Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1  2  3  4  5     всички  напред  последна
 canon 70D vs Sony A77
Автор: wafen   
Дата:   01-08-13 23:34

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: canon 70D vs Sony A77
Автор: mihail_radkov   
Дата:   01-08-13 23:36

а защо не ги проверите сам?

Отговори на това съобщение
 Re: canon 70D vs Sony A77
Автор: wafen   
Дата:   01-08-13 23:40

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: canon 70D vs Sony A77
Автор: kvakioh   
Дата:   02-08-13 10:00

Няма как да се каже за 70Д, защото все още никой го няма. То 100д, който е на пазара 4-5 месеца вече никой не е купил, да чуем поне дума за него.
Темата ми намирисва на спорове и т.н. ЗАтова, аз няма да се вписвам повече.

Отговори на това съобщение
 Re: canon 70D vs Sony A77
Автор: sauron69   
Дата:   02-08-13 10:23

70D още го няма, ама цена поне вече си има- 2 149.00 лв. [smilie5]

Отговори на това съобщение
 Re: canon 70D vs Sony A77
Автор: realnoncho   
Дата:   02-08-13 12:07

70Д от първоначално изнесените примерни снимки не е мръднало особено от матрицата на 7Д/60Д. А ако беше с видимо по-добра матрица щеше да е бестселър.

Снимал съм с А77 и не бях много очарован. Разбира се и двете си имат и предимства и недостатъци.

Отговори на това съобщение
 Re: canon 70D vs Sony A77
Автор: джъмбо   
Дата:   02-08-13 13:19

скоро ще имам по-обстойно мнение

Отговори на това съобщение
 Re: canon 70D vs Sony A77
Автор: wafen   
Дата:   02-08-13 14:17

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: canon 70D vs Sony A77
Автор: realnoncho   
Дата:   02-08-13 14:36

60D с 15-85 IS
Sony A77 с 16-50 2.8

Снимано навън в един ден по време на ФФ Фест 2011.
Във високото ИСО на А77 се включва едно доволно шумоподтискане което на мен лично не ми е приятно като картинка.

Отговори на това съобщение
 Re: canon 70D vs Sony A77
Автор: LEONIK   
Дата:   02-08-13 15:02

Шумопотискането на А77 може да се изключи, а и работи само в JPEG.

Отговори на това съобщение
 Re: canon 70D vs Sony A77
Автор: nevermess   
Дата:   02-08-13 19:17

Chrisnoch\Leonok не можеш да спреш NR-а напълно на Sony A77:

It is worth noting however, that in-camera noise reduction cannot be turned off in the A77. It can be set to “low”, but cannot be turned off entirely. This occasionally causes some smudged details in low light, and is something to be aware of when shooting above ISO 1600.
Поне така пишат хората[smile]



Публикацията е редактирана (02-08-13 19:31)

Отговори на това съобщение
 Re: canon 70D vs Sony A77
Автор: flammen   
Дата:   02-08-13 19:45

При А77 има два режима: шумопотискане при дълга експонация, и шумопотискане при високо исо (над1600). В raw, вторият режим не е приложим. В raw/jpeg и jpeg може да се намали до ниво"low".

Отговори на това съобщение
 Re: canon 70D vs Sony A77
Автор: PhotoBo   
Дата:   02-08-13 22:33

Като видях темата реших да вляза, за да видя дали някой вече не се е оказал собственик на 70D-то, но явно ще чакаме Джъмбо за ревюто. Иначе ако сега избирах тяло - сякаш бих се насочил към по-съвременното [smilie7]

Отговори на това съобщение
 Re: canon 70D vs Sony A77
Автор: hotsnail   
Дата:   02-08-13 22:40

А77 вече го знаем или който е искал го знае.

70Д е интересен апарат. От малкото дето четох това е нещо средно между ДСЛР и безогледален. Интересно ако в режим безогледален е на нивото на ДСЛР дали Канон няма да махнат излишния чаркалък в следващата версия. Пък как го разбрахте че матрицата нямала напредък спрямо предните Канончета....

ПП от 24мп на Сони съм супер доволен аз ама на един друг по-малък апарат. Няма друа матрица с тая динамика и цветове.

ПП от 4-ия софтуер на А700 всички сонита нямат шумоподтискане в RAW



Публикацията е редактирана (02-08-13 22:52)

Отговори на това съобщение
 Re: canon 70D vs Sony A77
Автор: LEONIK   
Дата:   02-08-13 22:51

nevermess,
Хубаво е, че четеш, ама трябва да четеш в правилния контекст - иначе само дезинформираш. Цитатът се отнася за снимане в JPEG. Както вече отбелязах, в RAW нещата не стоят по същия начин.
Chrisnoch\Leonоk кои са? [smilie11]
Аман от "всезнаещи"!

Отговори на това съобщение
 Re: canon 70D vs Sony A77
Автор: nevermess   
Дата:   03-08-13 02:11

Leonik кой казал,че не съм разбрал, че става дума за JPEG? Теб може и да не те дразни да нямаш опция за пълно изключване на шумоподтискането в jpeg ама други ги дразни.... Аз не процесвам всички снимки от RAW, а само тези за които смятам, че има смисъл и ако трябва заради вечно включен NR (това се оправя само с firmware) да снимам само в RAW и да процесвам всички снимки то [smilie23] .
И противно на мнението ти всички производители ползват някакво ниво на NR при снимки с по-високо ИСО дори при генерирането на RAW файл и уж изключен NR (особено забележимо при Пентакс К5)... Някои намират баланса други не... а пък ние потребителите можем да си имаме собствени предпочитания.
Не твърдя, че А77 е лоша камера напротив ама някой неща не са ги домислили (то това си важи за всяка камера).



Публикацията е редактирана (03-08-13 02:35)

Отговори на това съобщение
 Re: canon 70D vs Sony A77
Автор: hotsnail   
Дата:   03-08-13 08:47

Nevermess в RAW малко фирми си позволяват яко да бъркат. Иа разлики между роу файлове от Сони и Никон дори да са със сходни сензори ама предполагам са от различната електроника и насройки на сензора...но ако малко си поиграе човек са горе долу със същата полезна информация....форми като пентакс и олимпъс са доста изоставащи и си позволяват разни трикове за повече точки при ревюта т.е. Шарпове разни, НР и т.н. Ама за мен това не е приемливо

А защо някой ще даде 1000 лева да речем за тяло и още няколко хиляди за обективи и после ще снима JPEG за мен е необясним факт.....аз снимам JPEG заради специалните режими - панорами, ХДР и други подобни ама за всичко друго има. RAW. Ако ще плякаш JPEG си вземи сапунерка някоя или телефон за какво ти е ДСЛР или безогледален да прави JPEG? Просто не го разбирам. Все едно да снимам на малък размер снимки.....купувам апарат да речем с 24мп и после снимам на 4мп.....че за чий съм дал парите за 24мп....



Публикацията е редактирана (03-08-13 08:49)

Отговори на това съобщение
 Re: canon 70D vs Sony A77
Автор: wafen   
Дата:   03-08-13 10:10

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: canon 70D vs Sony A77
Автор: nevermess   
Дата:   03-08-13 10:18

hotsnail ти може да имаш време да конвертираш всеки файл, но не всички сме така. Също може да си в положение да си позволиш камера за всеки член от домакинството, но повечето си купуваме семейни камери и жената, децата нямат време/нужда да конвертират постоянно. Наистина ме отблъсква, когато производителите си спестяват елементарни възможности (в този случай въпрос на firmware) в камери за над 2000 лева, гордо обяснявайки как това е флагманът на серията им и в същото време са орязали елементарни функционалности налични при другите производители в камери за под 1000 лева.
В крайна сметка нещо, което дразни мен и realnoncho не е нужно да е проблем за теб или leonik и защо това се приема толкова лично все още ме изненадва [smilie5] . 70D има всики шансове да бъде по-добрата камера събрала предимства на конвенцинален DSLR и mirrorless (бърз live view focus) апарат.

Отговори на това съобщение
 Re: canon 70D vs Sony A77
Автор: wafen   
Дата:   03-08-13 10:31

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: canon 70D vs Sony A77
Автор: sauron69   
Дата:   03-08-13 10:33

В крайна сметка, докато не се появят бройки от 70Д на пазара, темата ще е за нероден Петко [smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: canon 70D vs Sony A77
Автор: LEONIK   
Дата:   03-08-13 17:52

Не е вярно, че всички професионалисти снимат в RAW. Фоторепортерите снимат преди всичко в JPEG (или JPEG+RAW), защото бързат да предадат снимките и не могат да губят време за конвертиране и обработка. По време на големи спортни събития масово се използват безжични технологии, с които всички снимки (в JPEG) се изпращат веднага на поръчителя.
При снимане в JPEG няма как да да не се използва потискане на шума - при обработката на RAW файлове нали правите същото, когато е необходимо?! Повечето съвременни фотоапарати имат прецизни настройки на шумопотискането, но в някои JPEG режими то не може да се изключи, защото имаче се обезсмислят - напр. High ISO/Low Light.
По всичко личи, че в този форум повечето потребители се отнасят със снизхождение (ако не и презрение) към хората, които снимат предимно в JPEG. Нека да напомня, че дори в ежегодния конкурс на WPO няма изискване за задължително снимане в RAW.



Публикацията е редактирана (04-08-13 11:59)

Отговори на това съобщение
 Re: canon 70D vs Sony A77
Автор: hotsnail   
Дата:   03-08-13 18:03

Не става дума за презрение а просто неразбиране. Аз се кефя, да снимам RAW и после да си обработвам. На 2-ото отделям много повече време. Вярно е, че не всеки е любител, дето се кефи да си направи кадрите. Нито всеки снима мода или пейзажи, дето искаш цветове и детайли бол. Това за потребителските функции не ми беше хрумвало....честно казано дори малко се чудих кой полу-идиот в Сони е заврял 30-тина или повече автоматични режима, разпознаване на лица и усмивки в апарат от класа на NEX-7, че дори има някакво явто с което на блендата и казват defocus control. Ама явно има доста основателни причини. Вярно е че NEX-а съм го давал дори на майка ми да снима, тя не само със снимки ами и с видео се върна. [smilie18] [smilie18]



Публикацията е редактирана (03-08-13 18:06)

Отговори на това съобщение
 Re: canon 70D vs Sony A77
Автор: wafen   
Дата:   03-08-13 18:32

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: canon 70D vs Sony A77
Автор: wafen   
Дата:   27-09-13 00:06

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1  2  3  4  5     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »