Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1     всички  напред  последна
 Чуденка за обектив
Автор: k7   
Дата:   18-07-13 08:32

Здравейте. Колебая се между няколко светли обектива. Снимам с 5ДМ2. Не снимам точно определен стил във фотографията, но понякога снимам и сватби. Имам изброената техника в профила ми (да не я пиша отново), но се чудя за някакъв 50/1.4, 85/1.8 (няма да стигне бюджета за по светла 85-ца) или някакъв 35мм. Темата ми е една от многото такива, но ще се радвам за някакви полезни съвети. Благодаря предварително!
Поздрави,
Калоян

Отговори на това съобщение
 Re: Чуденка за обектив
Автор: k7   
Дата:   18-07-13 08:34

Това с линка към профила ми нещо не се получи [smile]

Отговори на това съобщение
 Re: Чуденка за обектив
Автор: ilcoin   
Дата:   18-07-13 10:06

Според мен имаш достатъчно от тия обетиви, дето масово тук им казват "портретни". Така че аз на твое място бих се огледал за 35-ца.

На мен тази дължина ми е много любима, особенно за хора. Сякаш дава една по-близка, по интимна перспектива, без да става прекалено криво заради широкия ъгъл. Фона също е по-трудно да се изолира, така че е интересно и в тази посока - трябва да мислиш какво остава и на заден план.

[shtrak]

Отговори на това съобщение
 Re: Чуденка за обектив
Автор: tzl   
Дата:   18-07-13 10:06

Гледайки това, с което разполагаш, ще те питам първо:
- Какво не ти достига с текущата техника? Какво очакваш да се подобри като вземеш 35, 50 или 85мм?
- Можеш ли да посочиш 3 кадъра, където тези обективи ще свършат работа, която не си можел с текущите си?
- На какъв режим снимаш (М или нещо друго?)
- Плашиш ли се от много високо ISO?



Публикацията е редактирана (18-07-13 10:35)

Отговори на това съобщение
 Re: Чуденка за обектив
Автор: k7   
Дата:   18-07-13 14:32

Искам по светъл обектив, за да мога да снимам в църква без светкавица. И не се плаша от високо исо, но предпоитам да не го вдигам МНОГО.

Отговори на това съобщение
 Re: Чуденка за обектив
Автор: kvakioh   
Дата:   18-07-13 14:54

Sigma 35/1.4

Отговори на това съобщение
 Re: Чуденка за обектив
Автор: W_T   
Дата:   18-07-13 15:01

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Чуденка за обектив
Автор: tzl   
Дата:   18-07-13 15:19

@k7 - това е валиден аргумент. Все пак помни, че става въпрос само за около 1 стоп отгоре на това, което вече имаш. Това означава, че може би няма да снимаш на исо 3200, а на исо 1600.

Отговори на това съобщение
 Re: Чуденка за обектив
Автор: ilcoin   
Дата:   18-07-13 15:26

С този апарат може спокойно да снимаш на 3200. Ресайз до 6МРх и проблема е решен. Поне за мен [smilie3]

Отговори на това съобщение
 Re: Чуденка за обектив
Автор: slav4cho   
Дата:   18-07-13 15:32

Гледайки техниката, която имаш, мисля че ти липсва една 50-ка.
Имаш 16-35 на 2.8 и 100 на 2.8,според мен само средната стойност липсва(50мм).Въпреки, че за мен 85мм е един от най-добрите обективи,ще идва и малко дълъг на закрито.

Отговори на това съобщение
 Re: Чуденка за обектив
Автор: k7   
Дата:   20-07-13 14:07

До колкото чета в нета Сигма 50/1.4 е по добра от Канон 50/1.4?!?

Отговори на това съобщение
 Re: Чуденка за обектив
Автор: kvakioh   
Дата:   20-07-13 14:49

Така си е...

Отговори на това съобщение
 Re: Чуденка за обектив
Автор: chefo1979   
Дата:   21-07-13 03:10

Sigma EX 50/1.4 DG HSM превъзхожда Канон 50/1.4 УСМ на отворени бленди и то значително (чети Сигмата вади чудесни резултати още на 1.4, а Канона вади мазаници) - някъде между 2.8 и 4 се изравняват, като на по-затворените Канона има предимство.
Аз лично смених Канона със Сигмата и грам не съжалявам - използваемост на отворено както и многократно по-добрата конструкция на Сигмата я правят без алтернатива при мен специално.

Поздрави!

Отговори на това съобщение
 Re: Чуденка за обектив
Автор: Canon   
Дата:   21-07-13 04:19

Sigma 50 1.4 има доста лошо боке,за разлика от Sigma 85 F/1.4 или Sigma 35 F/1.4.
Нейвито (Морския) се раздели с него тихомълком, само заради бокето, след едногодишни призиви у форумо, колко е велико стъклото.
Аз препоръчвам или 35 или 85 мм на Сигма.

Отговори на това съобщение
 Re: Чуденка за обектив
Автор: k7   
Дата:   27-07-13 21:26

А канон 85/1.8 как се справя според вас на фулфрейм?!?

Отговори на това съобщение
 Re: Чуденка за обектив
Автор: svilengrad   
Дата:   27-07-13 21:58

Тука има интересни снимки с 5Д2 и 85 1.8 http://www.flickr.com/photos/tomsickova/with/9365481904/

Отговори на това съобщение
 Re: Чуденка за обектив
Автор: k7   
Дата:   27-07-13 21:59

Аз гледах доста, но питам за някой който го има и снима с него. Впечатления от първа ръка [shtrak]

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »