Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1     всички  напред  последна
 Журналистическа карта
Автор: KarateDO   
Дата:   26-07-13 16:56

Хора... можете ли да ми кажете как мога да си извадя такава карта... Още съм стартов фотограф и ми се иска да не ме закачат на някои събития (като на стачките сега например, или кукерите догодина)
Доколкото четох трябва да ми я подпечата някоя медия...
А може ли да се подпечата от фирма която не е свързана с медията...
Има ли някакъв заобиколен начин за изваждане на такава карта ?
И можете ли да ми покажете снимки на примерни карти...
Поздрави... и се пазете сега по протестите :)

Отговори на това съобщение
 Re: Журналистическа карта
Автор: Gecata   
Дата:   26-07-13 17:13

Има ли някакъв заобиколен начин за изваждане на такава карта ?
А диплома за "висше" не щеш ли? [smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: Журналистическа карта
Автор: swan_   
Дата:   26-07-13 17:20

Кои стачки?

Отговори на това съобщение
 Re: Журналистическа карта
Автор: KarateDO   
Дата:   26-07-13 17:40

Протестите *
Моя грешка...
@Gecata - Много смешно пич... сам ли я измисли тази шега или ?
Ако няма какво да кажеш... не пиши нищо... don't hate... lame... :)



Публикацията е редактирана (26-07-13 17:44)

Отговори на това съобщение
 Re: Журналистическа карта
Автор: dekov   
Дата:   26-07-13 17:49

Калинка... [smile]


Отговори на това съобщение
 Re: Журналистическа карта
Автор: virosh   
Дата:   26-07-13 17:51

Петък е![beer]

Отговори на това съобщение
 Re: Журналистическа карта
Автор: Krasi02   
Дата:   26-07-13 18:34

Вземи пийни някво по-силно хапче и недей да пречиш на хората дето с това си вадят хляба.

Отговори на това съобщение
 Re: Журналистическа карта
Автор: pefoto01   
Дата:   26-07-13 18:52

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Журналистическа карта
Автор: J0R0   
Дата:   26-07-13 18:59

Не мога да разбера защо ти е фалшива, като е по-лесно да си извадиш истинска.
Стани сътрудник на Булфото, хем ще ти дадат карта, хем ще изкараш някой лев от снимане, ако снимките ти са добри и се купуват.

Отговори на това съобщение
 Re: Журналистическа карта
Автор: KarateDO   
Дата:   26-07-13 19:03

@pefoto01 - Мерси за информацията... :)
Явно си прав... хората са прекалено злобни, че да пуснат снимка или нещо такова... така като гледам само ти даде полезен коментар...

@Krasi02 - Може и аз да съм решил да си вадя хляба така...
Що... проблем ли е това ? Да не се притесняваш, че някои може да те измести ?
Пффф... тъй като гледам маи ти трябва да пиеш хапчета... от онези розовите...
Като няма какво да кажеш или помогнеш ПОДМИНИ ТЕМАТА... б*си и т***те хора къде има...

И по повод това...

Американски форум: питаш нещо и ти отговарят;
Руски форум: питаш нещо и теб те питат;
Български форум: питаш нещо и всички ти обясняват колко си тъп.

Заради това, че не си помагаме сме на такова дередже...
И политиците са егоисти като повечето хора коментирали тази тема...

Айде наздраве [beer]

Отговори на това съобщение
 Re: Журналистическа карта
Автор: KarateDO   
Дата:   26-07-13 19:07

@J0R0 - Мерси за това, че се включи в темата...
Не е задължително да е фалшива... просто работа в вестник или каквато и да е медия трудно се намира...
Искам да стартирам от някъде... и мисля, че такава карта ще ми даде възможността да правя по хубави снимки...

Може ли да ми дадеш малко инфо за Булфото и картите при тях ?
Сега ще разгледам сайта им... :)

Поздрави

Отговори на това съобщение
 Re: Журналистическа карта
Автор: pefoto01   
Дата:   26-07-13 19:09

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Журналистическа карта
Автор: J0R0   
Дата:   26-07-13 19:11

Не става дума за работа, а за извънщатен сътрудник.
Агенциите имат нужда от хора дето са навити да търчат по събития, пък заплащането е % и то само в случай че някой купи снимка. Доста хора така са почнали...

Отговори на това съобщение
 Re: Журналистическа карта
Автор: pefoto01   
Дата:   26-07-13 19:14

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Журналистическа карта
Автор: KarateDO   
Дата:   26-07-13 19:22

Устройва ме като начало...
Ако станат нещата... ще е супер... :)
Ще драсна едно писмо до сайта...
Мерси :)

Отговори на това съобщение
 Re: Журналистическа карта
Автор: metodiev_martin   
Дата:   26-07-13 21:54

Още съм стартов фотограф и ми се иска да не ме закачат на някои събития (като на стачките сега например, или кукерите догодина)

Искам да стартирам от някъде... и мисля, че такава карта ще ми даде възможността да правя по хубави снимки...

Ще се опитам да съм сериозен, въпреки че написаното ме провокира да напиша друго. [smilie21]

По "стачките", ако окесиш един бадж на медия, освен да си повдигнеш самочувствието и да изядеш някой друг шамар в повече, друго няма да направиш (най-пресния пример за раздаване на шамари на хора с бааджове беше на 40-тия ден от протестите). Обясни ми сериозно, как мислиш, че една карта ще ти даде възможността да направиш по-хубави снимки и лично аз ще ти пратя прес карта, на която само да си залепиш снимката.

За парламента, президентството и министерски съвет, прес карти се дават за определен период на определени лица от дадена медия. Картите са персонални. Понякога се изготвят и специални такива (пример - за снимане в президентството при встъпването в длъжност на Росен Плевнелиев се изискваха такива карти). Като изключим картите на спортните фоторепортери (с малки уговорки) всички останали карти нямат никаква тежест (даже и в БТА, ако нямаш карта, записваш се на "информация" като "еди си какъв" и те пускат).

Понеже спомена за кукерите, само ще допълня, че за събития от подобен "частен" характер (кукери, състезания - драгове, дрифтове, мотокрос) нормалният начин е да се свържеш с организаторите, прес клуба, ПР и прочие и да им обясниш какви са ти намеренията, защото често пъти (за драгове, дрифтове и всякакви моторни спортове) има макар и кратък - някакъв инструктаж за безопасност.

Не зная как ще прозвучи и как ще го разбереш, но явно че хората притежаващи прес карти, даващи им правото да снимат на места, на които другите нямат право, имат някакви качества за да получат такива. в 80% от редакциите на вестниците и информационните сайтове, ако отидеш и кажеш - имам фотоапарат, обективи и желание да снимам за вас за без пари, ще те приемат на драго сърце. Друг е въпроса на какво ще те научат и дали си заслужава целия вложен ресурс да правиш нещо подобно.

Снимай си свободно и не се шашкай. Като почнеш да снимаш по задължение, нещата вече не са толкова приятни
[smilie24]

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »