Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1  2  3     всички  напред  последна
 Нощна фотосесия
Автор: deni86   
Дата:   03-07-13 15:10

Здравейте ,

Искам ми се в тази тема да обсъдим Нощна фотосесия.

Имам няколко въпроса ,които не ми дават мира от няколко дни .

Някой от Вас правил ли е Нощна фотосесия , смисъл не нощна фотография със статив и дълга експонация , а с модел светкавици и отзад светлините на градът .

Вчера пробвах с една студийна светкавица и пчелна пита да снимам . Ама уви нещо не ми се получи . Като беше на постоянно осветление горе долу ставаше , но като светваше светкавицата и всичко се скапва .

Дайте съвети , подскажете къде бъркам .
Ще съм Ви много благодарен .

Отговори на това съобщение
 Re: Нощна фотосесия
Автор: kymmerian   
Дата:   03-07-13 15:35

Ето тук малко инфо:

click

С две думи, както аз го разбирам... използва6 по-бавни скорости за да се експонират добре "светлините на града", настройва6 светкавицата да ти светне на "second curtain"...

и това е.... :)

Поздрави :)


Отговори на това съобщение
 Re: Нощна фотосесия
Автор: vga   
Дата:   03-07-13 15:36

Така зададена темата е твърде обща. Попитай нещо конкретно, което не ти е ясно как става. [smile]

Покажи снимката, за да видиме какво не се е получило и да ти кажеме как да го коригираш. На първо време като чета - за какво изобщо ти е необходима пчелната пита? Само лицето ли искаше да светнеш?

Отговори на това съобщение
 Re: Нощна фотосесия
Автор: to6oo   
Дата:   03-07-13 15:37

Посети профила на sir sky.

Отговори на това съобщение
 Re: Нощна фотосесия
Автор: deni86   
Дата:   03-07-13 23:55

Ето сега пак пробвах . Стават нещата ако снимам с много отворена бленда 1,8 и на бавна скорост не повече от 1/20 с софтбокс на най - малка мощност . Исках да увелича скоростта и задните светлинки изчезват . А ако се снима със статив ще стане но не е достатъчно маневрено така . не може да мърда модела . Дайте някакъв съвет . защо така се получава . А забравих и ICO трябва да е 800 ох ядосвам се вече

Отговори на това съобщение
 Re: Нощна фотосесия
Автор: dimichos   
Дата:   04-07-13 00:32

Ако ще е без статив и се постигнат някакви приемливи резултати, аз също бих бил любопитен.

Отговори на това съобщение
 Re: Нощна фотосесия
Автор: pachok   
Дата:   04-07-13 01:07

С интерес ще следя темата.
Миналата година се чудех как се правят подобни снимки, та една вечер, носейки си апарата реших да направя няколко опита при различни настройки. Нащраках 15-тина снимки на един приятел и останах изненадан, че светкавицата замразява образа и при доста ниски за портрет експонации, от порядъка на 1/5, и то без да ползвам статив. Светкавицата беше на второ перде, като не си спомням правил ли съм и други настройки и променял ли съм мощността и. Определено обаче, ще се изненадате колко остри изображения се получват при следните настройки на апарата: 85mm; F/2.2; 1/2sec; ISO 200:

https://photo-forum.net/static/site_pics/120/1372888088_IMG_2646R.jpg



ПП. Възможно е светкавицата да е била в HSS режим, има разлика в крайния резултат.



Публикацията е редактирана (28-07-13 00:01)

Отговори на това съобщение
 Re: Нощна фотосесия
Автор: Canon   
Дата:   04-07-13 01:08

Нещо подобно ли?


http://propho.net/downloads/ff/IMG_4032_Glamour_1K.jpg



Фотоваканция 2012, уъркшоп "Светлина или фотошоп", 3 статива и апарата, 2 генераторни светкавици, 2 постоянно светещи осветления, няколко импровизирани лед осветления,
екип от над 10-на човека.

[beer]

Отговори на това съобщение
 Re: Нощна фотосесия
Автор: hotsnail   
Дата:   04-07-13 01:11

Я пусни един пирмер от тия дето не ти харесват. Така не ми е ясно точно какво разбираш и какво не разбираш и къде е проблема.

Значи вечер ако снимаш модел със светкавица...можеш и до секунда или две да експонираш фона от ръка без стабилизация и стават интересни неща.

Не се знае обаче какво искаш да направиш и какво точно правиш за да ти даде някой съвет какво да коригираш.



Публикацията е редактирана (04-07-13 01:11)

Отговори на това съобщение
 Re: Нощна фотосесия
Автор: BOZO   
Дата:   04-07-13 01:17

Тая работа без статив и малко светки няма да я бъде...
Пусни наистина някакви резултати да погледнем.



Публикацията е редактирана (04-07-13 01:28)

Отговори на това съобщение
 Re: Нощна фотосесия
Автор: Canon   
Дата:   04-07-13 01:24

Забравих автора да напиша.
Снимка: Михаил Иванов

Отговори на това съобщение
 Re: Нощна фотосесия
Автор: iasen2   
Дата:   04-07-13 06:29

Човек и добре да живее почва да ползва флашметър :) особено за такива случаи .

Отговори на това съобщение
 Re: Нощна фотосесия
Автор: quazimodo   
Дата:   04-07-13 06:50

Koлега, просто включи апарата на режим "нощен портрет" и виж резултата. И все пак си ползвай статива.[smilie21]

Отговори на това съобщение
 Re: Нощна фотосесия
Автор: iasen2   
Дата:   04-07-13 07:42

какъв е този режим "нощен портрет"[smilie5]

Отговори на това съобщение
 Re: Нощна фотосесия
Автор: Pavlov   
Дата:   04-07-13 07:59



Автор: Simbon4o [smilie24] .

Сигурен съм, че не е ползвал всичката изброена от Canon техника [smile] .


Отговори на това съобщение
 Re: Нощна фотосесия
Автор: quazimodo   
Дата:   04-07-13 08:05

Метр, това са режими за нас простосмъртните. Производителите се грижат за "японските туристи"[smilie21].

Отговори на това съобщение
 Re: Нощна фотосесия
Автор: simbon4o   
Дата:   04-07-13 08:36

Я моя снимка [smilie5], ползвах само К200 и педесятка на 1.7 ръчна. ОСветлението беше каквото бяха наредили по мола.

Ето още една по-скорошна. Пак с педесятка.

https://lh3.googleusercontent.com/-vaaNxE-hNAU/USFhk0Ox4yI/AAAAAAAAH5g/A7w1kt0B31c/w573-h865-no/IMGP

За тази ползвах светкавица с чадърче. Цаката е светката да не е на силно, че ще опържи хората. Можеш да си правиш тестов кадър да видиш как ще ти се експонира фона, после пускаш светката и пробваш как ще ти освети обекта, докато получиш това което търсиш. Може да се наложи да се ползва по-високо исо, заради фона.

Отговори на това съобщение
 Re: Нощна фотосесия
Автор: pachok   
Дата:   04-07-13 09:18

simbon4o дай инфо и за настройките на камерата и по-скоро до какви граници си позволяваш да вдигнеш исо-то и да свалиш скоростта. Аз примерно съм с ФФ, но си е с доста старичка матрица и над 500-600 исо започвам да виждам ефекти, които ме дразнят, та затова, както писах по-горе свалям драстично скоростта и ми е малко чудно как не се размазват кадрите.

Отговори на това съобщение
 Re: Нощна фотосесия
Автор: vga   
Дата:   04-07-13 09:40

pachok, когато намалиш мощността на светкавицата импулса става по-къс. Светкавицата е тази, която замразява движението и тя се контролира с блендата, а не със скоростта на затвора. Можеш да пресметнеш или да погледнеш таблица за светкавицата, която имаш, при каква стойност на мощността каква скорост ти дава. Ето ти таблица за популярната SB 800, например - SB-800 duration specifications
1/1050 sec. at M1/1 (full) output
1/1100 sec. at M1/2 output
1/2700 sec. at M1/4 output
1/5900 sec. at M1/8 output
1/10900 sec. at M1/16 output
1/17800 sec. at M1/32 output
1/32300 sec. at M1/64 output
1/41600 sec. at M1/128 output

От тук можеш да си направиш връзката защо не се размазват и съответно колко светкавици ще ти трябват, за да постигнеш бленда 16, да кажем [smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: Нощна фотосесия
Автор: Canon   
Дата:   04-07-13 09:50

Pavlov
E, в моя пример освен светлините по далечния бряг нямаше никаква светлина по плажа. Та изградихме и осветяването на цялата редица чадъри (за около 30 сек - виждат се даже призраците на осветителите между тях) и обемно двупосочно осветване на двете фигури на предния план.
Ако някой може само с една светкавица и сам да го направи - да заповяда да покаже.

Отговори на това съобщение
 Re: Нощна фотосесия
Автор: vga   
Дата:   04-07-13 10:55

Canon, това не е финалния кадър, нали?

Отговори на това съобщение
 Re: Нощна фотосесия
Автор: hotsnail   
Дата:   04-07-13 11:20

Canon без да се засягаш ама снимката която сте приложили, не е за хвалба. Просто не става. Супер слабо построено осветление с огромни грешки - плоско осветеното лице на младежа, разните светлинки тук и там случайно попаднали, масата е дразнещо светната, силуетите отзад, липса на идея, излишните аксесоари (торбата на врата на младежа) просто 10-тки грешки. Аз нямам снимки които бих показал за пример, но не виждам и това което сте дали как става за учебник. Снимката е явно опит на 10-20 човека да направят нещо заедно и не се е получило. Сигурно е хубав спомен, но е слаба фотография

Съвета ми към автора на темата предвид че примери от него няма да видим, а явно се касае за технически проблем е щ
1. Изгледай oneLight със Zack Arias. На английски е, но нещата дето симбон и другите ти пишат са добре обяснени и илюстрирани

2. Разгледай профила на sir_sky в Flickr има много добри неща с малки мигалки, гелове чадърче та и такива неща. http://www.flickr.com/photos/ilkoallexandroff/

Отговори на това съобщение
 Re: Нощна фотосесия
Автор: iasen2   
Дата:   04-07-13 11:58

та затова казвам и аз - трябва да се мери ...............

Отговори на това съобщение
 Re: Нощна фотосесия
Автор: vga   
Дата:   04-07-13 12:07

hotsnail, тази снимка не е на Canon и според мен е само с илюстративна цел, а не за хвалба. Поне така разбрах аз и затова и попитах дали е финалния кадър. Всичи виждаме, че моделите, седнали на празни чаши кафе нощеска, очевидно не се познават. Мъжкото портмоне дето виси със сигурност не би влезнало в нечий кадър [smile]

Според мен темата върви добре, ще има интересни неща за всички фото-любители, дайте поне една да не я опорочиме с междуличностни нападки, а? Да запазим добрия тон, моля ви, отчайващо е качеството на форума и без това [smilie24]

Отговори на това съобщение
 Re: Нощна фотосесия
Автор: skywriter   
Дата:   04-07-13 12:11

В Project 365 на Dustin Diaz има доста strobist info, а и голяма част от снимките са нощни.

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1  2  3     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »