Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1     всички  напред  последна
 Оценка, мнение и критика от видеооператори
Автор: svilengrad   
Дата:   02-07-13 23:11

В този форум има доста видеооператори, кажете как ви се струва този сватбен трейлър, търсим критиката и грешките разбира се. Това ни е първи трейлър от сватба изобщо, a критиката в началото е най-важна.

http://www.youtube.com/watch?v=pYKzKbZaJFQ

Отговори на това съобщение
 Re: Оценка, мнение и критика от видеооператори
Автор: BOZO   
Дата:   02-07-13 23:23

Аз не съм видео оператор, не го гледах и до края.
Първите 15 секунди са пълни с черни сривове, след това затворих плеъра.
Съвсем първосигнално впечатление.

Отговори на това съобщение
 Re: Оценка, мнение и критика от видеооператори
Автор: volkov61   
Дата:   02-07-13 23:31

Колега...не копирай а си разработи своя идея...[smile]

Отговори на това съобщение
 Re: Оценка, мнение и критика от видеооператори
Автор: Chipsy   
Дата:   03-07-13 00:52

Ако бях епилептик, щях да припадна отначало [smilie11]

Иначе не ми харесва - цветове, светлина, качество на заснемане, кадриране, пък отначало за селските изпълнения с тия пачки, аудита и т.н въобще не отварям дума [smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: Оценка, мнение и критика от видеооператори
Автор: nickey71   
Дата:   03-07-13 11:41

Тц.колега.
Драматичното начало в стил трейлъра на dark of the moon съвсем не приляга на сватбен клип.Прекалил си с фейдъра.По-скоро трябваше да преливаш кадрите отколкото да затихваш до черно.Цветовата схема също не е подходяща.[smilie3]

Отговори на това съобщение
 Re: Оценка, мнение и критика от видеооператори
Автор: pepi34   
Дата:   03-07-13 12:40

И аз като Волков 61. Тогава няма да ти се налага да си пускаш сам тема в един друг форум със заглавите - страхотен трейлър в..... . Доколкото видях от съдържанието на кошчето и там са ти казали същото като тук :)

Отговори на това съобщение
 Re: Оценка, мнение и критика от видеооператори
Автор: svilengrad   
Дата:   03-07-13 12:49

Добре де, така е, ама това е защото ми харесва като за начален, а там форума какъв е, тук какъв е, за това тук искам критика, а там пиша друго.

Chipsy , качество на заснемане ? Ами като го гледаш на 360p, пусни го на 1080[smilie8]

pepi34, може ли твой трейлър да погледна, няма да копираме, обещавам. [cool] undefined



Публикацията е редактирана (03-07-13 13:02)

Отговори на това съобщение
 Re: Оценка, мнение и критика от видеооператори
Автор: volkov61   
Дата:   03-07-13 12:59

Казват ти за....... Цветовата схема също не е подходяща
Не я бъркай с плътноста [smile]

Отговори на това съобщение
 Re: Оценка, мнение и критика от видеооператори
Автор: slav4cho   
Дата:   03-07-13 13:30

цветовете наистина не са много подходящи,началото е малко тежко за зрителя с тия черни петна,а относно тия селски изпълнения с парите и колите,ами те са типично български



Публикацията е редактирана (03-07-13 14:14)

Отговори на това съобщение
 Re: Оценка, мнение и критика от видеооператори
Автор: chrisnoch   
Дата:   03-07-13 13:49

За съжаление сватбените фотографи и видеооператори са принудени да се съобразяват с вкуса и критериите на клиентите си! Кометари за "селските изпълнения с тия пачки, аудита и т.н." са просто излишни и показват изначално непознаване на "материята"!
Клипчето е монтирано грамотно, без да "блести" с особена оригиналност. Предполагам, че тук действа правилото "каквито сватбарите - такъв и сватбеният им клип". За първи опит това е много добро постижение!
НО:
- Редуването на кадри с черен бланк ("черни сривове"?????) е популярен монтажен похват, който може да въздейства силно, ако не се прекалява с упоребата му.
- Монтажният ритъм е подчинен на съдържанието на кадрите, а не следва "сляпо" ритмограмата на подложената музика. На много места, точно когато бих искал да видя още от кадъра, има монтажна връзка, която "пресича" емоцията (колкото и мизерна да е тя) само заради силното време в музиката.
- Недовършените панорами, пресечени "на остро" от статични кадри, издават безсилие. Ако нямате друг избор, използвайте преливания в такива случаи. Не е особено оригинално, но поне ще избегнете неприятните монтажни скокове.
- Когато сте започнали хронологичен разказ, следвайте този принцип докрай. Ако сте решили да съберете в една монтажна фраза най-емоционалните моменти, мястото й е на финала, но я отделете от останалото с визуален и/или музикален акцент.
Имате много грешки както в експонацията, така и в кадрирането. Вероятно сами си ги виждате, та няма да изпадам в подробности. Снимате "репортажно" и вероятно не разполагате с осветление и отражателни бленди, но поне експонирайте по лицата, а не по небето, и не се доверявайте толкова много на автоматиката. Тя помага, но не може да реши всички проблеми.
Успех!

Отговори на това съобщение
 Re: Оценка, мнение и критика от видеооператори
Автор: deandim   
Дата:   03-07-13 13:58

не разбирам от видео,но едвам изчаках и 30 секунда-това черно ми идва много в повече-пич не се гледа заболяват те очите чак ,не знам как ти харесва това....

Отговори на това съобщение
 Re: Оценка, мнение и критика от видеооператори
Автор: pepi34   
Дата:   03-07-13 14:24

Свиленград, от моите трейлъри няма какво да копираш, те са стар модел. Аз винаги съм бил обратно настроен на всички и това може би успешно ме продава. Правех треълъри преди 10 години, когато другите колеги не знаеха що е компютър и монтаж. Сега продавам филми без трейлъри, щото всичко е еднакво банално и безмислено. Ако искаш градивна критика, ела наесен на форума на сватбените видеооператори и ще получиш такава. Тука освен псувни, друго няма да получиш. Относно другия форум, прочети условията преди да пускаш линкове. Там рекламата е платена. :)

Отговори на това съобщение
 Re: Оценка, мнение и критика от видеооператори
Автор: Krasi02   
Дата:   03-07-13 16:42

И аз не издържах. Все едно че гледах кадри от "Апокалипсис сега"

Отговори на това съобщение
 Re: Оценка, мнение и критика от видеооператори
Автор: D.S   
Дата:   03-07-13 17:16

На мен музикално не ми харесва. Начало с Батман и рязко 3 минути Бриан Адамс не върви някак си

Отговори на това съобщение
 Re: Оценка, мнение и критика от видеооператори
Автор: mcnicko   
Дата:   03-07-13 18:18

Ше ме извинявате, ама началото много ми напомня на ТОВА

Не приляга изобщо на такова видео...

Отговори на това съобщение
 Re: Оценка, мнение и критика от видеооператори
Автор: wafen   
Дата:   03-07-13 22:59

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Оценка, мнение и критика от видеооператори
Автор: Johny_Wilde   
Дата:   04-07-13 00:28

Не съм професионалист, нито се занимавам сериозно, но ето за мен как трябва да изглежда горе-долу един трейлър.... http://www.youtube.com/watch?v=Zg0gK3yxJMo
Като се има предвид, че аз не разполагам с твоята техника,време или пък програми...

- Имаш убийствени насичанич, след които не оставяш поне малко време да се разбере от рязаното. А за песните, особено втората - както се казва "Ни в клин, ни в ръкав" е изпляскана... ако оправиш тези неща плюс малко повече креативност и ще заспи [beer]

Отговори на това съобщение
 Re: Оценка, мнение и критика от видеооператори
Автор: svilengrad   
Дата:   04-07-13 00:29

Никакъв материал няма да се предава на младоженците. Имаха си видеооператор, ние снимахме пробно за нас, както казах вече това е първи трейлър.

D.S Песента е на Ричард Маркс.

Отговори на това съобщение
 Re: Оценка, мнение и критика от видеооператори
Автор: BOZO   
Дата:   04-07-13 00:38

Johny_Wilde,
Няма иконка {писък}

Отговори на това съобщение
 Re: Оценка, мнение и критика от видеооператори
Автор: pefoto01   
Дата:   04-07-13 01:10

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Оценка, мнение и критика от видеооператори
Автор: pepi34   
Дата:   04-07-13 03:10

За всеки форум досега е пускана платена реклама тук във ФФ. Който случайно не е разбрал и се интересува да прочете и проследи инфото в групата от линка:

https://www.facebook.com/groups/378623245545295/

Отговори на това съобщение
 Re: Оценка, мнение и критика от видеооператори
Автор: piknik   
Дата:   04-07-13 03:26

svilengrad
Ако не се набляга толкова на пачките, аудито и сумото с бели ризи е приемливо клипчето. То Стенли Кубрик, Уашовски и Дж. Лукас са малко трудни за копиране, а и се познава.

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »