Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1     всички  напред  последна
 Светкавица за Никон д5100
Автор: vicdj   
Дата:   10-07-13 15:21

Здравейте, отскоро съм с д5100. Пълен аматьор съм и това ми е първият дслр апарат. Искам да купя външна светкавица, но не мога да си позволя сб 600/700/800. Моля за съвет. В момента съм с ун-560 2, но е ръчна и доста се затруднявам. Иска ми се да е с ттл. Добър вариант ли е ун-565/568ех от ибей. Видях клипче в ютуб с проблем в комуникацията между светкавицата и 5100 - http://www.youtube.com/watch?v=-wHZzJR9gXY
Или ун-468 2 - дали е подходяща. Ще се снима основно в затворени помещения, детски партита, рожденни дни, тържества в училище (сина ми ще е втори клас) - дали няма да е слаба?
Нисин ди622, Метз? Бюджет до около 250 - 300 лв. Съжелявам, че пиша марките и моделите на кирилица, но блокира като превключа на латиница.


Отговори на това съобщение
 Re: Светкавица за Никон д5100
Автор: gggf1   
Дата:   10-07-13 15:34

здравей
имам http://dynaphos.com/product.php?c=23&sc=105&id=1679

и съм мн доволен не взимай светкавица която е с водещо число по малко от 44

Отговори на това съобщение
 Re: Светкавица за Никон д5100
Автор: uzsree   
Дата:   10-07-13 20:13

Имах ун-468 2. Много добра и (сравнително) лека светкавица. Интуитивно управление с копчетата и дисплея. За това, за което я искаш ще ти е идеална.

На мен ми се налага да снимам интериори и там ми идваше слаба и я смених с 568ех. Да ти кажа, за точно двойната цена спрямо другата не получаваш, кой знае колко повече и ако не си абсолютно убеден, че ти трябва високото число (заедно с по-голямото тегло) на 568ех, то ун-468 2 е твоята светкавица. За тези пари (Ибей) просто не можеш да сбъркаш.

Отговори на това съобщение
 Re: Светкавица за Никон д5100
Автор: victory13   
Дата:   10-07-13 20:22

притежаваш чудесна мощна светкавица, разучи я[shtrak]

Отговори на това съобщение
 Re: Светкавица за Никон д5100
Автор: uzsree   
Дата:   10-07-13 21:01

притежаваш чудесна мощна светкавица, разучи я

И това е опция, даже е без пари. Прочети малко how-to и гледай малко видео. Особено препоръчвано тук във форума е видеото OneLight by Zack Arias. Може да се намери в Интернет. Много "осветляващо"!

Отговори на това съобщение
 Re: Светкавица за Никон д5100
Автор: vicdj   
Дата:   10-07-13 21:38

Много благодаря за споделените мнения. Може би за начало ще пробвам с наличната светкавица. Правих малко опити, но ми се струва, че докато нацеля бленда, скорост, ИСО и мощност на светкавицата тържеството на сина ми в училище ще свърши. Надявам се с четене и шрактика да успея да се справя. Мисля си, все пак като снима жена ми да взема една 468, пък 560 да я ползвам когато ми трябва повече светлина. Още веднъж благодаря!


Отговори на това съобщение
 Re: Светкавица за Никон д5100
Автор: victory13   
Дата:   10-07-13 21:54

щрактика ми харесва [cool]

но наистина четенето няма как да навреди [shtrak]

Отговори на това съобщение
 Re: Светкавица за Никон д5100
Автор: Божидар58   
Дата:   12-07-13 10:29

Аз имам YN 565EX и я ползвам с D200. Светкавицата е много силна и има TTL мерене. Освен това е и в този ценови диапазон, който си задал. Наблюденията ми са, че наистина понякога не се сработва добре с фотоапарата, но с корекция в + и - бързо се оправя. Преди седмица снимах концерта на Джо Търнър в Монтана и при положение, че светлинните условия бяха ужасни за снимане, светкавицата се престави много добре и снимките излязоха чудесни и без никакъв брак. Става въпрос за 300 снимки. Батериите също издържаха, като зареждането за готовност е мигновено. Единствената ми забележка е, че не трябва да изключвам светкавицата докато е на апарата, защото в някои случаи го блокира и трябва да го изключа и включа отново, но смятам, че това идва от апарата, а не от светкавицата. Моята е закупена от САЩ ЗА 150 долара.

Отговори на това съобщение
 Re: Светкавица за Никон д5100
Автор: virosh   
Дата:   12-07-13 11:06

Както са написали колегите по-горе - разучи си светкавицата и ще видиш че ще ти върши работа.
В началото и аз винаги снимах на TTL докато не се научих да използвам M режима (One Light на Zack е чудесен в това отношение). От тогава само на него и нямам никакви грижи.

Поснимай известно време и настройките ще почнеш да ги нацелваш още след първия тестов кадър. Не е толкова сложно.[shtrak]

Отговори на това съобщение
 Re: Светкавица за Никон д5100
Автор: nevermess   
Дата:   12-07-13 15:01

Здрасти vicdj.

Като човек минал по твоя път бих ти препоръчал първо да разбереш какво и как би снимал със светкавицата. Опитай да си отговориш на въпроса дали повече би я ползвал manual или в TTL режим.
Ако мислиш да ползваш ТТЛ повече определено те съветвам да събереш пари и да си вземеш една SB700.
Ако не мислиш за ТТЛ режим има много добри manual светкавици от други производители с добра повтеряемост на импулса, които ще ти свъшат същата работа на половин цена.

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »