Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1  2     всички  напред  последна
 Sony WiFi Sorry
Автор: NikNikolov   
Дата:   16-07-13 18:34

Реших да си купя фотоапарат Panasonic с WiFi, който да може да бъде управляван от Смартфон дистанционно.
Рекламните филмчета в тази функционалност на Panasonic, са много красноречиви.
Фотоапарата може да снима, да управлява вариото, да предава посредством WiFi картина, която се изобразява на екрана на смартфона - /таблета/.
Поради характеристики на нашия твърде изтънял пазар, не се намери търсения от мен модел на Panasonic.

Реших да си купя Sony DSC-HX50, който също разполага с WiFi и предположих, че разполага с аналогични функционалности на Panasonic.
Да, ама Не !
Не ми дадоха никакъв софтуер.
След кратко търсене открих, че съществува примитивен продукт, само за прехвърляне на снимки "PlayMemories" - с почти нулева функционалност. Освен това от обърканите сайтове с описания на Sony, разбрах как мога да си ъпгрейтвам продукта, но как мога да го придобия, като собственик на фотоапарат с WiFi - не разбрах.

Абе страшно примитивна и объркана поддръжка на потребителския софтуер.
За кой ли път Sony , се излага повсеместно ?

Отговори на това съобщение
 Re: Sony WiFi Sorry
Автор: BOZO   
Дата:   16-07-13 18:46

Тук е ерес ако не харесваш SONY... [smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: Sony WiFi Sorry
Автор: Seifi   
Дата:   16-07-13 19:12

Първо се чете после се купува, не виждам какво общо има Сони с небрежноста на хората , тая глупост може да се направи с всяка марка Никон, Канон и .....
Сега Сони са виновни чê някой не е проучил това което купува


Все едно да се ожениш пиян и да кажеш сутринта ти снощи беше по хубава, не те искам.


[smilie18]

[smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: Sony WiFi Sorry
Автор: BonoVox   
Дата:   16-07-13 19:18

""който също разполага с WiFi и ПРЕДПОЛОЖИХ, че разполага с аналогични функционалности на Panasonic.""


NikNikolov,

с ПРЕДПОЛАГАНЕ ли пазаруваш всеки път? [smilie18] [smilie18] [smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: Sony WiFi Sorry
Автор: victory13   
Дата:   16-07-13 19:25

земи си и плазма сони сега... със селектора ще сменяш каналите [cool]

Отговори на това съобщение
 Re: Sony WiFi Sorry
Автор: NikNikolov   
Дата:   16-07-13 19:32

Разбира се, че очаквам отговорни и професионално отношение от Sony.
Апарата купих, за да мога да заснемам автомобилни състезания, като поставям апарата на рискови за живота позиции, близо до автомобилното трасе, без да излагам живота си на риск.
Разбира се , моя е грешката, задето предположих, че Sony, са се отнесли сериозно към WiFi възможностите на собствената си продукция.
Допуснах грешка.
Сега ще заснема две клипчета на английски и руски език, които ще постна максимално във YouTube, FB, и.т.н.
В клипчетата ще изложа действителното състояние с възможностите на фотоапаратите от марката Sony с WiFi.
Така смятам да предпазя други клиенти от моята грешка.

Аз доста търсих из НЕТ-а преди да се реша, но не намерих нищо, което да ме предпази от грешка.
В магазините - знаете как е. :)

Отговори на това съобщение
 Re: Sony WiFi Sorry
Автор: stoikovv666   
Дата:   16-07-13 19:43

[smilie18]

NikNikolov, оправи ми настроението за тази вечер [beer]



Публикацията е редактирана (16-07-13 19:44)

Отговори на това съобщение
 Re: Sony WiFi Sorry
Автор: juslen   
Дата:   16-07-13 21:05

Ми да беше се поинтересувал преди да купиш какво може и не може въпросното Wifi в апарата, сега ние какво да направим, че пазаруваш въз основа на предположения [smilie5] И изобщо как очакваш такива екстри в сапунерка, пък била тя и Sony-народа е рекъл-''С питане и до Цариград се стига'' ама ти тая поговорка май не си я чувал [smilie5] [beer]

Отговори на това съобщение
 Re: Sony WiFi Sorry
Автор: hotsnail   
Дата:   16-07-13 21:18

Виж не знам какво и къде си търсил и питал...и не знам защо се оплакваш тук вместо преди покупката да беше питал.....

С това което си писал изглеждаш глупав ти а не апарата.

Аз лично си свалям ръководствата за техниката която мисля да купя и ги чета преди да ида в магазина. Фен съм на сони, но и с тяхната техника винаги така правя. Чета ръководството, блоковете и ревютата и после купувам. Купих си сравнително скъпи никони наскоро, но и с тях четох частично книжките преди да си дам парите(много са дебели да ги чета от кора до кора), а за туй дето не прочетох приех, че работи и ще живея с недостатъците.

Ама доста ми оправи и на мен настроението. С клипчета та ще станеш доста популярен в мрежата за липса на ориентираност...Сони не крият подобна информация, ти просто не си прочел...обектива на апарата ти не е сменяем също ако си пропуснал да видиш, може да го споменеш във филчето

Отговори на това съобщение
 Re: Sony WiFi Sorry
Автор: DiegoS   
Дата:   16-07-13 21:24

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Sony WiFi Sorry
Автор: DiegoS   
Дата:   16-07-13 21:27

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Sony WiFi Sorry
Автор: arris   
Дата:   16-07-13 21:35

BOZO [smilie24]

Отговори на това съобщение
 Re: Sony WiFi Sorry
Автор: mmjm   
Дата:   16-07-13 21:41

А в ценовата листа на синтезиса, няма Samsung без WiFi. От кой магазин го купихте и питахте ли за тази функционалност? Предполагам, че в соницентровете щяха да ви обяснят. Отнасям се с резерви към консултантите на "Зора", "Технополис" и "Техномаркет", затова питам.

Отговори на това съобщение
 Re: Sony WiFi Sorry
Автор: hotsnail   
Дата:   16-07-13 21:53

Да в сони центровете обикновенно са консервативни т..е до сега предимно са ми казвали че неща дето работят ги няма ....най-тъпо беше с автофокуса на еа-2 - отивам слагаме една 50-ца на 1.4 и некса няма автофокус...кой знае каква настройка му бях объркал. Тогава едното момиче ми обясняваше че само с моторни обективи фокусирал .... :-)

Отговори на това съобщение
 Re: Sony WiFi Sorry
Автор: mmjm   
Дата:   16-07-13 21:58

Това обезсмисли въпроса ми, щом и тези дет трябва да познават стоката си и да обясняват не го правят, ама какво се учудвам като навсякъде наемат хлапетии докато са съгласни да работят за без пари.

Отговори на това съобщение
 Re: Sony WiFi Sorry
Автор: W_T   
Дата:   16-07-13 22:04

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Sony WiFi Sorry
Автор: hotsnail   
Дата:   16-07-13 22:08

Mmjm със сигурност нямаше да му кажат на човека че може да прави чудеса през WiFi за които не знаят. Та и едно просто питане щеше да помогне.

Отговори на това съобщение
 Re: Sony WiFi Sorry
Автор: BOZO   
Дата:   16-07-13 22:16

Е как, няма начин да си недоволен от SONY, трябва да си недоволен от себе си... [smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: Sony WiFi Sorry
Автор: W_T   
Дата:   16-07-13 22:22

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Sony WiFi Sorry
Автор: mmjm   
Дата:   16-07-13 22:28

Разбира се, че не можеш да знаеш всичко за цялата техника, която продаваш, но трябва да знаеш откъде да вземеш информация за това, за което те питат. В 21 век живеем, информационни технологии, едно-друго. Техниката става все по-сложна съответно и въпросите на клиентите все повече.
Колкото до възрастта на персонала, един път съм бил в сони-центъра в ЦУМ и най възрастния продавач беше около 25-6, може да е било инцидентно.

Отговори на това съобщение
 Re: Sony WiFi Sorry
Автор: BOZO   
Дата:   16-07-13 22:36

vikitovikito, теб не те ли изхвърлиха един път вече?

Отговори на това съобщение
 Re: Sony WiFi Sorry
Автор: W_T   
Дата:   16-07-13 22:36

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Sony WiFi Sorry
Автор: BOZO   
Дата:   16-07-13 22:52

vikitovikito, теб не те ли изхвърлиха един път вече ?

Отговори на това съобщение
 Re: Sony WiFi Sorry
Автор: W_T   
Дата:   16-07-13 22:54

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Sony WiFi Sorry
Автор: BOZO   
Дата:   16-07-13 23:15

А SONY усерите са само семпли... [smilie18] [smilie18] отнася се конкретно за vikitovikito-W_T

Надявам се по миризмата да те открият скоро админите и да ти пуснат водата... отново [smilie18]

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1  2     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »