Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1     всички  напред  последна
 Обучение ретуш
Автор: bscsystem   
Дата:   17-07-13 11:31

Здравейте,

От скоро се занимавам с любителска фотография и вече нямам търпение да започна изучаването на ретуша.

След дълги часове, прекарани в търсене на най-подходящите уроци попаднах на Юлия МкКим, която определено ме спечели с качеството на уроците си.

Тук може да се запознаете с работата и
http://pinterest.com/retouchacademy/julia-kuzmenko-mckim/

А на този адрес може да намерите платените уроци, книги и т.н., които предлага

http://www.retouchingebooks.com/

Решил съм да закупя всички самоучители от този сайт, но преди да направя този разход исках да попитам във форума дали случайно няма заинтересован и ентусиазиран младеж с който да разделим разходите :)

Отговори на това съобщение
 Re: Обучение ретуш
Автор: johnny_fx   
Дата:   17-07-13 12:16

Може да погледнеш и това:
http://www.grygarness.com/dvds/beauty-retouching-dvd.htm



Отговори на това съобщение
 Re: Обучение ретуш
Автор: bscsystem   
Дата:   17-07-13 12:17

Ако някой ги е закупил вече, може да му платя за достъп до тях.

единственото ми изискване е да представи фактурата или док. с който удостоверява покупката, защото не обичам торентски файлове.

Отговори на това съобщение
 Re: Обучение ретуш
Автор: Lycan   
Дата:   17-07-13 12:19


:)


Отговори на това съобщение
 Re: Обучение ретуш
Автор: bscsystem   
Дата:   17-07-13 12:24

https://photo-forum.net/joro/emoticons/020.gif



Отговори на това съобщение
 Re: Обучение ретуш
Автор: kaiser.soze   
Дата:   17-07-13 12:39

има софтуер за 30 лева. Ретушът ти е готов с няколко кликвания. [cool]

Отговори на това съобщение
 Re: Обучение ретуш
Автор: bscsystem   
Дата:   17-07-13 12:56

kaiser.soze - Вие го ползвате във вашата работа ?

Отговори на това съобщение
 Re: Обучение ретуш
Автор: sniffe   
Дата:   17-07-13 13:23

Има много клипове по тази тема, затова реших да ги публикувам в една от категориите на фото блога ми "Фотошоп за фотографи" . Тепърва започвам да ги отбирам, защото целта ми е да слагам клипове които са тясно свързани с фото ретуша и фотографията. Може да разгледаш за какво иде реч.



Публикацията е редактирана (17-07-13 15:08)

Отговори на това съобщение
 Re: Обучение ретуш
Автор: compur   
Дата:   17-07-13 13:52

Forbidden

You don't have permission to access /фотошоп-ретуш/ on this server.

Additionally, a 403 Forbidden error was encountered while trying to use an ErrorDocument to handle the request.

p.s. "Започва" се с кадърното заснемане на обекта и ЕДВА тогава идва ретуша...



Публикацията е редактирана (17-07-13 13:54)

Отговори на това съобщение
 Re: Обучение ретуш
Автор: cicomanco   
Дата:   17-07-13 13:58

compur [smilie24] [smilie24] [smilie24] !!!

Отговори на това съобщение
 Re: Обучение ретуш
Автор: bscsystem   
Дата:   17-07-13 15:21

Идеята на поста ми беше да говорим за ретуш, за кадърно заснемане чета на други места.

Отговори на това съобщение
 Re: Обучение ретуш
Автор: sniffe   
Дата:   17-07-13 15:22

Проблем с хоста малко ;]]]

Отговори на това съобщение
 Re: Обучение ретуш
Автор: vga   
Дата:   17-07-13 15:23

Ето канал, който съм харесал в YouTube. http://www.youtube.com/channel/UCH8hcdOBoTgFkVB5pfrCGUQ


Мисля, че ще ти е интересен! Харесвам клиповете с tutorials, защото е едно да го видиш пипнато от ръка, друго е теорията от книжката.

Отговори на това съобщение
 Re: Обучение ретуш
Автор: tuizzl   
Дата:   17-07-13 15:27

bscsystem по-важно е да заснемеш добър кадър и след това с леки корекции/ретуш да представиш кадъра. В това се стремят всички повече работа по заснемането по-малко работа във фотошоп. Аз съм гледал уроците на Julia Kuzmenko тя не прави нищо по-специално при обработката просто кадрите и са добре заснети. Ако успея да намеря уроците ще ти ги пратя да ги гледаш.
Успех!
:)



Публикацията е редактирана (17-07-13 15:27)

Отговори на това съобщение
 Re: Обучение ретуш
Автор: compur   
Дата:   17-07-13 15:50

+ това, ето някои мисли (не)по темата:

1. Чувството за мярка при ретуша е субективно.
2. Чувството за красота - също.
3. Границите между красиво и кичозно отдавна са размити - виж Лили Ив. в първия брой на едно мъжко списание
4. Повечето хора неискат да прилагат множество корекции, защото "е сложно" за разбиране и изисква много "работа"
5. В следващата версия на фотоШоп ще има бутон "ретуш" и само с едно натискане ще си готов! [smilie3]
6. Всички "туториали"=ръководства решават конкретна задача, а не дават отговор на въпроси, като "защо" и "как"

[beer] [beer] [beer]

Отговори на това съобщение
 Re: Обучение ретуш
Автор: prisonbreak   
Дата:   17-07-13 15:50

@tuizzl
[smilie24]

Отговори на това съобщение
 Re: Обучение ретуш
Автор: bscsystem   
Дата:   17-07-13 16:13

Доста почетох в интернет и има някакво всеобщо схващане, че Фотошоп е някаква лоша програма до която трябва да се прибягва, само когато субекта ни е в пубертета и пъпките му са с диаметър 3 сантиметра, а светлината на кадъра е от свещ преди угасване...

Казвам го, защото има доста хора, които се опитват да започнат от някъде, а обикновенно им се предлага да се върнат обратно в училище, да снимат повече с апарат за 50лв от колкото с такъв от 5000лв

Благодаря на всички отзовали се! Уроците са набавени и ги препоръчвам на всеки аматьор като мен повече от колкото ще им се стори, че им трябват :)

Отговори на това съобщение
 Re: Обучение ретуш
Автор: compur   
Дата:   17-07-13 16:43

блогчето вече работи. благодаря!

Отговори на това съобщение
 Re: Обучение ретуш
Автор: tzl   
Дата:   18-07-13 10:33

Ретушът много зависи от това
- КАК е сниман кадърът. Виждам хиляди жалки опити да се прави бюти ретуш на снимки, които са заснети лошо (с лоша светлина, с лоши сенки, с лошо позиране и т.н.). Или смешни опити за "dave hill effect" с неправилно заснети кадри. Има ОГРОМНО значение това как точно е заснет кадърът, защото не всеки ретуш става на всеки кадър. Който мисли обратното, говори наизуст. Не знам как повече да акцентирам на това. Не е важно само снимката да е правилно експонирана или "да се вижда" човекът (което е цел, на много от любителите). И като не стане ретушът, хората се чудят къде са сбъркали във Photoshop-a, теглят още "плъгини" и "екшъни" и не се сещат дори, че проблемът може да е на съвсем друго място.

- НА КОГО се прави ретуш - аз съм виждал да се прави бюти ретуш на бебе, малко дете и на възрастна жена. Невероятно грозни резултати. Още по-странно изглежда да се прави бюти ретуш на мъж от някой, който, дето се вика, не е виждал мъж на снимка във Photoshop

- ЗАЩО се прави ретуш - да се изчистят несъвършенствата и да изглежда нормално човек или да се направи да изглежда перфектен?

- НА КАКВА РЕЗОЛЮЦИЯ ще се използва - това спестява време на тези, които обработват снимки, които ще се ползват само за интернет

Отговори на това съобщение
 Re: Обучение ретуш
Автор: Vikigeorgiev   
Дата:   12-04-17 13:57

bscsystem откри ли каквото търсиш?

Отговори на това съобщение
 Re: Обучение ретуш
Автор: krist   
Дата:   12-04-17 16:21

"Dave Hill effect" https://photo-forum.net/joro/emoticons/original/eck16.gif




Публикацията е редактирана (12-04-17 16:24)

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »