Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1  2     всички  напред  последна
 Графичен дизайн
Автор: petio0o   
Дата:   08-07-13 13:17

Здравейте . Иска ми се да запиша нещо от рода на 'Графичен дизайн'
в някой университет , но колкото и да търсих мнения и препоръки не намерих нищо което да ме обеди да се насоча към определено учебно заведение . Молбата ми е който знае нещо по въпроса и има желание да го сподели да действа . За малко да забравя не се интересувам от курсове и колежи (въпреки . че в краен случай и колеж е алтернатива )

БЛАГОДАРЯ [beer]


Отговори на това съобщение
 Re: Графичен дизайн
Автор: imitev   
Дата:   08-07-13 13:22


Където и да се запишеш, ако го нямаш отвътре, нищо няма да стане...

Няма нужда да те Обеждават...

Отговори на това съобщение
 Re: Графичен дизайн
Автор: insofia.net   
Дата:   08-07-13 13:27

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Графичен дизайн
Автор: imitev   
Дата:   08-07-13 13:42


Желая успех на всички "дизайнери", които го нямат отвътре, а са преминали обучение...

То затова всеки дето има компютър е "дизайнер", но една винетка не може да нарисува на ръка. Само сглобява бозите от интернет...

[smilie8]

Отговори на това съобщение
 Re: Графичен дизайн
Автор: compur   
Дата:   08-07-13 14:17

Къде може да получите образование по графичен дизайн в България?

Отговори на това съобщение
 Re: Графичен дизайн
Автор: wafen   
Дата:   08-07-13 14:44

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Графичен дизайн
Автор: nemchev   
Дата:   08-07-13 15:14

Тази рисунка изглежда като трейс-ната в корела или някаква друга векторна програма. Другия вариант е да е търсена точно тази визия /ама надали/

Отговори на това съобщение
 Re: Графичен дизайн
Автор: niki777   
Дата:   08-07-13 15:49

за бг май само нбу ти е вариант, и то нелош вариант. ако имаш намерения да учиш съвестно, може да ти даде много.

не съм съгласен със соц лафовете, че не ти ли идва отвътре... дрън-дрън; с желание и яко учене всичко става.

и не съм съгласен че университета не е полезен, при всички случаи не вреди. а дали ще ти е полезен зависи от твоето отношение.

Отговори на това съобщение
 Re: Графичен дизайн
Автор: imitev   
Дата:   08-07-13 16:49

От 20 години работя в тази сфера - повЕрвайте ми - нямаш ли го от вътре - не става...

След 1-2 години се изчерпваш и ставаш поредният визиткаджия с висше образование.

Един дизайнер трябва да може да рисува и с МОЛИВ!

Отговори на това съобщение
 Re: Графичен дизайн
Автор: aegri_somnia   
Дата:   08-07-13 18:04

Зависи с какъв дизайн искаш да се занимаваш.
Аз лично имам 20-тина години опит в сферата, имам и бакалавър и магистър, взети за една година... смятай.

Истината е че трябва да влезнеш в печатница и от чирак да започнеш. Няма образование което да ти предаде, що е то графичен дизайн по нашите ширини, всички тука сме пенкелер.

Само в НБУ има що годе адекватно и съвременно обучение.

Преподавам и в СУ, там недей да пробваш Книгоиздаване!

Толкоз от мен.

Отговори на това съобщение
 Re: Графичен дизайн
Автор: biso   
Дата:   08-07-13 21:46

и аз от двайсетина години съм в бранша. завършил съм художествената академия /навремето - илюстрация и оформление на книгата/

през всичките тези години съм се чудил откъде идва недооценяването на труда на графичния дизайнер. верно, печатниците имат пръст тука, че го предлагат безплатно, макар и логично нескопосан в повечето случаи.
също в последните години съм се нагледал на пошлости и безсмислено сложно направени неща от млади "колеги".
напоследък два пъти ми се случи клиенти да искат да консултират моята работа с архитект, при което при втория случай отсвирих демонстративно клиента.

та се чудя, защо млади приятелю си тръгнал да учиш точно това?


"""Истината е че трябва да влезнеш в печатница и от чирак да започнеш. """

хаха, е това е мислене отпреди двайсетина години



Публикацията е редактирана (08-07-13 21:50)

Отговори на това съобщение
 Re: Графичен дизайн
Автор: imitev   
Дата:   08-07-13 21:50


То във всички браншове е такова положението... Не е само в дизайна...

И са виновни всички - от клиентите, през работниците/творците до шефовете...

Отговори на това съобщение
 Re: Графичен дизайн
Автор: wafen   
Дата:   08-07-13 22:18

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Графичен дизайн
Автор: imitev   
Дата:   08-07-13 22:30


Ако не беше трагично щеше да е смешно [cool]

Отговори на това съобщение
 Re: Графичен дизайн
Автор: biso   
Дата:   08-07-13 22:41

Автор: wafen
Дата: 08-07-13 22:18

Защо плюете по печатниците? Там се коват и шлифоват дизаин кадри. Иначе във всеки мижав офис, на ворд-а чаровна секретарка ще ви скалъпи готови визитки /модата е възможно най-ситния шрифт/ или ако е по-нареднала в материята и ще предложи готов работен календар с глава .... дето само тя си я харесва....
Та график занаята се учи за 1-2 седмици и се усъвършенства цял живот, ако не се подхвани по-доходен бизнес!


там се коват и шлифоват монтажници /не дизайнери/, от които се изисква да правят и безплатен за клиентите дизайн...

...пък това за "във всеки мижав офис" и за "ворд-а" е съвсем друга приказка ... далеч от професията

Отговори на това съобщение
 Re: Графичен дизайн
Автор: biso   
Дата:   08-07-13 22:51

всичко това идва от стремежа да се мине най-тънко, в търсене предимно на цената, пред която качеството /особено на проекта/ умира

производителя в стремежа си да получи най-евтини етикети, брошури или каквото и да е обикаля печатниците и търси най-евтиното. там за да не го изтърват, му свалят цените, и правят не само безплатни проекти, ами и гъза ще му олижат ако поиска ...


та през всичките тези години съм се чудил, защо хората приемат за даденост високите цени на нотариуси, адвокати, зъболекари ... /все ще пропусна някой/ а понякога и за 100 визитки искат няколко безплатни проекти



Публикацията е редактирана (08-07-13 22:56)

Отговори на това съобщение
 Re: Графичен дизайн
Автор: wafen   
Дата:   08-07-13 22:57

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Графичен дизайн
Автор: biso   
Дата:   08-07-13 23:00

Ако един дизайнер е качествен и не го устройва заплащането си взима шапката, защото знае че, винаги ще си намери работа!

айде бе, сигурен ли си?


"взел 2-3 бона за невзрачно лого"

- ти май не живееш в българия



Публикацията е редактирана (08-07-13 23:02)

Отговори на това съобщение
 Re: Графичен дизайн
Автор: wafen   
Дата:   08-07-13 23:02

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Графичен дизайн
Автор: imitev   
Дата:   08-07-13 23:03


Лично на мен тези теми не ми се коментират... [beer]

Отговори на това съобщение
 Re: Графичен дизайн
Автор: biso   
Дата:   08-07-13 23:12

слава богу досега не се е случвало някой да ми бие шута, печатници под път и над път - човек може да избира коректни партньори. това са 19-20 годишни наблюдения на това как клиенти "тънкосерковци" промениха отношенията между дизайнери, някои печатници и клиенти.

ако ти си пристрАстен към печатниците ... нека наблюденията ми са грешни. не държа да убеждавам никого. писах заради питащия в темата

Отговори на това съобщение
 Re: Графичен дизайн
Автор: Lycan   
Дата:   08-07-13 23:16

Графичния дизайн е работа на артист, защо да не се учи?

Дългогодишните май са изкривили мисленето си.. има нещо объркано. Какво общо има графичния дизайн с печатница, табели и визитки? Полиграфията е за предпечатари. Да, в печатница би могъл да станеш добър предпечатар-занаятчия и къде отиде графиката? Това е за лелки.

Така че учи си като те влече, и недей да оставяш печатар да ти дава наклон на инструмента. Ако си добър ще навлезеш в полиграфията с практика, така или иначе и нея ще учиш.

Отговори на това съобщение
 Re: Графичен дизайн
Автор: biso   
Дата:   08-07-13 23:20

HTML [smilie24]

Отговори на това съобщение
 Re: Графичен дизайн
Автор: imitev   
Дата:   08-07-13 23:21


Здравейте . Иска ми се да запиша нещо от рода на 'Графичен дизайн'

Ако не е хващал четка/молив до 18тата си година - какъв дизайнер ще стане от него?

Не може да станеш дизайнер на нищо без да имаш поне пространствено виждане, усет за композиция или поне някакви наченки за идейно мислене, дадени безплатно от дядо Боже...

И ще си чакал 18 години за да разбереш, че ти се става нещо от рода на графичен дизайнер, като си съгласен да учиш където и да е в страната само по препоръка от някакви форуми?!?!

Накъде отива света, аз просто не знам[smilie23] [smilie23] [smilie23]

Отговори на това съобщение
 Re: Графичен дизайн
Автор: dimidumi   
Дата:   09-07-13 03:43

imitev [smilie24] [smilie24] [smilie24] [beer]

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1  2     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »