Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1  2     всички  напред  последна
 Мнение за Sony F717
Автор: daniil-k   
Дата:   29-06-13 10:28

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Мнение за Sony F717
Автор: a4o90   
Дата:   29-06-13 12:10

След като сте си го поръчали вече...[smilie8] Иначе добри неща съм чувал за него. Ето малко инфо [beer]

Отговори на това съобщение
 Re: Мнение за Sony F717
Автор: iasen2   
Дата:   29-06-13 12:13

Аз имам такъв :) има си недостатъци , има си предимства . :)
Понеже ми беше първият много си го обичам , вече почти не снимам с него . :) Понеже е бил най добрия в класа си , даже и сега отвява много турбосапунери с качествената си оптика . Вервай ми - мегапикселите нямат значение :) Основен недостатък - не снима в RAW и не прави боке при отворена бленда :))))))))))) но и няма как да стане при 2/3 инчова матрица въпреки светлосилния си обектив.
А като гледам сигмите дето ги имаш , просто няма смисъл занятитето :)



Публикацията е редактирана (29-06-13 12:20)

Отговори на това съобщение
 Re: Мнение за Sony F717
Автор: daniil-k   
Дата:   29-06-13 12:42

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Мнение за Sony F717
Автор: didesignbg   
Дата:   29-06-13 13:27

Търси си филтър филтриращ видимата светлина и оставящ инфрачервената, нещо от вида на Хоя R72, както и комплект ND филтри от 8 нагоре. 717 може да вдига филтъра си и е интересен за ИЧ пейзажи, а ако си го взел на никаква цена след малко хирургия за постоянно премахване на IR cut филтъра и за ИЧ портрети [smile]

Отговори на това съобщение
 Re: Мнение за Sony F717
Автор: Aleksandr   
Дата:   29-06-13 14:24

На мене този ми беше първия цифров апарат. Сдобих се с него на 1.7.2004 г. от Сони центъра в ЦУМ. За 1295 лв! Добър е, а видът му направо смайваше тогава, но има нещо грубовато в картинката когато разглеждаш джейпег на 100%. Не знам дали е било само в моята бройка но преекспонираше с около половин бленда...Още работи у един комшия, след като му изгоря матрицата и от Сони си признаха за дефектна партида и му я смениха безплатно. Аз също имам склонност от любопитство и поради безпаричие да купувам стари легенди, но тоя не бих го повторил. След него във времето наред с различни ДСЛР имах две бройки Оли С 7070, Канон Г1 и Канон Г6, сега имам турбосапунер Фуджи S9500 - намирам ги по-добри от сонито. Поради нисък бюджет и вечната ми необходимост от ДСЛР скоро се сдобих с Fuji S2Pro.Възхитен съм от качествата му - дадох си сметка, че направо отнася много следващи модели от нисък клас, та и една КМ 7Д, която съм имал през годините. Лошото е, че такива шедьоври на фототехниката много късно излизат на пазара като втора ръка - всеки си ги пази максимално дълго...


Отговори на това съобщение
 Re: Мнение за Sony F717
Автор: Aleksandr   
Дата:   29-06-13 14:33

Прочетох по-назад и да допълня - това за ИЧ снимки, автоматична програма е - не можеш произволно да му вдигнеш филтъра като едновременно вдига някакво космическо ИСО и кадрите стават на зърно колкото врабчови та_аци!


Отговори на това съобщение
 Re: Мнение за Sony F717
Автор: didesignbg   
Дата:   29-06-13 16:09

Някой те е излъгал сериозно. Nightshot режима е достъпен в P и исото се контролира. Не можеш да затвориш диафрагмата и не можеш да вдигнеш скороста над 1/60, за това са и НД филтрите, EV компенсацията работи. Не е идеалният вариант, но все пак много хора са снимали точно така.

Отговори на това съобщение
 Re: Мнение за Sony F717
Автор: Aleksandr   
Дата:   29-06-13 16:56

didesignbg, да не би да говориш за друг модел. Аз го имах 2 години и не видях някъде контрол на ИСО на този режим, винаги сам си поставяше някакво голямо число.


Отговори на това съобщение
 Re: Мнение за Sony F717
Автор: didesignbg   
Дата:   29-06-13 17:22

Кой е този режим? Поставяш врътката на P и включваш Nightshot това е.

Отговори на това съобщение
 Re: Мнение за Sony F717
Автор: Raffito   
Дата:   01-07-13 14:32

"Сдобих се с него на 1.7.2004 г. от Сони центъра в ЦУМ. За 1295 лв!"

Хубаво апаратче...И вьрши работа.
Сега може да го намериш и за 300лв.
Да го ползваш само за "инфраред"-пак си заслужава парите.[cool]


Отговори на това съобщение
 Re: Мнение за Sony F717
Автор: daniil-k   
Дата:   01-07-13 18:53

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Мнение за Sony F717
Автор: biso   
Дата:   01-07-13 21:21

с този апарат усетих тръпката. половината ми снимки тук са с него.


въпреки сантимента ... има ужасен шум, дори и на исо 100

п.п. "въртящия му дисплей" е голяма гъзария

Отговори на това съобщение
 Re: Мнение за Sony F717
Автор: daniil-k   
Дата:   01-07-13 21:50

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Мнение за Sony F717
Автор: daniil-k   
Дата:   01-07-13 22:24

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Мнение за Sony F717
Автор: daniil-k   
Дата:   02-07-13 00:49

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Мнение за Sony F717
Автор: Lycan   
Дата:   02-07-13 03:15

Май трябва да запалиш лампата в хола

Отговори на това съобщение
 Re: Мнение за Sony F717
Автор: daniil-k   
Дата:   02-07-13 09:19

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Мнение за Sony F717
Автор: didesignbg   
Дата:   02-07-13 09:55

Филтър ще ти трябва, със сигурност такъв блокиращ видимата светлина от типа на Hoya R72. На борда на обектива, до челната леща имаш три малки точки, едната е аф помагач (много зловещ), другите две над обектива точно излъчват инфрачервена светлина за да можеш да снимаш в пълен мрак. Трябва да им сложиш нещо което блокира излъчването, плътно черно тиксо, и/или малко картон точно върху лампата. Иначе ще ти омазва снимките светейки върху филтъра.
Слагаш апарата на P и включваш Nightshot. Апарата автоматично ще отиде на най-отворена диафрагма и скорост до 1/60. Ако си на по-светло ще ти трябва и ND филтър с който да контролираш експонацията.
Ако действително искаш ИР ще трябва да почетеш.

Отговори на това съобщение
 Re: Мнение за Sony F717
Автор: nickey71   
Дата:   02-07-13 11:32

На мен също ми беше първия турбосапунер.Пак през 2004 и пак за 1300лв.Това за дефектните сензори Сони си го признават официално за цялата партида F717, аз също изгърмях с дефектна матрица.И понеже беше изтекла гаранцията ми я смениха срещу 120лв.Не е зле да попиташ продавача дали е сменял,защото ако не е може да очакваш да ти се появи шарената черга на дисплея.

Отговори на това съобщение
 Re: Мнение за Sony F717
Автор: daniil-k   
Дата:   02-07-13 13:07

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Мнение за Sony F717
Автор: didesignbg   
Дата:   02-07-13 14:39

Не се увличай, ф717 не е лош апарат, но е морално остарял апарат. Обективът е добър, но не феноменален, сензора е традиционна сони ширпотреба, модерните телефони го отвяват отвсякъде. Липсва роу, ползва карти дето не ти е работа, дисплея и визьора по сегашни стандарти са смешни. Апарата работи много бавно, формата е интересна, но далеч не най-удобната.

Отговори на това съобщение
 Re: Мнение за Sony F717
Автор: daniil-k   
Дата:   02-07-13 15:02

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Мнение за Sony F717
Автор: iasen2   
Дата:   02-07-13 15:20


https://photo-forum.net/static/site_pics/164/s_1264427956_1s.jpg


ето снимка правена със сонито преди 4 години . Навремето ми изглеждаше много хубава снимка , сега не мога да я гледам :) Но пък тогава повече се гласуваше и беше по интересно във фотофорума . Сега само пенове и кексове :)



Публикацията е редактирана (02-07-13 15:33)

Отговори на това съобщение
 Re: Мнение за Sony F717
Автор: nsirakov   
Дата:   02-07-13 20:58

daniil-k написа:

Смятай
> тия 1300 лв през 2004г. са все едно сега
> да дадеш 3900 лв за съпунер,
> покупателната способност на
> парите от тогава е паднала поне 3
> пъти ако не и повече.

не е точно така ;)
тогава имаше всичко на всичко 4 модела сапунерки, имаше панасоник фз10 и сони ф717... ДСЛР-и почти нямаше даже ( цанон 300д беше 2700 лева).... [thankyou]

та според търсенето и предлагането... [beer]

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1  2     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »