Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 
 От кога изискват да вадиш техниката по летищата?!
Автор: StrikeBack   
Дата:   21-07-13 22:03

днес във Виена ме караха да вадя всичко - много се ядосах...
за първи път се карах със секюритито - никога не са ме карали да правя такова нещо, като видят про техника само казват да я пусна на скенера и точка...
тия като казаха не та не и край
страшна драма...

от кога е това нещо?!


Отговори на това съобщение
 Re: От кога изискват да вадиш техниката по летищата?!
Автор: fast_eyebrow   
Дата:   21-07-13 22:11

И в Лондон се ебават напоследък :(

Отговори на това съобщение
 Re: От кога изискват да вадиш техниката по летищата?!
Автор: chestov   
Дата:   21-07-13 22:18

еми понякога има рандом чек, просто си решават един човек и го проверяват от-до, дестинацията е без значение. На мен ми се е случвало само веднъж.

Отговори на това съобщение
 Re: От кога изискват да вадиш техниката по летищата?!
Автор: kvakioh   
Дата:   21-07-13 22:19

Moже би са се усъмнили в нещо, приличащо на опасен предмет. При мен се случи преди 2 месеца в Германия, караха ме да отворя всичко и ми казаха, че в точно определена страна на раницата имало нещо, което прилича на острие. Не го намериха (то нямаше нищо), пуснаха раницата 2 пъти през скенера, единия път с повечето неща извадени на табличка.
Преди 2-3 години така с един лаптоп- да го пуснете, да видим дали работи, батерията да махнем, търкаха я с едни реактивни кърпи, после клавиатурата...За съмнения за пренос на наркотици мисля аз или взрив...
Преди 1-2 години е имало случай на летище София за тотално затваряне и търсене на човек, сложил цяла кръгла пита кашкавал и разни зарядни и подобни такива в основен багаж, защото изглеждало като голяма изпресовка взрив. Човекът са го карали да отваря багажа си и да извади всичко на 50м от всякакви сгради и т.н.
Сигурността преди всичко.

Отговори на това съобщение
 Re: От кога изискват да вадиш техниката по летищата?!
Автор: StrikeBack   
Дата:   21-07-13 22:25

не - в нищо не се бяха усъмнили, от самото начало казаха да вадя всичко и да го пускам отделно - никога до сега не ме бяха карали да правя подобни неща...

и честно казано това вече не е сигурност ами стана терор към пътниците

всеки път вече почнаха и да ме опипват...


Отговори на това съобщение
 Re: От кога изискват да вадиш техниката по летищата?!
Автор: hotsnail   
Дата:   21-07-13 22:27

Ами тия мерки за от 12 години.

Най-много се притесних на Мюнхен някъде около 15-ти Септември 2001-а. Имаше един полк барети (повече от 100-тина) с бели гумени ръкавици до лактите и автомати. Та тия добри момчета преглеждаха всяко багажче парче по парче. Слава богу ръкавиците бяха само да пипат из багажа и не правеха клизми.

В щатите знаеш че те гледат на един скенер дето се вижда всичко т.е. дрехите ти стават прозрачни, отделно от това, че те святкат с един господ знае какви неща.

Просто в такова време живеем. Ако има по-високо ниво на готовност, сигнал или съмнение някакво проверяват по-щателно.

Отговори на това съобщение
 Re: От кога изискват да вадиш техниката по летищата?!
Автор: snooper   
Дата:   21-07-13 22:27

Рядко някой се 'ебава', всъщност - летя постоянно с техника, това ми е работата, както тяхната е всички да стигнем живи и здрави - затова ние мъкнем, а те проверяват.

Тези проверки не са от вчера - преди много години в Америка ми проверяваха цялата раница с проби за екслплозиви в машина. Сега го правят и в Европа понякога.

Зависи много как си си подредил техниката (как изглежда на скенера), колко нервен изглеждаш и... кой е и в какво настроение е човекът остреща. Като цяло в държави като Холандия, Германия, Австрия, младите полицаи и митничари са много старателни и проверяват по-обстойно, после с годините се научават кое как изглежда на скенера...

Последно се връщах по спешност от Пакистан - минах около 10 проверки за печати на багажа, два скенера и ръчна проверка на чекирания и ръчния. Накрая на стълбичката на самолета войник ми провери всички печати дали са ударени. В Европа си е направо приказка да пътуваш :)

Във Виена точно ми се е случвало при смяна на полети да ми намерят нож в багажа - самият аз не знаех, че е паднал в подплатата на раницата, а в София никой не го беше забелязал на скенера... Хората културно не ме арестуваха, но ме проверяваха обстойно около 20 минути и правиха тестове за експлозиви на обувките ми и раницата...

Та, има разни случки по летищата, тези хора са там за наша сигурност - без много нерви времето в терминала минава по-добре и пристигаш готов да снимаш [cool]

Отговори на това съобщение
 Re: От кога изискват да вадиш техниката по летищата?!
Автор: M_D   
Дата:   21-07-13 22:29

Всичката електроника трябва да се извади и отделно да мине скенер. Така е от няколко години. Просто обикновено не им се занимава, та често се минава метър.

Отговори на това съобщение
 Re: От кога изискват да вадиш техниката по летищата?!
Автор: asahi   
Дата:   21-07-13 23:17

Винаги си слагам лаптопа и фотоапарата в отделни тавички на ренгена. Никога не са ми правили забележка или проблеми. Аз искам контрольорът да е проверил щателно всички пътници от моя полет. Контрольорът иска да види срещу себе се открит и културен човек, който му съдейства да си свърши работата. Аз му го давам и сме взаимно доволни.

Отговори на това съобщение
 Re: От кога изискват да вадиш техниката по летищата?!
Автор: realnoncho   
Дата:   21-07-13 23:25

Мен в Париж ме караха да махам капачките на обективите да погледнат през тях, тва всичкото е заради Битълсите, май те бяха си носели дрогата в обективи [smilie5]

Отговори на това съобщение
 Re: От кога изискват да вадиш техниката по летищата?!
Автор: dekov   
Дата:   21-07-13 23:30

StrikeBack написа:


> страшна драма....
Направо ми е мъчно за теб, не ти е лесен живота !


Отговори на това съобщение
 Re: От кога изискват да вадиш техниката по летищата?!
Автор: pepi34   
Дата:   21-07-13 23:35

Аз предпочитам да се вади и проверява всичко, отколкото да се случи нещо в самолета. Чудно ми е що за наглост да се разправяш с охраната, радвай се , че не са те арестували. Разминал си се само с едно " Ех какви са простаци тия Българи", ама те щото си ни знаят и затова ти се е разминало :)

Имам един въпрос към колегите, често пътуващи. Интересувам се, на Летище София, имаше ли паркинг близо до Терминал 1, на който може да си оставиш колата за цял ден на прилична цена и ако имате инфо, моля споделете къде беше и каква е цената?



Публикацията е редактирана (22-07-13 00:11)

Отговори на това съобщение
 Re: От кога изискват да вадиш техниката по летищата?!
Автор: Seifi   
Дата:   22-07-13 00:04

Нали гръмна някакъв на летището в Китай и са набъркали гипса или са имали сигнал за нещо иначе проблеми във Виена няма. Живея в Австрия такова нещо не съм преживял още на летището.

А това да се караш с полицаи е най тъпото нищо не можеш да постигнеш, най много да те ошамарят ако прекалиш.

Отговори на това съобщение
 Re: От кога изискват да вадиш техниката по летищата?!
Автор: hotsnail   
Дата:   22-07-13 01:13

Да с полицай и митничар извън БГ разправии и шеги никога!

В Сан Франциско се съвсем леко се пошегувах с един митничар и ...друг път няма да ми мине на акъла - прати ме на проверка за земеделски стоки - 1 час чакане да ми мине багажа през ренген в компанията на разни китайски бабки фермерки.

Отговори на това съобщение
 Re: От кога изискват да вадиш техниката по летищата?!
Автор: h_bio   
Дата:   22-07-13 08:13

Pepi34, има два паркинга на 300-400 м от Терминал 1. На кръстовището за двата терминала идвайки по бул. Брюксел в дясно. Онзи ден си оставих колата там за по 5 лв. на денонощие.

Отговори на това съобщение
 Re: От кога изискват да вадиш техниката по летищата?!
Автор: bvsmp   
Дата:   22-07-13 08:34

.



Публикацията е редактирана (21-04-15 16:50)

Отговори на това съобщение
 Re: От кога изискват да вадиш техниката по летищата?!
Автор: ilcoin   
Дата:   22-07-13 09:05

Редовно си минавам с апарата в раницата през летищата. Вадя единствено лаптопа, ако го нося. Досега проблеми не съм имал, а напоследък летя поне по 2 пъти месечно.

Апарата в отделна малка чанта най-отгоре на раницата, отдолу зарядното за телефон и НЗ-то от дрехи. Мобилните и документите в отделна малка чанта в друга тава. Естествено, колана също е свален и е в тавата. Драми не съм имал никъде.

Отговори на това съобщение
 Re: От кога изискват да вадиш техниката по летищата?!
Автор: ivelin_iliev   
Дата:   22-07-13 09:45

В Германия единствено са ме карали да вадя всичко, проби за взрив и т.н. - Може пък да съм и се сторил подозрителен [smilie5]

Отговори на това съобщение
 Re: От кога изискват да вадиш техниката по летищата?!
Автор: fast_eyebrow   
Дата:   22-07-13 09:54

Ебават се и още как. Техника не са ме карали да вадят. Обаче последния път поискаха дъщеря ми сама да мине през скенера докато мене ме обарваха. На скенера и говореше една служителка на непознат за детето език, да мине. Дъщеря ми, която е на три тотално се ошашка и разрева. Тоя докато ме претърсва се врътнах, отидох и я взех, после си взех багажа и ги заебах. Да съм бил почакал!! Аре духай, сто индийци минаха покрай нас без проблем, докато с мен и детето си играеха на антитероризъм.[smilie18]



Публикацията е редактирана (22-07-13 09:54)

Отговори на това съобщение
 Re: От кога изискват да вадиш техниката по летищата?!
Автор: valen_tin   
Дата:   22-07-13 10:37

по правило всички електронни устройства се вадят и минават отделно. Друг е въпроса, че като извадиш лаптоп и таблет и като видят апарат с три обектива и 2 светкавици и не им се занимава и на тях да се вади всичко.

Отговори на това съобщение
 Re: От кога изискват да вадиш техниката по летищата?!
Автор: snooper   
Дата:   22-07-13 10:52

fast_eyebrow, след твоя пост си взимам думите назад - ебават се явно.

Принципно съм много културен човек като летя сам, ама някой на детето да го направи това, ще избеснея и още как [smilie24]

Отговори на това съобщение
 Re: От кога изискват да вадиш техниката по летищата?!
Автор: fast_eyebrow   
Дата:   22-07-13 11:14

И на мен ми се случи сефте подобно нещо. След четири дни летя и все пак отново предпочитам Лондон за прикачване. Със всичките си кусури пак са по-добри от Париж и Амстердам[smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: От кога изискват да вадиш техниката по летищата?!
Автор: StrikeBack   
Дата:   22-07-13 11:14

не сте ме разбрали - и аз никога не се карам с тях и съдействам

този път просто отказах в първия момент и те се събраха всичките там да ми обясняват че това били ЕС регулациите... в този смисъл беше "драма"

всички искаме сигурност но вече станаха доста крайни някои неща

Отговори на това съобщение
 Re: От кога изискват да вадиш техниката по летищата?!
Автор: victory13   
Дата:   22-07-13 11:18

преди като разнасях 70-200 и 16-35 /с кой акъл [smilie5]/ в германия почти сам си тръгвах към стаичката за проверка за експлозив [smilie18] ... а там ми беше междинно летище винаги, без да напускам зоната... изобщо у швабско няма хър-мър, макар че тея проверки винаги са в шеги и закачки [smilie5]

Отговори на това съобщение
 Re: От кога изискват да вадиш техниката по летищата?!
Автор: fast_eyebrow   
Дата:   22-07-13 11:23

Най-сериозни и безапелационни са руснаците в това отношение.
И те имат от няколко години от този скенер, дето те показва чистак-бърсак. А на щатските летища се чувствам най-комфортно и определено са по- чисти от европейските кочини. Като изключим германските, на тях също ми е гот.

Отговори на това съобщение
 Re: От кога изискват да вадиш техниката по летищата?!
Автор: imitev   
Дата:   22-07-13 11:25

Абе малко прекаляваме с тия деца.

На мо'йта кокона и обясних кое как ще е и не ми е правила проблеми досега по летищата с тръшканици и ревове.

Минава си кат пич по скенерите, проверки и т.н.



Като им цапне по 1 усмивка на жандармите и те омекват...



Публикацията е редактирана (22-07-13 11:28)

Отговори на това съобщение
 Re: От кога изискват да вадиш техниката по летищата?!
Автор: hose   
Дата:   22-07-13 11:39

никога не разбрах защо те карат да вадиш каквото и да е при положение че скенера вече "вижда" всичко



Публикацията е редактирана (22-07-13 11:40)

Отговори на това съобщение
 Re: От кога изискват да вадиш техниката по летищата?!
Автор: snooper   
Дата:   22-07-13 11:42

Митев, децата са различни, както сме и ние - тези летища просто не са логични (нито за нас, нито за тях), но те поне са достатъчно искрени за да не слушат [smilie3]

Отговори на това съобщение
 Re: От кога изискват да вадиш техниката по летищата?!
Автор: imitev   
Дата:   22-07-13 12:07


Бе ясно, ама нали е фотографски форум... викам да мушна идна пиктура [beer]

Отговори на това съобщение
 Re: От кога изискват да вадиш техниката по летищата?!
Автор: Tonevjr   
Дата:   22-07-13 12:23

От 8 години летя Мюнхен-София по около 2-5 пъти на година....До сега мисля 2 пъти НЕ са ми проверявали техниката...Нито е нещо ново, нито е някаква значителна драма. [beer]

Отговори на това съобщение
 Re: От кога изискват да вадиш техниката по летищата?!
Автор: krist   
Дата:   22-07-13 12:49

Миналата седмица в Париж ме караха да извадя лаптопа, апарата и обективите, но само ги сложиха в тавичката, без да гледат в тях и без да ме карат да вадя другите джунджурии. През Март пак така, но тогава служителят беше много любопитен какъв ми е апаратът[smilie18] Тоя път и в двете посоки обаче им бях доста съмнителен и ме обарваха яко и наш'те тука и тамошните[smilie4]


Отговори на това съобщение
 Re: От кога изискват да вадиш техниката по летищата?!
Автор: ludiakolio   
Дата:   22-07-13 13:13

Къпете се,бръснете си преди пътуване и само с тавичка се минава.Подозрителните образци ги проверяват по-щателно.



Публикацията е редактирана (22-07-13 13:13)

Отговори на това съобщение
 Re: От кога изискват да вадиш техниката по летищата?!
Автор: imitev   
Дата:   22-07-13 13:19


В Мексико избръснат, нагласен, натъкмен. Всички преди мен минават без проблеми, аз последен...

Там имат една простотия (устройство) - натискаш бутон и светва (на случаен принцип) зелено - да минеш или червено - да те проверят.

На мен ми светва зелено, ама лелята ме дърпа настрани и почва да рови из багажа. А един нисък чичко ме опипва...

Викам им - таз чудесия за кво ме карате да я натискам, като и без това ме проверявате???

Такъв е тук РЕДА - ми отговарят на "перфектен" английски [smilie18] [smilie18] [smilie18]

Ааа - викам - ама то тука и РЕД имало! Компанията умря да се смее [smilie18] [smilie18] [smilie18]

Не намериха дрогата и ме пуснаха [smilie18] [smilie18] [smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: От кога изискват да вадиш техниката по летищата?!
Автор: simon4o_bg   
Дата:   22-07-13 14:03

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: От кога изискват да вадиш техниката по летищата?!
Автор: pepi34   
Дата:   22-07-13 14:16

h_bio написа:

> Pepi34, има два паркинга на 300-400 м от
> Терминал 1. На кръстовището за
> двата терминала идвайки по бул.
> Брюксел в дясно. Онзи ден си
> оставих колата там за по 5 лв. на
> денонощие.

Няма ли по близо до терминала?Преди години мисля о терминала на дясно имаше някакви бариери и там някъде имаше такива паркинги, но не съм ходил много отдавна и затова питам.

Отговори на това съобщение
 Re: От кога изискват да вадиш техниката по летищата?!
Автор: marrio31   
Дата:   22-07-13 14:21

няма друг паркинг,най-добре е с такси според мен,а проверките ще стават все по строги,това е положението

Отговори на това съобщение
 Re: От кога изискват да вадиш техниката по летищата?!
Автор: fast_eyebrow   
Дата:   22-07-13 14:27

Лошото е, че колкото и да са строги нищо не може да попречи на някоя радикализирана бургия да тресне самолет, ако реши. Или пък метрото, градския транспорт и да не изреждам повече[smile]

Отговори на това съобщение
 Re: От кога изискват да вадиш техниката по летищата?!
Автор: marrio31   
Дата:   22-07-13 14:33

за съжаление е така,но риска трябва да се намали до възможния минимум,а ако летиш някой път с ЕЛ АЛ ,всички други проверки ще ти се виждат като песен:)

Отговори на това съобщение
 Re: От кога изискват да вадиш техниката по летищата?!
Автор: fast_eyebrow   
Дата:   22-07-13 14:35

Сега очаквам още да засилят мерките в Европа, след като обявиха хизбула за терористи, което е правилно за мен обаче

Отговори на това съобщение
 Re: От кога изискват да вадиш техниката по летищата?!
Автор: YoungNed   
Дата:   22-07-13 14:58

Никой никъде не се ебава. Хората си вършат работата и то е за доброто на всички. Работят на основата на оценка на риска. Мен зимата ме караха да вадя апарата на Терминал 2 (странно допълнителния обектив - не). Това лято, същия полет, същата дестинация, в чантата на апарата бях набутал и таблета дори. Не ме накараха нищо да вадя. На връщане от Цюрих - всичко. При други полети от Цюрих не са ме карали и колана да си свалям (това беше по отдавна обаче). Всичко е оценка на риска. Преди време четох една статия - много гледат кой колко е нервен на опашката. Затова и ги правят тия опашки. В статията имаше различни съвети какво да правим и какво - не. По какво се ориентират. Например прекаленият смях е признак напрегнатост и нервност. Думички като "бомба" (например "бомба съм"), "бум" и подобни са забранени. Били обучени, че само като чуят определени думи да реагират. Това е. Аз предпочитам да ни пребъркват и проверяват щателно, отколкото да загина в нелеп атентат.

Отговори на това съобщение
 Re: От кога изискват да вадиш техниката по летищата?!
Автор: 4given   
Дата:   22-07-13 15:41

Преди 10тина години намериха експлозив във фотоапарат на един палестинец (беше го дал на гаджето си англичанка за полета й до Англия). Та мен редовно си ме карат да вадя апарата и да го включвам пред тях, особено из Щатите. Лошо няма, за сигурност го правят хората.

Отговори на това съобщение
 Re: От кога изискват да вадиш техниката по летищата?!
Автор: zdimitrov   
Дата:   22-07-13 18:02

Преди година и 8-9 месеца имам 2 полета до Холандия и обратно. След това до Индонезия през Холандия и отново обратно по същия път.
Всеки път съм носил с мен лаптоп и фотоапарат с 2 обектива (китак и 50мм, за 70-300 нямаше място).
В Европа всеки път лаптопа беше в отделна ваничка. Специално питах за фотоапарата дали да го слагам отделно - не искаха и оставаше в раницата.
Един единствен път имах "проблем" с радиостанцията, която носех с мен, вероятно защото антената им се видя много странна (най-вероятно като тирбушон). Когато я извадих от раницата не я одостоиха с никакво внимание но антената огледаха внимателно и ме пуснаха без да искат някакво обяснение от мен. Случката става на секюрити чека в София. Към Индонезия не посмях да си я взема, намерих информацията, че такава техника е забранена за внасяне. Иначе с фотоапарата нямах никакви проблеми. Естествено сега нещата сигурно са ескалирали малко както някой писаха по-горе.

Отговори на това съобщение
 

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »