Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1  2  3     всички  напред  последна
 Как се снимат младоженци на Царевец?
Автор: J0R0   
Дата:   30-06-13 15:35

Снимам вчера едно сватбено тържество в Арбанаси.
Момата - софиянка, мъжът от САЩ, там си живеят, но дошли тук да направят купон и за българските роднини.
Американецът, един такъв романтичен, той избрал Велико Търново, много му харесало и държи да се снима на Царевец.

За мене е кич, ама айде да не му чупя хатъра. Разхождам ги преди това по Самоводската, стигаме и до касата, искаме да си купим билети за да влезем да се снимаме на Царевец.
Едно усмихнато момиче ни казва, абе няма нужда да купувате билети - вървете и се снимайте, няма проблем.

Оказва се че проблем има.
При това, огромен. Принципен!
Чак горе на 500 метра по калдъръма, след първата порта стои един чичо пенсионер, който къса билетите.
Отказва да ни пусне, въпреки обясненията ни че от касата са ни казали да вървим без билети.
ОК, казвам аз, ще се върна да купя билети...
Дори и да имате билети, заявява пенсионера, пак няма да ви пусна!
За да снимате младоженци на Царевец трябва СПЕЦИАЛНО РАЗРЕШЕНИЕ от г-н Незнамкойси и се плаща СПЕЦИАЛНА ТАКСА! Обаче него го няма, тръгна си...

Аз го гледам като извънземен, ясно ми е отвсякъде, че ако му набия една десетолевка в кратуната ще забрави веднага за специалните му разрешения и такси, ама от една страна ме мързи да опъвам баира нагоре, от друга не ми е работа да ги светкам американците как стават нещата тука в България.
Решавам по цивилизования начин - викам му, те не са младоженци, само така ти изглеждат.
Което е самата истина, защото са се оженили преди два месеца на Вирджинските острови. Сега просто са надянали някакви бели дрехи за купона.

Не може бе, става груб чичото, не разбираш ли от дума.
Аз разбирам и без думи, ама американецът изобщо не може да вдене каква е логиката - защо заради това че се е оженил трябва да иска специални разрешения и да плаща специални такси за да се качи на "Дъ Кестъл"? Твърди че е дискриминация.
И наистина е!

В крайна сметка като едни културни европейски и американски граждани, отстъпваме пред балканската мамутщина и си тръгваме.
Обаче на американеца сме му сговнили настроението, бърза да се прибере в хотела.

Ако живеех в Търново и ако двамата ми свидетели не си заминаваха на следващия ден за САЩ, щях да заведа дело.
Защото това е наистина административно безумие.
Незаконно отвсякъде.
Няма нормален съд по света, в който подобна аргументация да издържи.
То даже няма човешки и смислен аргумент, ЗАЩО ако си водиш приятели облечени в сини, зелени, пембяни дрехи - нямаш проблем да ги качиш на Царевец и да ги снимаш, а ако са в бели дрехи - трябват специални такси и разрешения?

Та въпросът ми е към Чуков, Генчо, Гецата и другите фотографи в региона - абе пичове, защо търпите това положение?
То е ясно че всеки малоумен чиновник може да измисли някаква малоумна причина за да стриже малоумното стадо, ама докога ще я караме така?
[smile] [smile] [smile]

Отговори на това съобщение
 Re: Как се снимат младоженци на Царевец?
Автор: boZo   
Дата:   30-06-13 15:39

С лош човек може да се разбереш, с прост-никога...

Отговори на това съобщение
 Re: Как се снимат младоженци на Царевец?
Автор: J0R0   
Дата:   30-06-13 15:41

Тук не говорим изобщо за човека, той само седи там и изпълнява някакви нареждания.
Става дума за ДЪРЖАВНА ПОЛИТИКА по въпроса. За административни актове, излезли най-вероятно от Министерство на културата.

Отговори на това съобщение
 Re: Как се снимат младоженци на Царевец?
Автор: chrisnoch   
Дата:   30-06-13 15:48

Това изнудване е абсолютно незаконно!
По същата малоумна "логика" "Витоша ски" принуждава ски учителите да плащат повече за лифтове и влекове - защото изкарвали пари на "техен терен", разбираш ли?!
Някъде четох, че в България 90% от разрешителните режими са в пълно противоречие дори и с нашето жалко законодателство. Тези незаконни режими облагодетелстват местните "феодали", които после пълнят черните партийни каси.
Докога???

Отговори на това съобщение
 Re: Как се снимат младоженци на Царевец?
Автор: mmjm   
Дата:   30-06-13 15:55

Г-н chrisnoch, май се позапенихте. Желаете ли кърпа да се забършете?

Отговори на това съобщение
 Re: Как се снимат младоженци на Царевец?
Автор: metodiev_martin   
Дата:   30-06-13 16:15

Интересно, ако първоначално си бяхте взели билети, дали щеше отново да ви прави проблеми, или въобще нямаше да ви забележи

Отговори на това съобщение
 Re: Как се снимат младоженци на Царевец?
Автор: Gecata   
Дата:   30-06-13 16:42

Човек, за първи път чувам това! Никога не са ми правили проблем да си снимам младоженците из Царевец. Даже не се сещам да сме купували билети щом съм с младоженци.... .
Явно е, че или това е някаква малоумна наредба от съвсем скоро, или просто идиотът е решил, че ще изкара някой лесен лев като сте му замязали на чужденци! Няма логика на касата да ви кажат снимайте си , а онзи горе "НЕ" - подчинени са на едно управление и би трябвало правилата и "ценоразписът"(ако има такъв) да са им ясни и на тези от касата.
Абсолютна лудост е за всяка двойка дето иска да се снима на Царевец да се дава отделно разрешение, щото тогава трябва да открият отделен щат за някой който трябва да обработва молбите [smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: Как се снимат младоженци на Царевец?
Автор: localhost   
Дата:   30-06-13 16:48

Хората реагират различно когато чуят чужд език. Особенно неграмотните [smilie5]

Отговори на това съобщение
 Re: Как се снимат младоженци на Царевец?
Автор: sirteo   
Дата:   30-06-13 16:48

Вместо Жоро да шари 10 кинта, е прецакал младоженците, щото го е мързяло да ходи [smile]

Отговори на това съобщение
 Re: Как се снимат младоженци на Царевец?
Автор: BOZO   
Дата:   30-06-13 17:10

И това е било вариант, ама Жоро е искал да си купят билети, от касата са ги пуснали да се снимат спокойно.
Ако всичко е регламентирано - на касата ти казват примерно: +50 кинта за да се снимаш където искаш, дават ти касов бон и готово.
Чисто българска работа се е получило.


В крайна сметка фотографа е там за да снима, не за да бъде медиатор.

Отговори на това съобщение
 Re: Как се снимат младоженци на Царевец?
Автор: Canon   
Дата:   30-06-13 17:14

Аз не знам за такава такса, никога не са ми искали да показвам специални разрешения.
Някаква самоинициатива на пенсионера ще да е.

Отговори на това съобщение
 Re: Как се снимат младоженци на Царевец?
Автор: J0R0   
Дата:   30-06-13 17:20

Генчо, стягайте ги там, че се излагаме пред чужденците :)

Отговори на това съобщение
 Re: Как се снимат младоженци на Царевец?
Автор: Gecata   
Дата:   30-06-13 17:28

Абе не разбирам какво става в тая държава. Хората сякаш са озверели от алчност и глупост! Случи ми се на връх католическия великден да присъствам на тържествената служба в Notre-Dame de Paris. Когато тръгна пищната процесия в катедралата не можах да се сдържа и реших да направя няколко кадъра, но имайки пред вид нашите табиети спуснах апарата ниско на корема и защраках на принципа "каквото стане"! Тогава един от охранителите дойде до мен и дискретно ми каза:
- Но господине какви снимки ще направите така? Моля ви снимайте нормално.

Отговори на това съобщение
 Re: Как се снимат младоженци на Царевец?
Автор: chrisnoch   
Дата:   30-06-13 17:43

Gecata,
Затова сме се докарали до туй дередже, щото безропотно следваме "нашите табиети"!

mmjm,
Нещо смислено имате ли да кажете или само мъчите клавиатурата?

Отговори на това съобщение
 Re: Как се снимат младоженци на Царевец?
Автор: luboar   
Дата:   30-06-13 18:03

Миналата година влязох в археологическия музей на Созопол. Взех си билет от касата и една служителка ми каза: "Заповядайте, снимането е позволено". Затюхках се, че не нося друго освен телефона.
На другият ден влизам отново, вече екипиран, отивам на касата за билет, и се усмихвам че сега съм подготвен а не като вчера :)
А тя казва да влизам да си снимам спокойно, билет не е нужен защото вчера съм си платил а сега да снимам без такса. Шашнах се и пуснах левчетата приготвени за билета в касичката за дарения.
И такива места и хора има.


Отговори на това съобщение
 Re: Как се снимат младоженци на Царевец?
Автор: asahi   
Дата:   30-06-13 18:03

Като сте били болшинство що не сте го игнорирали?

Отговори на това съобщение
 Re: Как се снимат младоженци на Царевец?
Автор: fotocolor   
Дата:   30-06-13 18:20

JORO-поне до преди 2 седмици нямаше никакъв проблем.Снимах младоженците и на Царевец и на църквата преди Царевец.За Царевец си платихме само входа.Никой не ни е искал нищо друго.Ако нещео се е случило след това нямам идея.

Отговори на това съобщение
 Re: Как се снимат младоженци на Царевец?
Автор: mmjm   
Дата:   30-06-13 18:35

Г-н chrisnoch, наистина ненужно се пените, кое дередже имате предвид - това, което описва luboar; това, което описва fotocolor; или това, което казва Canon? Доколкото разбрах, подобна разпоредба за снимане на "Царевец" няма, срещу какво се гневите?

Отговори на това съобщение
 Re: Как се снимат младоженци на Царевец?
Автор: chrisnoch   
Дата:   30-06-13 19:04

mmjm,
Изобщо не съм се "пенил" - само Вие така си мислите!
Ако знаехте значението на думата "дередже", нямаше да задавате глупави въпроси!
Апропо, не знам каква "разпоредба за снимане на "Царевец" твърдите, че няма. Аз пък не съм твърдял обратното, така че май продължавате да мъчите клавиатурата без никаква полза! В друга тема вече писахте неадекватни неща, тук 'що се бъркате като няма какво да кажете??? [smilie23]

Отговори на това съобщение
 Re: Как се снимат младоженци на Царевец?
Автор: chukov   
Дата:   30-06-13 19:29

Жоро,
аз никога не ги водя да ги снимам на Царевец
Причините са няколко
Няма кой знае какъв потенциал мястото за конкретния случай (лично според мен)
Повечето пъти времето за снимки не надвишава 1 час
Ако ги заведа на Царевец този час не достига доникъде

Фугите между камъните са големи и булките мрънкат като вървят по едрия калдъръм.

Само 2 пъти съм снимал там и то не по-далеч от портата

А на оня заядливия му казах, че ако преди 6 века е бил с тая каса на същото място, то турците, възмутени от таксата и условията щяха да си тръгнат и сега щяхме да сме на друг хал.

А той ме попита "Сериозно ли говориш?"
"По-сериозен не съм бил" - му отвърнах аз



Публикацията е редактирана (30-06-13 19:31)

Отговори на това съобщение
 Re: Как се снимат младоженци на Царевец?
Автор: Gecata   
Дата:   30-06-13 19:37

chukov [smilie24]

Отговори на това съобщение
 Re: Как се снимат младоженци на Царевец?
Автор: asahi   
Дата:   30-06-13 19:37

Попаднал си на местния титан.

Отговори на това съобщение
 Re: Как се снимат младоженци на Царевец?
Автор: vikitovikito   
Дата:   30-06-13 19:44

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Как се снимат младоженци на Царевец?
Автор: mmjm   
Дата:   30-06-13 19:46

"Това изнудване е абсолютно незаконно!" Кое изнудване?
"Някъде четох, че в България 90% от разрешителните режими са в пълно противоречие дори и с нашето жалко законодателство. Тези незаконни режими облагодетелстват местните "феодали", които после пълнят черните партийни каси." - Това не е ли твърдение от рода "Една жена каза"?
Като по-добре познаващ турския език, моля разяснете значението на думата дередже!
JORO, слава богу държавата ни все още не е достигнала пълно малоумие. Ще си позволя да Ви цитирам "Тук не говорим изобщо за човека, той само седи там и изпълнява някакви нареждания.
Става дума за ДЪРЖАВНА ПОЛИТИКА по въпроса. За административни актове, излезли най-вероятно от Министерство на културата." Слава богу няма подобен административен акт нито от общината, нито от министерство на културата. Явно все пак става дума за човек, който недобросъвестно изпълнява служебните си задължения, защо - защото му позволяваме.

Отговори на това съобщение
 Re: Как се снимат младоженци на Царевец?
Автор: Vizov   
Дата:   30-06-13 19:55

Мдам, гадно е станало.

Ама май все попадаш на такива хора ;)

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1  2  3     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »