Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1     всички  напред  последна
 Кога се използва "Wide AF" и "Spot AF"?
Автор: cisco   
Дата:   15-07-13 08:09

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Кога се използва "Wide AF" и "Spot AF"?
Автор: a4o90   
Дата:   15-07-13 08:32

Когато искаш в общи линии. Аз (когато имам обектив с АФ, което е много рядко) ползвам винаги спот, защото предпочитам аз да казвам на апарата какво да прави, а не той да си решава сам. Виж..ако евентуално снимаш бързоподвижни обекти...
[beer]

Отговори на това съобщение
 Re: Кога се използва
Автор: hotsnail   
Дата:   15-07-13 08:48

Wide поне на моя апарат е много готино за екскурзии за снимки по купони за клипчета. С китовия или един широк малък обектив работи супер, отделно има и разпознаване на лица и разпознаване на конкретни близки хора и така ако снимаш за спомен по-екскурзии апарата фокусира твоя човек в тълпата ;-)

Иначе апарата с който снимам основно не става за птици, спортисти и т.н. С моето ниво на умения.

Спот-а (тука има две опции централна зона и зона по избор) та със зоната по избор портрети с плитък фокус правя. Там искаш точно на окото да е фокуса а не просто някъде по снимката...Разпознаването на лица пак върши работа де и съм забелязъл, че знае за това, че очите трябва да са на фокус. Ама някак предпочитам да съм част от процеса повече.

Виж за пейзаж може би избора на зона ръчно е важен....не винаги искаш фокуса да е по най-близкия обект (wide обикновенно това прави, ако няма хора). Та тогава можеш да си укажете точно къде искаш да е фокуса, да си помислиш колко ще е дълбок на дадена бленда и т.н.



Публикацията е редактирана (15-07-13 08:53)

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »