Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 
 canon 70D vs Sony A77
Автор: wafen   
Дата:   01-08-13 23:34

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: canon 70D vs Sony A77
Автор: mihail_radkov   
Дата:   01-08-13 23:36

а защо не ги проверите сам?

Отговори на това съобщение
 Re: canon 70D vs Sony A77
Автор: wafen   
Дата:   01-08-13 23:40

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: canon 70D vs Sony A77
Автор: kvakioh   
Дата:   02-08-13 10:00

Няма как да се каже за 70Д, защото все още никой го няма. То 100д, който е на пазара 4-5 месеца вече никой не е купил, да чуем поне дума за него.
Темата ми намирисва на спорове и т.н. ЗАтова, аз няма да се вписвам повече.

Отговори на това съобщение
 Re: canon 70D vs Sony A77
Автор: sauron69   
Дата:   02-08-13 10:23

70D още го няма, ама цена поне вече си има- 2 149.00 лв. [smilie5]

Отговори на това съобщение
 Re: canon 70D vs Sony A77
Автор: realnoncho   
Дата:   02-08-13 12:07

70Д от първоначално изнесените примерни снимки не е мръднало особено от матрицата на 7Д/60Д. А ако беше с видимо по-добра матрица щеше да е бестселър.

Снимал съм с А77 и не бях много очарован. Разбира се и двете си имат и предимства и недостатъци.

Отговори на това съобщение
 Re: canon 70D vs Sony A77
Автор: джъмбо   
Дата:   02-08-13 13:19

скоро ще имам по-обстойно мнение

Отговори на това съобщение
 Re: canon 70D vs Sony A77
Автор: wafen   
Дата:   02-08-13 14:17

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: canon 70D vs Sony A77
Автор: realnoncho   
Дата:   02-08-13 14:36

60D с 15-85 IS
Sony A77 с 16-50 2.8

Снимано навън в един ден по време на ФФ Фест 2011.
Във високото ИСО на А77 се включва едно доволно шумоподтискане което на мен лично не ми е приятно като картинка.

Отговори на това съобщение
 Re: canon 70D vs Sony A77
Автор: LEONIK   
Дата:   02-08-13 15:02

Шумопотискането на А77 може да се изключи, а и работи само в JPEG.

Отговори на това съобщение
 Re: canon 70D vs Sony A77
Автор: nevermess   
Дата:   02-08-13 19:17

Chrisnoch\Leonok не можеш да спреш NR-а напълно на Sony A77:

It is worth noting however, that in-camera noise reduction cannot be turned off in the A77. It can be set to “low”, but cannot be turned off entirely. This occasionally causes some smudged details in low light, and is something to be aware of when shooting above ISO 1600.
Поне така пишат хората[smile]



Публикацията е редактирана (02-08-13 19:31)

Отговори на това съобщение
 Re: canon 70D vs Sony A77
Автор: flammen   
Дата:   02-08-13 19:45

При А77 има два режима: шумопотискане при дълга експонация, и шумопотискане при високо исо (над1600). В raw, вторият режим не е приложим. В raw/jpeg и jpeg може да се намали до ниво"low".

Отговори на това съобщение
 Re: canon 70D vs Sony A77
Автор: PhotoBo   
Дата:   02-08-13 22:33

Като видях темата реших да вляза, за да видя дали някой вече не се е оказал собственик на 70D-то, но явно ще чакаме Джъмбо за ревюто. Иначе ако сега избирах тяло - сякаш бих се насочил към по-съвременното [smilie7]

Отговори на това съобщение
 Re: canon 70D vs Sony A77
Автор: hotsnail   
Дата:   02-08-13 22:40

А77 вече го знаем или който е искал го знае.

70Д е интересен апарат. От малкото дето четох това е нещо средно между ДСЛР и безогледален. Интересно ако в режим безогледален е на нивото на ДСЛР дали Канон няма да махнат излишния чаркалък в следващата версия. Пък как го разбрахте че матрицата нямала напредък спрямо предните Канончета....

ПП от 24мп на Сони съм супер доволен аз ама на един друг по-малък апарат. Няма друа матрица с тая динамика и цветове.

ПП от 4-ия софтуер на А700 всички сонита нямат шумоподтискане в RAW



Публикацията е редактирана (02-08-13 22:52)

Отговори на това съобщение
 Re: canon 70D vs Sony A77
Автор: LEONIK   
Дата:   02-08-13 22:51

nevermess,
Хубаво е, че четеш, ама трябва да четеш в правилния контекст - иначе само дезинформираш. Цитатът се отнася за снимане в JPEG. Както вече отбелязах, в RAW нещата не стоят по същия начин.
Chrisnoch\Leonоk кои са? [smilie11]
Аман от "всезнаещи"!

Отговори на това съобщение
 Re: canon 70D vs Sony A77
Автор: nevermess   
Дата:   03-08-13 02:11

Leonik кой казал,че не съм разбрал, че става дума за JPEG? Теб може и да не те дразни да нямаш опция за пълно изключване на шумоподтискането в jpeg ама други ги дразни.... Аз не процесвам всички снимки от RAW, а само тези за които смятам, че има смисъл и ако трябва заради вечно включен NR (това се оправя само с firmware) да снимам само в RAW и да процесвам всички снимки то [smilie23] .
И противно на мнението ти всички производители ползват някакво ниво на NR при снимки с по-високо ИСО дори при генерирането на RAW файл и уж изключен NR (особено забележимо при Пентакс К5)... Някои намират баланса други не... а пък ние потребителите можем да си имаме собствени предпочитания.
Не твърдя, че А77 е лоша камера напротив ама някой неща не са ги домислили (то това си важи за всяка камера).



Публикацията е редактирана (03-08-13 02:35)

Отговори на това съобщение
 Re: canon 70D vs Sony A77
Автор: hotsnail   
Дата:   03-08-13 08:47

Nevermess в RAW малко фирми си позволяват яко да бъркат. Иа разлики между роу файлове от Сони и Никон дори да са със сходни сензори ама предполагам са от различната електроника и насройки на сензора...но ако малко си поиграе човек са горе долу със същата полезна информация....форми като пентакс и олимпъс са доста изоставащи и си позволяват разни трикове за повече точки при ревюта т.е. Шарпове разни, НР и т.н. Ама за мен това не е приемливо

А защо някой ще даде 1000 лева да речем за тяло и още няколко хиляди за обективи и после ще снима JPEG за мен е необясним факт.....аз снимам JPEG заради специалните режими - панорами, ХДР и други подобни ама за всичко друго има. RAW. Ако ще плякаш JPEG си вземи сапунерка някоя или телефон за какво ти е ДСЛР или безогледален да прави JPEG? Просто не го разбирам. Все едно да снимам на малък размер снимки.....купувам апарат да речем с 24мп и после снимам на 4мп.....че за чий съм дал парите за 24мп....



Публикацията е редактирана (03-08-13 08:49)

Отговори на това съобщение
 Re: canon 70D vs Sony A77
Автор: wafen   
Дата:   03-08-13 10:10

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: canon 70D vs Sony A77
Автор: nevermess   
Дата:   03-08-13 10:18

hotsnail ти може да имаш време да конвертираш всеки файл, но не всички сме така. Също може да си в положение да си позволиш камера за всеки член от домакинството, но повечето си купуваме семейни камери и жената, децата нямат време/нужда да конвертират постоянно. Наистина ме отблъсква, когато производителите си спестяват елементарни възможности (в този случай въпрос на firmware) в камери за над 2000 лева, гордо обяснявайки как това е флагманът на серията им и в същото време са орязали елементарни функционалности налични при другите производители в камери за под 1000 лева.
В крайна сметка нещо, което дразни мен и realnoncho не е нужно да е проблем за теб или leonik и защо това се приема толкова лично все още ме изненадва [smilie5] . 70D има всики шансове да бъде по-добрата камера събрала предимства на конвенцинален DSLR и mirrorless (бърз live view focus) апарат.

Отговори на това съобщение
 Re: canon 70D vs Sony A77
Автор: wafen   
Дата:   03-08-13 10:31

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: canon 70D vs Sony A77
Автор: sauron69   
Дата:   03-08-13 10:33

В крайна сметка, докато не се появят бройки от 70Д на пазара, темата ще е за нероден Петко [smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: canon 70D vs Sony A77
Автор: LEONIK   
Дата:   03-08-13 17:52

Не е вярно, че всички професионалисти снимат в RAW. Фоторепортерите снимат преди всичко в JPEG (или JPEG+RAW), защото бързат да предадат снимките и не могат да губят време за конвертиране и обработка. По време на големи спортни събития масово се използват безжични технологии, с които всички снимки (в JPEG) се изпращат веднага на поръчителя.
При снимане в JPEG няма как да да не се използва потискане на шума - при обработката на RAW файлове нали правите същото, когато е необходимо?! Повечето съвременни фотоапарати имат прецизни настройки на шумопотискането, но в някои JPEG режими то не може да се изключи, защото имаче се обезсмислят - напр. High ISO/Low Light.
По всичко личи, че в този форум повечето потребители се отнасят със снизхождение (ако не и презрение) към хората, които снимат предимно в JPEG. Нека да напомня, че дори в ежегодния конкурс на WPO няма изискване за задължително снимане в RAW.



Публикацията е редактирана (04-08-13 11:59)

Отговори на това съобщение
 Re: canon 70D vs Sony A77
Автор: hotsnail   
Дата:   03-08-13 18:03

Не става дума за презрение а просто неразбиране. Аз се кефя, да снимам RAW и после да си обработвам. На 2-ото отделям много повече време. Вярно е, че не всеки е любител, дето се кефи да си направи кадрите. Нито всеки снима мода или пейзажи, дето искаш цветове и детайли бол. Това за потребителските функции не ми беше хрумвало....честно казано дори малко се чудих кой полу-идиот в Сони е заврял 30-тина или повече автоматични режима, разпознаване на лица и усмивки в апарат от класа на NEX-7, че дори има някакво явто с което на блендата и казват defocus control. Ама явно има доста основателни причини. Вярно е че NEX-а съм го давал дори на майка ми да снима, тя не само със снимки ами и с видео се върна. [smilie18] [smilie18]



Публикацията е редактирана (03-08-13 18:06)

Отговори на това съобщение
 Re: canon 70D vs Sony A77
Автор: wafen   
Дата:   03-08-13 18:32

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: canon 70D vs Sony A77
Автор: wafen   
Дата:   27-09-13 00:06

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: canon 70D vs Sony A77
Автор: vgramatikov   
Дата:   27-09-13 01:42

Решението е лесно.

Няма причина заради ,която да предпочетеш а77 пред 70д.

1.Цена
2.Система/обективи
3.Сензор,качество на изображението
4.Видео/фокус по време на видео
5.Изработка,механика
6.Цена при продажба след време
7.Наличието на обективи втора употреба и трафик на такива
8.Ергономия


Просто 70д ! Ако не ти пука за видеото или малко по-добрата картинка едно 7д (1400лв в базара на 99% 70д в по-здрав корпус и мъничко по-слаб сензор и липсата на аф във видео ,с по-голям буфер и серия)

Аз в момента се двуомя като бивш собственик на 7д дали да си взема пак 7д или 70д. И ще си взема най-вероятно 70д ,защото не си залужава от сега нататък да си взема 7д. Но пък разликите в цените са 1400лв за 7д втора ръка пред 2200 за ново 70д.

Отговори на това съобщение
 Re: canon 70D vs Sony A77
Автор: kjey   
Дата:   27-09-13 08:49

PD,
Цената на ново 70D е 2 149.00 лв , с включена 16g карта и iPad mini 16g.Така че цената на апарата излиза около 1600лв.[cool] [shtrak]

Отговори на това съобщение
 Re: canon 70D vs Sony A77
Автор: Japan   
Дата:   27-09-13 09:51

Аз имам висок клас нови апарати сони и канон, мога да поспоря:

1.Цена
а77 е по-евтино

2.Система/обективи
Сони имат страхотни обективи, просто нямат евтини като канон. Ама ква файда от скъпо тяло с евтини обективи? Тъй или иначе ще скачаш на скъпи.

3.Сензор, качество на изображението
Сони бие, Факт! На високо исо има шум, ама картината пак е по-добра. И цветовете на сони, ах цветовете...

4.Видео/фокус по време на видео
70д На тъмно е по-добър, но на нормална светлина а77 печели! Има тестове в ютуб.

5.Изработка,механика
а77 е със страхотна изработка влаго и прахо защитено, не знам как спечели 70д?

6.Цена при продажба след време
В битака в Ямбол, ще го продадеш трудно, ама виж търговете в ибей :)

7.Наличието на обективи втора употреба и трафик на такива
Има всичко, в Ямбол на битака няма :(.

8.Ергономия
Не знам, не съм пипал канона.

Не знам, като даваш 2000 за тяло, малко ме съмнява да те притесняват кокошкарски работи, за 10 годишни обективи от базара с дизайн от края на 80те...

Канона като цяло го ползвам рядко, просто защото имам обективи за него. Най-големия му плюс е USMто защото наистина е тихо, сонитата (поне моите) си бръмчат яко.



Публикацията е редактирана (27-09-13 10:09)

Отговори на това съобщение
 Re: canon 70D vs Sony A77
Автор: imitev   
Дата:   27-09-13 10:13

Сони бие, Факт! На високо исо има шум, ама картината пак е по-добра.

Венсеремос [smilie24] [smilie18] [smilie18]


Отговори на това съобщение
 Re: canon 70D vs Sony A77
Автор: Emoxide   
Дата:   27-09-13 10:31

Няма причина заради ,която да предпочетеш а77 пред 70д.

1.Цена
2.Система/обективи
3.Сензор,качество на изображението
4.Видео/фокус по време на видео
5.Изработка,механика
6.Цена при продажба след време
7.Наличието на обективи втора употреба и трафик на такива
8.Ергономия

-----------------------------------------------------

Има причина заради ,които да предпочетеш а77 пред 70д.

1.Цена = тялото а77 е 1799лв.
(+ възможност за до 7% отстъпка)

2.Система/обективи = доста голям избор има при алфата
(ама са бая скъпи хубавите стъкла)
3.Сензор,качество на изображението
= баш тука а77 му къса шортите (но е и въпрос на вкус)

4.Видео/фокус по време на видео
= мисля че и в тая дисциплина а77 ако не води, поне е на същото ниво

5.Изработка,механика = а77 е магнезиев корпус,
EOS 70D е от поликарбонат

6.Цена при продажба след време = да Канона държат цени

7.Наличието на обективи втора употреба и трафик на такива
= тук също Канон е едни гърди напред

8.Ергономия = точно това е много субективно, всеки според зависи;
за мен може а77 да е по-удобна за теб 70D ама всеки според вкуса и навиците си ;)

Отговори на това съобщение
 Re: canon 70D vs Sony A77
Автор: Japan   
Дата:   27-09-13 10:34

Не знам - със сонито не мога да преброя миглите на хората, но с канона изглеждат като наркомани...



Публикацията е редактирана (27-09-13 10:37)

Отговори на това съобщение
 Re: canon 70D vs Sony A77
Автор: Emoxide   
Дата:   27-09-13 10:36

с Japan съм се дублирал, почти... но аз писах този пост бая време понеже имах и др. работи на главата

Отговори на това съобщение
 Re: canon 70D vs Sony A77
Автор: imitev   
Дата:   27-09-13 10:36


Нема се плашиш! [smilie24]

Отговори на това съобщение
 Re: canon 70D vs Sony A77
Автор: kvakioh   
Дата:   27-09-13 10:54

Еееее, не знаех, че като си взимаме система и определена марка обективи, трябвало да гледаме и как изглеждат обективите. Лоша работа, направо да те е срам да излезеш да снимаш.
Иначе, само този А99 си заслужава от Сони, А77 може би няма да го сменят с по-нов...Или ще е с плочката Некс за 2000 долара ФФ и обективи с цени до небето.

Отговори на това съобщение
 Re: canon 70D vs Sony A77
Автор: kvakioh   
Дата:   27-09-13 10:59

На Сони пласмасите отвътре са най-гладки, затова А77 е по-точният избор. Металните части са с 1.23% по-чисти като съдържание от Канона. В обективите, стъклата се проверяват 4 пъти, вместо 3 пъти при Канонските обективи. Гумата за зуум ринговете побелява 0.56789пъти по-бързо от гумата на Сони обективите. Затова може би Сонитата са връхЪЪЪЪЪЪЪЪЪ.

Отговори на това съобщение
 Re: canon 70D vs Sony A77
Автор: Emoxide   
Дата:   27-09-13 11:00

когато става дума за дизайн, той не касае само външния вид [smilie3]

Отговори на това съобщение
 Re: canon 70D vs Sony A77
Автор: kvakioh   
Дата:   27-09-13 11:03

Разбира се, ъгълът на полупрозрачното огледало е с 9.5674457% по-малък от Канонските, това е най-логичния избор. Има и една чупка вътре в Канона, около затвора, там може след 350000-400000 кадъра евентуално да се появи проблем, заради наклона на резбата на едно винтче, което Сони не използват. Всъщност, лепилото за грип гумите при Сони съдържа с 2.3464564% по-малко разтворители, отколкото при Канона. Уникално!



Публикацията е редактирана (27-09-13 11:05)

Отговори на това съобщение
 Re: canon 70D vs Sony A77
Автор: kvakioh   
Дата:   27-09-13 11:25

ДА не забравим и най-важния, велик и впечатляващ факт, че има форум за Сони Алфа апарати в България, а за Канон няма.Винаги може да помогнат и оттам, ама те Сони нямат нито една грешна камера, нямат нито един проблем, само могат да помогнат за покачването на количеството безмислени възхваляващи теми в други форуми.

Отговори на това съобщение
 Re: canon 70D vs Sony A77
Автор: fast_eyebrow   
Дата:   27-09-13 11:34

kvakioh успокой се малко, че ше вдигнеш кръвното

Отговори на това съобщение
 Re: canon 70D vs Sony A77
Автор: kvakioh   
Дата:   27-09-13 11:36

Аз съм спокоен, кръвното е 110-75 почти винаги, някои обаче са се запенили...и зациклили.

Отговори на това съобщение
 Re: canon 70D vs Sony A77
Автор: fast_eyebrow   
Дата:   27-09-13 11:38

Дали? Ти си с най-много постове на тая страница. А на всичкото отгоре и са безсмислени, даже интересен спам не са

Отговори на това съобщение
 Re: canon 70D vs Sony A77
Автор: kvakioh   
Дата:   27-09-13 11:39

Следвам примера от Сони фенчетата, и трети принцип на механиката, който не е измислен от Сони за съжаление.



Публикацията е редактирана (27-09-13 11:42)

Отговори на това съобщение
 Re: canon 70D vs Sony A77
Автор: Japan   
Дата:   27-09-13 11:49

Канона си има много предимства, просто не са тези 8 точки.

Отговори на това съобщение
 Re: canon 70D vs Sony A77
Автор: fast_eyebrow   
Дата:   27-09-13 11:51

kvakioh,ти първо научи първите два.
Дотук поне хората, дето си опонират показаха предимствата и недостатъците и на двата, на мен ми беше интересна темата, защото не съм запознат ни с единия модел, ни с другия.
Като се появи ти обаче и "ква-ква". Сигурно ще да е от юзърнейма. Да не говорим, че съсипа и добрия тон в темата !!



Публикацията е редактирана (27-09-13 11:51)

Отговори на това съобщение
 Re: canon 70D vs Sony A77
Автор: nevermess   
Дата:   27-09-13 11:53

Абе като гледам тези сравнения ще речете всички сте работили с Канон 70D, аз все си мислех, че излезе преди няма и месец [smilie5] .
Понеже аз 70D не съм виждал мога да коментирам само телата, които съм пробвал А77 и 7D и м/у А77 и 7D винаги бих избрал 7D.
Ако някои от писанията в нета са верни то май 7D ще се окаже предпочитаният ми избор пред 70D, ама всеки според нуждите си.

Отговори на това съобщение
 Re: canon 70D vs Sony A77
Автор: kvakioh   
Дата:   27-09-13 11:57

А колко теми бяха съсипани от безмислена циклофрения и проста и елементарна фенщина от Сони фенчетата???? Мога да изброя поне 11, да не кажа 111...докато не се научиха някои, че дори си смениха имената тук, после някои угаснаха, доста хора си отидоха и така.
А как да сме запознати с апарат, който никой го няма все още и само четем за него тестове и мнения? За Канона говоря.
Естествено, че ще се хвали повече А77, по-утвърден модел е.
Като за последно в темата, ще цитирам от друга тема разговор:
"Видях слух, вълнение в интернет, подслушанка, че мега хипер гига плочката Некс ФФ ще е 2000 долара..." Отговор- "Да, вече прочетох в Сони великия форум...там са едни от първите съобщили новинката, страхотно невероятни са..." Това ако не е спам и бълване безмислено, здраве му кажи.

Отговори на това съобщение
 Re: canon 70D vs Sony A77
Автор: fast_eyebrow   
Дата:   27-09-13 12:04

Има решение за теб,квакьо ! Просто не влизай в темите за сони, и ще избегнеш тези свои радини вълнения.
Дали ти харесва или не на никой не му пука, но във фотофорум има доста хора, които притежават апарати на сони, и тъй като това е и форум за взаимопомощ, не виждам нищо лошо да се сподели някоя новина или сравнение, касаеща и тях.
Нещо проблем ли ти е?

Отговори на това съобщение
 Re: canon 70D vs Sony A77
Автор: kvakioh   
Дата:   27-09-13 12:09

Не, никакъв проблем не съм имал тук, просто не ми харесва фаворитизирането и циклофренията. А колко теми бяха опорочени точно със Сони мнения и вмешателства, това е доста наболял и съществен въпрос. Така че, темите само за Сони може би са 2-3, най-много 5, има си и форум Алфа, така че няма смисъл да набиваме четирибукви навсякъде. Нещо проблем ли ти е?

Отговори на това съобщение
 Re: canon 70D vs Sony A77
Автор: Emoxide   
Дата:   27-09-13 12:17

Автор: Japan
Дата: 27-09-13 11:49
"Канона си има много предимства, просто не са тези 8 точки."

Много точно го каза.

kvakioh не знам какво се палиш и се надъхваш да обясняваш колко са зле, психически, SONY-феновете,
към които аз не спадам, макар, че се гърча с един смотан NEX.
(а и за да има толкова SONY-фанатици, май не е самонадъхване и случайност...)

Просто коментирахме аргументите на Pd в полза на Canon-a;
Логично е, след като той има толкова дълъг опит с EOS система да намери нейните предимства. Но според мен точно тези, които посочи са абсолютно неоснователни.




kvakioh, не се обиждай, но моето неангажиращо и безпристрастно мнение е, че си един от доста агресивните (като обща активност) спамери във Фото-форум. При това обикновено не се и аргументираш сериозно./ Казах.

Отговори на това съобщение
 Re: canon 70D vs Sony A77
Автор: kvakioh   
Дата:   27-09-13 12:22

Действам според агресивността на другите...Ако спадне, няма да има активност и от другата страна.
Иначе в 95% от техническите изказвания и някакъв опит, мисля че няма проблем. Некс и аз пак поръчах, плочка 3. Само се моля да не ми се излющи лака на дисплея, че не ги сменят лесно. Даже май изобщо не ги сменят.



Публикацията е редактирана (27-09-13 12:23)

Отговори на това съобщение
 Re: canon 70D vs Sony A77
Автор: Emoxide   
Дата:   27-09-13 12:24

SONY вече седи наравно с Canon и Nikon, защо да не се коментират наравно и сравняват. Много ясно, че ние, аз, ти и всички останали потребители на фото-техника имаме право да коментираме, препоръчваме, недоволстваме и изказваме всякакво мнение относно предпочитания към отделна марка и модел. Прав си, че има някои по-крайни привърженици на SONY, но според мен те си имат своите доводи, за да се настроили така и изнегодували към други марки.

(Да не забравяме, че само допреди 4-5 години техниката беше доста по-недодялана откъм възможности/способности спрямо сега, тези които са мигрирали от една марка към друга често са се повлияли точно от тези стари възмущения.)

Отговори на това съобщение
 Re: canon 70D vs Sony A77
Автор: kvakioh   
Дата:   27-09-13 12:30

Всичко е възможно и нещата се развиват, някои правят нови апарати, сензори и т.н. други продават (може и да пробутват) сензорите си на други марки. В паралел правят апарати, обективи и т.н.
Естествено, че ще се сравняват, нали за това е форума. Но не и възхваляват. Вече има втора употреба хора, ние коментираме някакви кутии от пластмаса и метал и стъкло колко били велики...И всичко опира до пари само...
(Преди 4-5 години нямах възможност за 1д mark2N, сега като го имам и ползвам, мисля, че не е била толкова недодялана...)

Отговори на това съобщение
 Re: canon 70D vs Sony A77
Автор: fast_eyebrow   
Дата:   27-09-13 12:50

Квакьо,ето как стоят нещата:не си ти този,който казва по колко теми да се пускат,какви да са и кой да пише в тях!
Айде лек път и много поздрави на Пловдив!:)

Отговори на това съобщение
 Re: canon 70D vs Sony A77
Автор: kvakioh   
Дата:   27-09-13 13:06

Не съм от Пловдив, а това, че някои се засягат е най-голямата грешка. Естествено, че не може да се каже на никой какво и как да прави нещата, но както казах безмислените неща и циклофренията трябва някакси да бъдат минимализирани и ако може наказвани по всякакви начини. Аз лично няма да отговоря на агресивността и яростта със същото, единствено с малко анти-технически хумор, който явно някой хора, оперирани от чувство за хумор не могат да разберат, а само се гневят безсилно. Това показва, че наистина има засегнати Сони фенове, и те са точно 5. Което на фона на другите потребители ги прави нищожно значителни и микрозначими.

Отговори на това съобщение
 Re: canon 70D vs Sony A77
Автор: GOSPODIN   
Дата:   27-09-13 14:00

Пак безумни спорове.

Кат са толкоз добри тия сонита, що ги няма по ей такива снимки:


http://farm3.staticflickr.com/2545/3676012738_b29bbb5ae5_o.jpg




http://1.bp.blogspot.com/-s6HN_us-vnM/T4hlBIyUmQI/AAAAAAAAEVw/u5FfwW-KGNA/s1600/photographers.jpg


Отговори на това съобщение
 Re: canon 70D vs Sony A77
Автор: kvakioh   
Дата:   27-09-13 14:06

И за поне 90% от научните инсталации се ползват Никон и Канон поне обективи, но някои това не го разбират. Важно е егото и гордостта от марката. И да не им се казва какво да правят, защото може и до бой да се стигне.
А Сони няма да видим в такива снимки май в близките 10 години. Освен ако не решат да вадят пари и да купуват вече цели марки, а не да им бутат там някакви си велики сензори по 24 мегапиксела.

Отговори на това съобщение
 Re: canon 70D vs Sony A77
Автор: mugen   
Дата:   27-09-13 14:13

голям праз [smilie5]

Отговори на това съобщение
 Re: canon 70D vs Sony A77
Автор: kvakioh   
Дата:   27-09-13 14:21

И аз това им казвам, но те се сърдят. [smilie9]
Вече по темата- 70Д е доста нов на пазара, така както гледам им падат цените с по 100-150лв за 3 месеца след появата из магазините, като нищо след половин година да бие по цена.



Публикацията е редактирана (27-09-13 14:29)

Отговори на това съобщение
 Re: canon 70D vs Sony A77
Автор: kjey   
Дата:   27-09-13 14:45

Само да вметна че корпуса на 70D(скелета) е от Алуминий(не е от магнезий вярно) "Body Materials - Aluminium and polycarbonate resin with glass and conductive fibre"
Що се отнася до цената, по горе съм писъл - в БГ в момента тя е 1600-1650лв(след като свалиш цената на iPad mini при продажба на вторичен пазар от 450-500лв)
цък [smile][shtrak]


Отговори на това съобщение
 Re: canon 70D vs Sony A77
Автор: vgramatikov   
Дата:   27-09-13 15:26

Тва фанатизирана тема от Сони фенове... предавам се.

Отговори на това съобщение
 Re: canon 70D vs Sony A77
Автор: LEONIK   
Дата:   27-09-13 15:27

GOSPODIN,
Първата снимка, която си публикувал, е от 2008 г., а втората - кой знае от кога. Като се има предвид, че първото тяло на Сони с FF сензор излиза през септември 2008 г. (А900), някак си е естествено да липсва точно там, където няма как да попадне! Освен ако Сони разполагат с машина на времето, в което сериозно се съмнявам! [smile]

Отговори на това съобщение
 Re: canon 70D vs Sony A77
Автор: LEONIK   
Дата:   27-09-13 15:36

kvakioh,
???????????????
"Това показва, че наистина има засегнати Сони фенове, и те са точно 5. Което на фона на другите потребители ги прави нищожно значителни и микрозначими."
???????????????

Що за глупост си написал?!
Комунизмът отдавна си отиде, а с него - и "диктатурата на мнозинството"!
Седнал "ква-ква" да умува кой е значим и кой - не! Хайде не се напъвай толкова, че става смешно!

Отговори на това съобщение
 Re: canon 70D vs Sony A77
Автор: nevermess   
Дата:   27-09-13 15:50

Стига се карали... Петък е [smilie5] . Аз исках да питам колко от хората дето сравняват Канон 70D със А77 са го пипали канона на живо(еле пък имали удоволствието да снимат с него), защото wafen си каза, че търси опит от първа ръка, а ревюта всички можем да четем [smile] .
Всичко останало си е чесане на езиците, предположения и спекулации [smile] , а в някои конкретни случаи и дива фенщина..... Няма лошо ама не се надъхвайте толкова.

Отговори на това съобщение
 Re: canon 70D vs Sony A77
Автор: kvakioh   
Дата:   27-09-13 15:52

Радвам се, че и втория със засегнато Сони его се появи. Златни сте, душици!



Публикацията е редактирана (27-09-13 16:33)

Отговори на това съобщение
 Re: canon 70D vs Sony A77
Автор: kjey   
Дата:   27-09-13 16:41

От две седмици съм със 70D[smile], но не мога да кажа как е спрямо Sony A77, щото това Сони не съм го виждал даже.Мога да кажа само как е спрямо дъртото ми 40D[smilie5] [shtrak]


Отговори на това съобщение
 Re: canon 70D vs Sony A77
Автор: Rand   
Дата:   27-09-13 16:55

Кажи все пак две приказки за това 70D.

Отговори на това съобщение
 Re: canon 70D vs Sony A77
Автор: LEONIK   
Дата:   27-09-13 18:15

kvakioh,
Нещо бъркаш - изобщо не съм се засегнал! Разумен човек няма как да се засегне от очевидни глупости!

Отговори на това съобщение
 Re: canon 70D vs Sony A77
Автор: localhost   
Дата:   27-09-13 18:46

GOSPODIN: бъркаш много и въобще не си прав. И на двете снимки има Sony и то по много. След като направят снимките фотографите вадят Sony-то от джоба и звънят на редакторите си [smilie18] [smilie18] [smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: canon 70D vs Sony A77
Автор: LEONIK   
Дата:   27-09-13 18:55

Ами като няма как да звъннат с Канон или Никон! [smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: canon 70D vs Sony A77
Автор: localhost   
Дата:   27-09-13 18:58

Матросов [cool]

Отговори на това съобщение
 Re: canon 70D vs Sony A77
Автор: LEONIK   
Дата:   27-09-13 19:34

Я не обиждай! [smile]

Отговори на това съобщение
 Re: canon 70D vs Sony A77
Автор: kjey   
Дата:   27-09-13 20:07

Мдаа..., няма нео**ана тема в този форум[smilie23]


Отговори на това съобщение
 Re: canon 70D vs Sony A77
Автор: fast_eyebrow   
Дата:   27-09-13 20:10

+1

Отговори на това съобщение
 Re: canon 70D vs Sony A77
Автор: GOSPODIN   
Дата:   27-09-13 20:42

LEONIK , първия кадър е от Олимпийските игри през 2008 , а втория от наградите Оскар 2012, но за твое успокоение ето кадър от олимпиадата в Лондон 2012:


http://www.linkdelight.com/blog/wp-content/uploads/2012/08/2012-08-07T194631Z_1171928044_LM2E87T1N8I


Де го туй Сони, А? [smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: canon 70D vs Sony A77
Автор: fast_eyebrow   
Дата:   27-09-13 22:49

То и аз не съм виждал такси Порше, господине. Е оня ден на централна гара бях. Ми толкоз много таксита и ни едно порше [smilie18]
О я стига, възрастни хора уж, а като децата, баси накъде отиде тая тема[smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: canon 70D vs Sony A77
Автор: mugen   
Дата:   27-09-13 23:21

Това е за GOSPODIN щом за него това е определящо [smilie11]



На пръв поглед и на световното 2010 няма със Sony - ЦЪК



Малко от облизо се мярка нещо оранжево ЦЪК



И ШЛЯП [smilie18]




Виж и екзифа на снимките, доказателство, че някой със Sony все пак е стъпил на стадиона до великите големи C/N [smilie24]

Отговори на това съобщение
 Re: canon 70D vs Sony A77
Автор: GOSPODIN   
Дата:   27-09-13 23:45

fast_eyebrow , примера с такситата е най-малкото нелеп.
Ще попитам по друг начин вас "непримиримите" , колко процента от професионалистите по света ползват Сони?

mugen, всяко правило си има изключения :) Радвай се!

Отговори на това съобщение
 Re: canon 70D vs Sony A77
Автор: fast_eyebrow   
Дата:   28-09-13 00:16

Господине,тука не става въпрос за непримирими,непопедими,сони фенчета и т.нЛично аз се издразних на отношението на някои хора към пишещите в темата и то само защото са изтъкнали някое предимство в полза но алфата.Нещо няква дискриминация се усеща.Така като те гледам уж си зрял мъж и ми е малко странно,какви доводи изтъкваш-колко професионалисти били снимали със сони.Примерът ми с такситата по смисъл е толкава удачен,колкото и твоите снимки с фоторепортерите.Аз там и с хаселблат и лайка не видях,как трябва да го тълкуваме това?На мен темата ми беше интересна,защото тоя канон е интересен и има новаторска идея в него.Но един двама комплексари,вечно мрънкащи я съсипаха и за това най-много ме е яд!

Отговори на това съобщение
 Re: canon 70D vs Sony A77
Автор: fast_eyebrow   
Дата:   28-09-13 00:18

И кажи сега,колко % от про-тата по света снимат със сони.Интересно откъде ще я извадиш тая статистика.Отзад ния джоб? ;)

Отговори на това съобщение
 Re: canon 70D vs Sony A77
Автор: kvakioh   
Дата:   28-09-13 11:19

Имаше преди статистика от Ройтерс мисля, където пишат колко % от снимките, които са ползвали за 2012 и 2011 са от Канон, колко от Никон и т.н. Там Сони бяха "отхапали" много миниатюрно резенче от питката. Говорим за използвани кадри, снимани от про-та.
За това първенство Сони са платили да са там и са дали на тия про-та да снимат безплатно камерите, а от 2006-а когато са снимките, които Gospodin е показал, просто ги е нямало на земята. Факт.
Иначе, да, А77 и А99, са единствените SLR или СЛТ камери, които си заслужават. Но май и те ще последват факта да са последните на земята. Преди имаше заиграване за броя кадри в секунда, повече ги прави А77 от Канона, 12 срещу 7-8. И дисплея му се върти по различен, но по-удобен начин от Канона.
Бих направил проучване за централна Холандия, неофициално, например колко Сонита, Канони и Никони са продадени в 4 от 5 големи фото вериги, с точност до 90%. Ще е трудно, но ще ми е интересно, защото все ги гледам забутани Сонитата в ъглите в тесни етажерки.
A наистина щом фактът колко про-та снимат е изключително важен, а не това че има примерно 5-6% от потребителите на форума само ползващи Сони, значи сме доста напред.



Публикацията е редактирана (28-09-13 11:56)

Отговори на това съобщение
 Re: canon 70D vs Sony A77
Автор: Mogila   
Дата:   28-09-13 18:22

GOSPODIN Не разбирам що за глупости пишеш. Не е ли по-лесно преди това да се замислиш малко? Всички тези "про"та и агенции и така нататък имат канони от 10-20 години. Кой ще тръгне да сменя системи? Супер смешно е да питаш защо няма прота със сони[smilie8]
Плюс това в нормалните държави има много добър сервиз от Канон за професионални фотографи, докато Сони нямат такова нещо. Това е огромна пречка за повечето хора естествено.

Вече е супер тъпо да се говори че някоя марка била по зле или пък друга снима по добре. Всички апарати от един ценови клас са с еднакво качество. Безразлично е какво ще вземе човек.

Отговори на това съобщение
 Re: canon 70D vs Sony A77
Автор: Mogila   
Дата:   28-09-13 18:28

Също и за глупостите на ПД за цена на продажба след време: на всички ни е ясно, че не си поглеждал цените. С приказките си само разсмиваш хората, които ги следят.
Всичко, което съм продал от Сони системата съм го продал на печалба с излкючение на тялото разбира се. Сони фото техниката се обезценява колкото и другите марки.

Отговори на това съобщение
 Re: canon 70D vs Sony A77
Автор: mihajlov2   
Дата:   28-09-13 18:46

Преди години, когато основните баталии във форума бяха между канонци и никонци, снимките на купища репортери с бели обективчета бяха основният и финален довод в полза на Канон, окончателно смазващ и стъпкващ в прахта всичко, де що е Никонско [smilie18]
Сега същите или подобни картинки пак се вкарват в употреба, прицелени този път срещу Сони, със същата цел разбира се...
А иначе по темата - обсъждането и сравнението на двете камери отдавна се изроди в нелепи спорове със смехотворни аргументи, особено от футболните запалянковци на едната камера (по-точно казано фирма). Аналогично е на споровете, които навремето се водеха от разни футболни запалянковци пред Централна баня - колкото пъти съм минавал надвечер оттам, все имаше по една група фенове, дрънкащи пълни глупости...[smilie18]



Публикацията е редактирана (28-09-13 18:50)

Отговори на това съобщение
 Re: canon 70D vs Sony A77
Автор: kvakioh   
Дата:   28-09-13 21:09

Аз мисля, че е точно обратното, 5 човека се опитват да убедят 5000 как Сони са най-великите в момента и всички трябва да се прехвърлим на тази марка.

Отговори на това съобщение
 Re: canon 70D vs Sony A77
Автор: fast_eyebrow   
Дата:   28-09-13 21:25

Една патка мислила, мислила и умряла. Не се надценявай толку![smilie3]

Отговори на това съобщение
 Re: canon 70D vs Sony A77
Автор: kvakioh   
Дата:   28-09-13 21:33

Самият факт, че има засегнати, значи някъде им се бръкна...или те си бръкнаха в окото при дълбаене в носа.

Отговори на това съобщение
 Re: canon 70D vs Sony A77
Автор: LEONIK   
Дата:   28-09-13 22:05

kvakioh,
Както вече писах в една друга тема, не се надценяай - никой не се е засегнал! Разумни хора не се засягат от очевидни глупости! [smilie23]
Всъщност как точно ги преброи тези 5 и онези 5000? Или просто си бъркаш в носа? [smilie11]

Отговори на това съобщение
 Re: canon 70D vs Sony A77
Автор: kvakioh   
Дата:   28-09-13 22:14

Ми вижда се. А даже се и повтаряте...Фактът, че ми казвате, че съм казвал кой какво да пише показва елементарна ярост.
Достатъчно са снимащите с Канон и Никон, това не е алфа форума...
Точно 5 човека със Сони са активни тук, бълващи масово за марката. И то нарочно, нагло и с идеята за конфликти. Ма нищо, то като излезе плочка Некс ФФ, само това ще се фали, другите ще станат антики...А обективите за тях лееко безполезни.



Публикацията е редактирана (28-09-13 22:18)

Отговори на това съобщение
 Re: canon 70D vs Sony A77
Автор: Mogila   
Дата:   28-09-13 22:46

kvakioh глупости. Единствената ярост която аз виждам в тази тема е от теб.

Отговори на това съобщение
 Re: canon 70D vs Sony A77
Автор: kvakioh   
Дата:   28-09-13 22:55

Аз си говоря съвсем нормални неща, как хората се опитват да манипулират масата, но май вече не става. Аз съм напълно спокоен, защото знам, че ще има достатъчно апарати от двете по-известни, по-използвани и по-добри марки. Иначе съвсем скоро май ще престанат да правят рефлексни апарати от Сони и както ви казах, няма вече какво да се хвали. Както и няма да има повече такива теми.

Отговори на това съобщение
 Re: canon 70D vs Sony A77
Автор: Canon   
Дата:   28-09-13 23:03

Снимал съм и с Canon 70D и със Sony A77.
Е вярно, че с първия доста по-малко ...

Но съм взел пуканки и бира, щото съм седнал в ложата.

Отговори на това съобщение
 Re: canon 70D vs Sony A77
Автор: kvakioh   
Дата:   28-09-13 23:17

Филмът завършва с happy-end за Сони, защото А77 е по-добрия избор. Докато го произвеждат, или вече май го спират и няма да има повече рефлексни апарати от тази марка. И докато не излезе 80Д.

Отговори на това съобщение
 Re: canon 70D vs Sony A77
Автор: Mogila   
Дата:   28-09-13 23:20

kvakioh и продължаваш:) Вземи пробвай, опитай, сравни и тогава говори.

Отговори на това съобщение
 Re: canon 70D vs Sony A77
Автор: kvakioh   
Дата:   28-09-13 23:25

Как да сравня, като не познавам никой със Сони? Как да сравня, като не бих си взел 70Д, ами например 1д марк4?
Как да сравня, като не съм виждал наживо досега 1 човек, снимащ с голям апарат Сони? А ги търся, питам сред различните стотици, снимащи,които виждам всеки месец- така и не намерих.
От марката са си го казали, че ще ги спрат всичките големи апарати, тогава няма да има кой да пише за тях, защото ще се продават единствено втора ръка...Или ще си пишат само във съответния форум на марката.
Няма смисъл да пиша повече, идеята остана неразбрана...

Отговори на това съобщение
 Re: canon 70D vs Sony A77
Автор: Mogila   
Дата:   28-09-13 23:38

А след като не си пробвал как разбра кои са по-добрите марки?
А от марката къде са го казали?

Отговори на това съобщение
 Re: canon 70D vs Sony A77
Автор: kvakioh   
Дата:   28-09-13 23:43

A колко от Сони феновете дори са виждали Канон?
Знам, че и да искам, няма да пробвам Сони, по простата причина, че нямам толкова изключително много пари, иначе нямаше и ред да бъде написан ако бях ги пробвал и двата и дал сравнение. Със 10000000% сигурност го казвам това. И със още по-голяма сигурност, няма да пиша и ред повече тук, сред фанатизирани хора, които се кефят до припадък и гълтане на езика на сбирщина от пластмаса, метал и стъкло няма смисъл да се говори. Същото е като феновете на определени марки коли- до гроб. Безмислено, празно и слабо.
Според мен ако някой е пробвал примерно 5-6-10 тела от определена марка, няма проблем да изкаже мнение за последния модел апарат, излязъл на пазара. Но не значи, че ще го купи. А някои марки имат едва 7-8-10 тела от самото си съществуване, което пак не е гаранция, че ако някой ги е пробвал всичките, няма да скочи на нещо друго. И практиката и примерите го доказват.



Публикацията е редактирана (28-09-13 23:47)

Отговори на това съобщение
 Re: canon 70D vs Sony A77
Автор: Mogila   
Дата:   28-09-13 23:51

До тук май само ти се държиш фанатизирано. Описваш точно себе си в момента. Даваш мнения и правиш конкретни изводи без да си докосвал даден продукт. В такива случаи си замълчи.
И не отговори: къде марката Сони е казала, че "ще ги спрат всичките големи апарати"?

Отговори на това съобщение
 Re: canon 70D vs Sony A77
Автор: fast_eyebrow   
Дата:   29-09-13 00:58

Ко се занимаваш.Не виждаш ли,че пишлемето си търси кой да му начеше терлика.Отдавна не бях виждал по-инфантилни писаници.Даже и пумата не се е излагал толкова пък чак.Ная-добре е темата да се затвори!

Отговори на това съобщение
 Re: canon 70D vs Sony A77
Автор: mugen   
Дата:   29-09-13 11:23

Обичам ги тия теми в стил монолог [smilie5]

Отговори на това съобщение
 Re: canon 70D vs Sony A77
Автор: kvakioh   
Дата:   29-09-13 16:52

Щом вече почнаха да ме наричат както викат на децата си, станАхме близки...

Отговори на това съобщение
 Re: canon 70D vs Sony A77
Автор: vgramatikov   
Дата:   29-09-13 17:16

Аз си поръчах 70д вчера. [smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: canon 70D vs Sony A77
Автор: georgioiv   
Дата:   29-09-13 17:24

fast : не са ли те учили да не храниш трола.. :) Той сам ще си говори, ще си говори, па ще отиде да троли другаде ... [beer]

Отговори на това съобщение
 Re: canon 70D vs Sony A77
Автор: Emoxide   
Дата:   29-09-13 19:29

kvakioh помоли на stoikovv666 да ти даде да поцъкаш с а77+16-50/2.8 и да се кротнеш малко

Отговори на това съобщение
 Re: canon 70D vs Sony A77
Автор: kvakioh   
Дата:   29-09-13 19:40

Цъкам тия дни с новата плочка Некс 3, като ми омръзне ще има пак двете недолюбвани марки. За stoikovv666 съм му обещал тестово снимане в RAW за серия снимки, за момента само 1 тест съм направил в jpeg, до 20 кадъра поредни на фокус стигнах.
ЗА 70Д, да изглежда, че ми трябва кроп апарат. Само че не ми трябва дъска за рязане на луканка ипад към него...
Като за наистина последно изказване в темата, има над 47 теми оспамени и натролени от Сони фенове, аз лично съм участвал в не повече от 3 теми, в които може би малко пресилено съм се изказал спрямо марката и фенчетата.



Публикацията е редактирана (29-09-13 19:56)

Отговори на това съобщение
 Re: canon 70D vs Sony A77
Автор: georgioiv   
Дата:   29-09-13 20:00

Като гледам снимките ти в профила, честно - не ти трябва никаква камера... По скоро айфон, с който можеш да заснемеш 90% от тези снимки и да откриеш чара на някое ново хоби ... [beer]

Отговори на това съобщение
 Re: canon 70D vs Sony A77
Автор: kvakioh   
Дата:   29-09-13 20:41

Не бих дал 1000лв за телефон, който струва колкото 3 безогледални апарата с китови обективи. А и няма да го ползвам пълноценно. Предпочитам да си снимам с големите апарати, познавам над 100 човека снимащи само с такива и съм в постоянна комуникация, срещи и обмен на информация с тях. А и едва ли трябва да пускам най-добрите снимки тук, а може и да ги изтрия всичките и само да пускам в отделни теми, както повечето хора правят тук.
Портети с ръчнофокусни експерименти също не са голямата работа, само са уникални заради ескперимента...ЗА съжаление няма широки ръчни обективи (12-18мм след кроп), които да се направи като хората едно снимане. Между другото, чакам да използвам малко 50/1.8 за Некс до месец със съответното после извинение. Макар че така като гледам, от Сони ползватели (въпреки че и аз ползвам 2-3 дни в месеца за час-два) само хули...
Наистина вече няма смисъл да пиша в темата...



Публикацията е редактирана (29-09-13 20:45)

Отговори на това съобщение
 Re: canon 70D vs Sony A77
Автор: georgioiv   
Дата:   29-09-13 20:57

Не знам за Сони феновете... Аз съм Канон ползвател от 2001 г. с първия ми Powershot 20, 2004 - 20D, 2013 - 6D и вероятно форевъ Canon. Ако е за фенщина - признавам си - падам си по Канон.

Tова че пиша колко ми харесва Nex-а, е защото Nex е великолепен апарат, не защото съм Сони фен...

Давай малко по-широко в мисленето... [smilie3]

Отговори на това съобщение
 Re: canon 70D vs Sony A77
Автор: kvakioh   
Дата:   29-09-13 21:03

gorbi, не е за вас мнението за фенщината. Иначе важното е да снимаме повече и по-добре,
Ако е за фенщина, падам си по монохромната Лайка единствено, но не виждам смисъл да давам пари. Безогледалките ме радват, че мога евтино да ги намеря (Некс 3 с 16/2.8 за 400лв върнат като нов, защото "не го харесвали" с всичко към него).

Отговори на това съобщение
 

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »