Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1  2     всички  напред  последна
 Тестове на НЕКС-овите твърдаци
Автор: hotsnail   
Дата:   05-07-13 23:51

DPR и DxO с тест на всички твърди за некс....

Аз дори не предполагах че са толкова добри някои от тях

Отговори на това съобщение
 Re: Тестове на НЕКС-овите твърдаци
Автор: kvakioh   
Дата:   06-07-13 02:34

Предположенията се потвърджават САМО чрез личен, интимен тест с обективите, иначе си е чисто охкане и ахкане...

Отговори на това съобщение
 Re: Тестове на НЕКС-овите твърдаци
Автор: kvakioh   
Дата:   06-07-13 02:42

То е като с колите или жените- искам такава, онакава, но виждал ли съм, чувал ли съм...само на картинка и интернет. Голи графики на сила и светоусещане...чиста проба празнота.

Отговори на това съобщение
 Re: Тестове на НЕКС-овите твърдаци
Автор: juslen   
Дата:   06-07-13 06:08

Намери кой да се изкаже-микроскопaджията пипал безогледалка само насън, но иначе плюещ злобно като разярена камила по всичко що е Sony[smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: Тестове на НЕКС-овите твърдаци
Автор: hotsnail   
Дата:   06-07-13 08:05

Да пич от години ги ползваме :-) обаче един обективен тест е полезен, да си знаеш силните и слаби страни на техниката и също така оптималните настройки за дадена цел. Ясно че това ти е сложна материя квакио ама с малко четене ...


http://farm4.staticflickr.com/3690/9214092731_e4e67e2898_b.jpg


DSC01885 by Kiril Ka, on Flickr

Отговори на това съобщение
 Re: Тестове на НЕКС-овите твърдаци
Автор: victory13   
Дата:   06-07-13 09:50

тоя цайс е готин [cool] , заедно с 35, дето най готин [shtrak] ... ма го затвори на 2, щото има съществена разлика /от тестовете/[cool]

Отговори на това съобщение
 Re: Тестове на НЕКС-овите твърдаци
Автор: don_kolev   
Дата:   06-07-13 09:58

Полезно. Благодаря hotsnail!

Отговори на това съобщение
 Re: Тестове на НЕКС-овите твърдаци
Автор: hotsnail   
Дата:   06-07-13 10:41

50-цата ме учуди. Предвид фашлшивите тестове на фото зоната. Реално на бленда ф/4 50-цата е като Цайса.

Другото дето си потвърдих е, че се вижда как след бленда 4 резолюцията пада заради дифракция на NEX-7

Новата палачинка 20мм явно не е отчайващо зле.



Публикацията е редактирана (06-07-13 10:42)

Отговори на това съобщение
 Re: Тестове на НЕКС-овите твърдаци
Автор: vanquished   
Дата:   06-07-13 10:56

Каква е тази дифракция на ф4? Това да не е сапунерка с 1/2.3" матрица...

Отговори на това съобщение
 Re: Тестове на НЕКС-овите твърдаци
Автор: hotsnail   
Дата:   06-07-13 11:06

Ами на 5.6 леко на 8 доста по силно и на 11 сие сериозен спад на резолюцията. Виж тестовете. Аз едно време го смятах и някъде между 4 и 5.6 излизаше теоретично максималната резолюция със NEX-7 т.е. 24MP APS-C. Имах някой съмнения ама видно и от тези тестове след бленда 4 най-високите резолюции на 24-ката и 50-ката спадат.



Публикацията е редактирана (06-07-13 11:08)

Отговори на това съобщение
 Re: Тестове на НЕКС-овите твърдаци
Автор: kvakioh   
Дата:   06-07-13 11:44

Никой по нищо не плюе, както и не критикувам. Това не са хора или нещо съществено, за което да се хващам или заяждам. Пластмаси, метал и др. материали, комбинирани заедно. Все едно за коли да си говорим коя била върха, коя не.
Още по-малко, че не съм казал никога и няма как да го кажа, че Сони са гадни или каквито и да е. Проблемът беше, за късмет нещата се успокоиха, че Сони ползвателите си направихте собствени теми за марката, за апаратите, и си се възхищавате и милеете за техниката. И така като гледам, няма да има толкова хипер изцепки, защото просто няма смисъл в теми за други марки и апарати да има такова грубо вмешателство.
И за край, ще ви кажа, че съм поръчал за подарък един Сони Некс, но преди това сериозно ще го пробвам с идващия с тялото обектив. Но няма да пиша в темите за Сони мнението си.

Отговори на това съобщение
 Re: Тестове на НЕКС-овите твърдаци
Автор: hotsnail   
Дата:   06-07-13 11:48

A пиши. Може да ти дадем някои идеи. Щото менютатата и някои от решенията за конкретни типове снимки са малко нестандартни. То така си върви от минолтенско време. Дори с NEX-6 и донякъде 7 доста изчистиха концепциите ама пак има 5-6 доста дразнещи неща - хем става горе долу, хем никак не е очевидно а понякога направо неудобно. Какъв некс си харесал? А кой обектив?

Отговори на това съобщение
 Re: Тестове на НЕКС-овите твърдаци
Автор: kvakioh   
Дата:   06-07-13 11:51

Няма да казвам много, далаверка е. 145 евра Некс5 и 18-55. Няма да го ползвам повече от 2-3 дни, така че няма да е меродавно ако после кажа някакво мнение.

Отговори на това съобщение
 Re: Тестове на НЕКС-овите твърдаци
Автор: fast_eyebrow   
Дата:   06-07-13 11:54

Не мога да разбера, защо все още няма 85 мм. Да направят един 85/2.8 беше много як на А маунта. И компактен

Отговори на това съобщение
 Re: Тестове на НЕКС-овите твърдаци
Автор: hotsnail   
Дата:   06-07-13 12:02

Еми че аз моя още си го пазя и ползвам с кеф. Дори писах, че на екскурзии е по-удобен от 7-цата - щото е по-малък и по-бързо се снима с него. Не става за сериозно снимане на видео единствено и ергономията му е малко странна. Ама като му свикне човек си е приличен фотоапарат. Пък и с тоя китак поне моя много добре си подхожда. 14МП сензор не е на нивото на 16МП-ия. Мисля, че е малко по-добър от 12МП на Д300/Д90/А700.

Ако е подарък за някой не фотограф му покажи различните авто режими - панорами, ХДР, нощни с много кадри.

Задължително сложете последния софтуер - Сони добавиха много функции на 5-цата и оправяха ергономията дълго време, пак не на нивото на 5Rили N ама е поносимо.

Отговори на това съобщение
 Re: Тестове на НЕКС-овите твърдаци
Автор: vanquished   
Дата:   06-07-13 12:06

Той после няма да иска да го подарява...

Отговори на това съобщение
 Re: Тестове на НЕКС-овите твърдаци
Автор: hotsnail   
Дата:   06-07-13 12:06

Оххх фаст тоя 85 го чакам вече колко години.....имаше слух за 1.8 - това ще е разумно поне за мен. 2.8 няма разлика спрямо 50/1.8 освен в перспективата - дефокуса е същия. Последно тоя на САР писа за 85/1.4 есента щели да го пускат....ама 1.4 хем ще е торба пари, хем ще е тежък.

Друг вариант е 100/2 да пуснат.

ПП за кекс-а мисля че ще са дълги 80-100мм обективи. Поне 90-ката цайс за контакс и други 90-ки на канон и лайка за лайка телеметрици са дългички.



Публикацията е редактирана (06-07-13 12:09)

Отговори на това съобщение
 Re: Тестове на НЕКС-овите твърдаци
Автор: don_kolev   
Дата:   06-07-13 12:19

На 85мм/1,5 има на Rokinon cine версия на Е маунт. Даже мислех да си го поръчвам това лято! Ей така за проба.[smile]

Отговори на това съобщение
 Re: Тестове на НЕКС-овите твърдаци
Автор: don_kolev   
Дата:   06-07-13 12:21

Rokinon 85/1,5


Отговори на това съобщение
 Re: Тестове на НЕКС-овите твърдаци
Автор: fast_eyebrow   
Дата:   06-07-13 12:24

Стига с тоя дефокус, бе

Отговори на това съобщение
 Re: Тестове на НЕКС-овите твърдаци
Автор: victory13   
Дата:   06-07-13 12:57

да не говорим, че спокойно може да се вземе и самянга 85/1,4 [cool] ... без да се троши касичката [smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: Тестове на НЕКС-овите твърдаци
Автор: fast_eyebrow   
Дата:   06-07-13 13:19

Много големи, бе. Засилил съм се към една minolta rokkor 135/2.8

Отговори на това съобщение
 Re: Тестове на НЕКС-овите твърдаци
Автор: djfroggy   
Дата:   06-07-13 15:28

Аз имам Цайс Йена 135/3,5 и го ползвах на А57. Даваше отлична резолюция и цветове. Но наистина си идва малко дългичък.

Отговори на това съобщение
 Re: Тестове на НЕКС-овите твърдаци
Автор: fast_eyebrow   
Дата:   06-07-13 15:46

Е той си трябва за дългичък

Отговори на това съобщение
 Re: Тестове на НЕКС-овите твърдаци
Автор: hotsnail   
Дата:   06-07-13 15:51

Аз 2,8/90 ползвам сонар за контакс, компактен е сравнен с СЛР обектив ама с тая бленда нищо повече от 50-ка не дава

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1  2     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »