих [smilie24]

Отговори на това съобщение
 Re: Къде мога да намеря...?
Автор: джъмбо   
Дата:   07-08-13 09:16

заглавието на темата е доста неуважително дори и за форумските стандарти...

в рамките на доброто възпитание е да се слагат точни заглавия!!!

Отговори на това съобщение
 Re: Къде мога да намеря...?
Автор: randreev   
Дата:   08-08-13 20:12

Аз купувах Ауралекс (звукоизолационен пено-полиуретан и то доста скъп), от който си направих нови изрезки за единия ми Пеликан и се оказа, че става за транспорт, НО не и за съхранение. В затворената кутия замириса на нещо средно между нафта и стар Цайс Йена :) за около една година, може и да е било малко по-дълго.
Не разбрах какъв е "сандъка", в който пренасяш, може да е добре проветрен и т.н. и така да е ОК с обикновен дунапрен, може би?
Пеликан/Хардиг твърдят, че техния ППУретан е "специален", аз не вярвах, но все пак си купих оригиналната пяна за 60 паунда от Ибей Англия и за две години не се е вмирисала. Пеликан препоръчват кутиите да се проветряват на всеки два месеца, не знам дали това е много важно, аз не го правя, но съм сложил 500 грамови кутии със силикагел във всяка кутия с надежда, че помага. :)
Старата - звукоизолацията - въпреки, че е извън кутията вече лепне и определено се разлага. Държа я за сравнение и мога да режа мостри за показване ако някой се интересува. 150 лева на вятъра :) Същото става и с обикновения дунапрен пак за около година две, пробвал съм с различни материали една синя полумека изолация и тя се вмириса, но по различно. Не бих препоръчал Фибран и подобни, защото са средно абразивни и не са ударопоемащи. Също много важно е да не използваш лепила в затворена кутия, колкото и добре да са изсъхнали продължават да емитират някакви остатъци от разредителите им. Оригиналните вложки бяха залепени с термосиликон.

Отговори на това съобщение
 Re: Къде мога да намеря...?
Автор: frenchev   
Дата:   09-08-13 08:43

randreev благодаря за изчерпателния отговор. Тоест съветваш да не взимам от звукоизолиращия защото след време се разпада и вмирисва. Правилно ли съм те разбрал?

Сега ще погледна на пеликан нещата и видя какво имат. Сандъка който съм си направил и ще си правя (нов) е най-обикновен сглобен от дървени (талашитени) плоскости. На новия размера ще е грубо метър на метър на 50 см височина. И ще ми трябва доста пяна. Тези дни ще се разтърся и ако някой го интересува ще пиша какво е станало и какво съм намерил.

И съвета за горещия силикон беше супер. При първият сандък използвах лепило и още си мирише вътре.

Отговори на това съобщение
 Re: Къде мога да намеря...?
Автор: randreev   
Дата:   09-08-13 16:13

Точно си ме разбрал не слагай непредвиден за това ППУ/Дунапрен.
Но, метър на метър на 50см е по-голям от най-големия ми Хардигг - това ще е със сигурност над 60 лири без транспорта.
А и сега разбирам, че имаш да правиш няколко кутии, так ли е?
За подобни количества може би е добре да огледаш на пазара в България, от толкова производители, вносители и дистрибутори все някой има точно този продукт. (Във България има много голям оборот на дунапрен, защото сме един от основните производители на матраци в Европа, странно нали?)
Даже сега ще скоча до един дистрибутор на пет пресечки от вкъщи да питам какво предлагат, аз също имам да обновявам две кутии в тях е държано оръжие и има прилично замърсяване със смазка, а и честно не ми се дават толкова пари, за почти буквално въздух под налягане.
Редакция:
Склада за дунапрени, който беше близко до мен на Гешов е затворил преди половин година :) ще потърся друг и ще сравня парчета изрезки от оригиналния Пеликан с каквото имат подобно.



Публикацията е редактирана (09-08-13 23:55)

Отговори на това съобщение
 Re: Къде мога да намеря...въпрос за ПУ дунапрен за Фото-куфари.
Автор: frenchev   
Дата:   11-08-13 08:27

Само един сандък ще правя засега. Смених си шасито на хексакоптера и новото е малко по-голямо Трябва ми нов сандък и ми се иска да го направя малко по-професонално.

Сега съм с дунапрен, но знам, че има по-добри решения. Ще съм много благодарен ако наистина можеш да погледнеш дали има подобен материал в България.

Във Варна намирам само обикновен дунапрен.



Публикацията е редактирана (11-08-13 09:26)

Отговори на това съобщение
 Re: Къде мога да намеря...въпрос за ПУ дунапрен за Фото-куфари.
Автор: randreev   
Дата:   12-08-13 19:54

Само да ъпдейтна, че проверих един склад и нямат, търсенето продължава утре.

Отговори на това съобщение
 Re: Къде мога да намеря...въпрос за ПУ дунапрен за Фото-куфари.
Автор: asahi   
Дата:   12-08-13 23:28

Търси дунапрен с висока плътност в мебелните складове/фирми.

Отговори на това съобщение
 Re: Къде мога да намеря...въпрос за ПУ дунапрен за Фото-куфари.
Автор: ixus   
Дата:   13-08-13 17:04

Питай в Паралел Севлиево . Там произвеждат дунапрен.

Отговори на това съобщение
 Re: Къде мога да намеря...въпрос за ПУ дунапрен за Фото-куфари.
Автор: to6oo   
Дата:   14-08-13 21:43

Отиваш в Dinacord в Дружба, имат и работилница за кейсове а продават и всичко за тях.

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »