Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1     всички  напред  последна
 Втори шутър
Автор: vtodoroff   
Дата:   28-07-13 12:54

Здравеите. Търся някой да ме вземе на една две сватби като втори снимач. С фотографията съм на ти от към настройки и прочие т.с. нама да се уча. Търся повече опит и съвет от някой с повече опит от мен. Имам конон 60д с 50мм 1.8
Много ще съм благодарен, ако някой се отзове.
Предлагам, ако някой има нужда да му помогна доброволно да пише лично или някак си да разменим телефони да се вдим и да обсъдим нещата. В Пловдив съм сега, но не виждам проблем да мръдна на някъде, тъй че и да не сте в Пловдив става,
Аз съм Владимир и благодаря за вниманието.


Отговори на това съобщение
 Re: Втори шутър
Автор: sirkhann   
Дата:   28-07-13 13:00

[smilie24] успех

Отговори на това съобщение
 Re: Втори шутър
Автор: stingray   
Дата:   28-07-13 14:12

[smile] отивам за пуканки

Отговори на това съобщение
 Re: Втори шутър
Автор: wafen   
Дата:   28-07-13 17:44

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Втори шутър
Автор: realnoncho   
Дата:   28-07-13 18:00

Обектива е перфектен за втори снимащ, който не се навира в хората. Успех!

Отговори на това съобщение
 Re: Втори шутър
Автор: wafen   
Дата:   28-07-13 18:12

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Втори шутър
Автор: realnoncho   
Дата:   28-07-13 18:26

Втория фотограф не му трябва да "докарва" кадър, а просто да дебне за него леко отстрани. Това че на теб не ти харесва евтината 50-ка съвсем, не значи че други хора не могат да снимат с нея. А и без стабилизация 50 1.8 е ужас, направо не знам как го удържат фотографите, които са се прецакали да снимат с него.

Отговори на това съобщение
 Re: Втори шутър
Автор: wafen   
Дата:   28-07-13 18:54

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Втори шутър
Автор: kvakioh   
Дата:   28-07-13 21:01

Е само по две оси стабилизацията не е толкова супер. Иначе си има обективи за това във всяка марка. Не намесвайте, просто не го правете за Сони, изглежда като провокация.
Иначе, няма кой да вземе автора на темата да "помага", ако иска, може да поснимаме в София след 8.08, ще се радвам да има сбирка на снимащи с Канон.

Отговори на това съобщение
 Re: Втори шутър
Автор: sir_sky   
Дата:   28-07-13 21:02

realnoncho [smilie24]
Що да си стои вкъщи човека, напълно приличен си е 50/1.8!

Отговори на това съобщение
 Re: Втори шутър
Автор: biso   
Дата:   28-07-13 21:28

ти да не си трИперлив, че ти трябва стабилизация на 50 мм.???

аман от експерти

Отговори на това съобщение
 Re: Втори шутър
Автор: h_bio   
Дата:   28-07-13 21:45

50'ката е много повече обектив, отколкото ние сме фотографи. Нали така?

[shtrak]



Публикацията е редактирана (28-07-13 21:48)

Отговори на това съобщение
 Re: Втори шутър
Автор: uri64   
Дата:   28-07-13 21:58

> най калпавия канонски обектив

нищо подобно

Отговори на това съобщение
 Re: Втори шутър
Автор: wafen   
Дата:   28-07-13 23:12

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Втори шутър
Автор: biso   
Дата:   28-07-13 23:19

еее, на канонските обективи им пречи стабилизацията на сони, затова не ти фокусират ...

Отговори на това съобщение
 Re: Втори шутър
Автор: hotsnail   
Дата:   28-07-13 23:37

Не разбрах какво общо има стабилизацията на Сони със Канонските обективи....с 50/1.7 на А700 знам че 1 секунда правя от ръка ако ще да е на половин ос или дори да няма оси ами да е на шарнири. Квакащия може и 1/1000 да не може да сколаса, ама си е негов проблем.

Пък и Канонския 50/1.8 да е кьопав, да е кьопав, колко да е кьопав? Бая хубави снимки съм виждал с него, а с ГДР-ско пентамагаре само хвалби съм виждал....

Май темата е че някакъв човек иска да се учи на сватбена фотография и ще помага безвъзмездно...вижда ми се достойна и не лоша идея. Е сега то в България завистта сигурно ще попречи на старо куче, да обучи младеж, щото ще си рита канчето за храна. Е може и да греша.



Публикацията е редактирана (28-07-13 23:38)

Отговори на това съобщение
 Re: Втори шутър
Автор: MikeDimit   
Дата:   28-07-13 23:43

И какво общо имат вашите тиради с проблема на момчето?
П.П.Чувал съм ,че един от най-известните световни фотографи имал само един обектив завалията!
УЖАС!!!

Отговори на това съобщение
 Re: Втори шутър
Автор: wafen   
Дата:   28-07-13 23:49

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Втори шутър
Автор: hotsnail   
Дата:   28-07-13 23:58

@wafen именно за кропка тоя обектив се води портретен! Ето как сони рекламират техния 50-так за NEX т.е. кроп

SEL50F18 E50mm F1.8 портретен обектив
Ярък, висококачествен портретен обектив с Optical SteadyShot

E50mm F1.8 портретен обектив. Съвместим само с фотоапарати E-mount

Правите красиви портретни снимки с наличната осветеност
Optical SteadyShot за по-отчетливи ръчно заснемани изображения
Плавен, тих автофокус при неподвижни снимки или HD видеоклипове


Аз не снимам сватби и не се наемам да кажа дали обектива е подходящ. Знам че стават сносни портрети с 50-ца. За мен най-важното на такъв обектив е да има хубаво боке т.е. да няма резки разсейващи ръбове. Канонския от тая гледна точка е приемлив от примерите дето съм виждал. Добре е да има сносна резолюция на отворена бленда - повечето по-стари модели, каквато е канонската пластмасарка, имат тази резолюция в централната част.


https://lh6.googleusercontent.com/-QUF6steUdRc/UdbSpi9nZLI/AAAAAAAAYyo/ykKhZ0H0qnA/s1600/DSC01887.jp



Публикацията е редактирана (29-07-13 00:02)

Отговори на това съобщение
 Re: Втори шутър
Автор: MikeDimit   
Дата:   28-07-13 23:58

Тъкмо няма да се навира в кадъра на водещия фотограф.
Конкретно към младежа. Ако никой не се отзове, отивай пред ритуалната зала, а още по-добре пред най-баровската църква в събота. На сватбите се вгледай във водещите фотографи и който ти се струва твой тип го заговори във фас паузата. Убеден съм, че при правилен подход ще успееш. Все пак нали се сещаш, че няма фотограф, който да иска да му влизат в кадъра някакви папараци[smile].

Отговори на това съобщение
 Re: Втори шутър
Автор: wafen   
Дата:   29-07-13 00:17

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Втори шутър
Автор: radosten   
Дата:   30-07-13 11:34

За какво беше темата вече забравих, а сетих се за 50-цата на Канон[smile]

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »