Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 
 Интимен въпрос до продавачите
Автор: lubo555   
Дата:   22-06-13 10:57

А бе седя и се чудя, дали само аз се смущавам от цените в базара?
Гледам обектив примерно нов с 2 години гаранция 270 лв. Гледам в базара, очукано обективче с "леки" козметични (д)ефекти само за 250 лв хит цена 3-ти собственик... да верно на младини като сте го купили е струвал пари, но защо никой не си синхронизира и цената с реалната пазарна в момента.

Подминавам такива обяви, но ми се ще да избълвам злоба :) Случвало ли ви се е... ?

ПС: Имам теория...може би само аз имам достъп до онлайн магазини и виждам само аз реалните пазарни цени към момента... за другите са табу и закотвени от преди 4-5 години.

Какво е вашето мнение относно нереалните цени в базара?

Отговори на това съобщение
 Re: Интимен въпрос до продавачите
Автор: tvk75   
Дата:   22-06-13 11:07

злобата не е хубаво нещо [smile]

инак цените се определят много лесно,а дали са реални,,,,че то цените в магазините не са реални,та в базара ли да са [smilie5]

Отговори на това съобщение
 Re: Интимен въпрос до продавачите
Автор: hotsnail   
Дата:   22-06-13 11:10

в базара не са търговци професионални. Хората си продават лична техника и си пробват цени. Ако не върви на една цена имат избор или свалят или не продават.

По прнцип ако имаш предложение за "справедлива" цена, пиши на човека. Кажи му че не даваш зор ама ако реши да свали цената да ти се обади и толкова.

Ако я има нова за съвсем малко повече пари не виждам какво се кахъриш, новото е винаги по-добре. Със стар обектив риска е огромен - ако е изпускан дори от ниско, оптиката може да е разместена и обектива да ен става за нищо, въпреки че функционира добре на пръв поглед

Отговори на това съобщение
 Re: Интимен въпрос до продавачите
Автор: lubo555   
Дата:   22-06-13 11:10

Ами...ако има купувачи на тея цени...то това си е перфектен бизнес, като се замисля :)))

Отговори на това съобщение
 Re: Интимен въпрос до продавачите
Автор: juslen   
Дата:   22-06-13 11:11

Това е защото в БГ всички станаха големи тарикати, хитреци и всеки иска да удари кьоравото без да си мръдне пръста. Това е в цялата държава, у нас търговци почти не останаха-за сметка на това търгаши-бол.

Затова ще гледаме все повече такива обяви, щото всеки е много хитър и иска с една продажба да изкара за един месец пари, преди време може и да им връзваше горе-долу, но напоследък народа се образова и информира и ще им е все по-трудно да преметнат някой. То даже и в ebay няма кой да даде такива пари, пък камо ли у нас ама надеждата за лесна и бърза печалба умира последна [smilie5]

Отговори на това съобщение
 Re: Интимен въпрос до продавачите
Автор: borisu   
Дата:   22-06-13 11:14

Драма няма. Като ти се струва скъпо не купуваш и си поръчваш по интернет или ново. Аз исках светкавица втора ръка, гледам разни изтърбушени щайги дето не си знаят годините и натоварването на цени високи. Додавам още малко и си купувам нова.

Отговори на това съобщение
 Re: Интимен въпрос до продавачите
Автор: lubo555   
Дата:   22-06-13 12:33

borisu вероятно и аз така ще направя... ама е тъжно, че идеята на базара се е прееб@ла... а е полезно да има такова местенце :)

Отговори на това съобщение
 Re: Интимен въпрос до продавачите
Автор: Seifi   
Дата:   22-06-13 12:39

Ако човек свери с ebay няма да се набута никога или с цените на нови неща от амазон. Наскоро мернах един стар обектив на доста висока цена в базара и какво нека да пробва човекът лошо няма , ако има колекционери и обективът е перфектен без драскотина да .

Преди месеци имах дилема за нов Tamron SP AF 70-200mm 2,8 или Минолта 80/200 2.8 , взех си 20 годишната Минолта за 600э а Тамрона бе 696э нов в амазон. Въпрос на личен избор и мания [smilie18] .

Отговори на това съобщение
 Re: Интимен въпрос до продавачите
Автор: don_kolev   
Дата:   22-06-13 12:43

Затова коментарите бяха полезни в 80% от случаите. Имаше и едни 20% спамери, но цената много бързо се коригираше.

Тя и сега се коригира бързо, като си висят обяви с месеци.

От друга страна виждам неща, които дори и на ниска цена се продават много бавно.

Върви го разбери това търсене и предлагане.

Отговори на това съобщение
 Re: Интимен въпрос до продавачите
Автор: fotorafi   
Дата:   22-06-13 13:02

Не е фатално,че се продавачи определят нереални продажни цени. Търкаля се обявата седмица, две, три, четири, цената я свалят докато се намери купувач...
В последните 3 години се оказа, че само аз имам компютър и мога,горе-долу да го ползвам...от всичките останали живи мои колеги. Всичките са пенсионери, кой куц, кой сакат, кой с инфаркт или инсулт. И всичките яко "запасени" с аналогова техника...Разбирам ги, когато закъсат финансово,някой дойде например с Пентакон сикс с нормален обектив. Иска да го продаде.. и си спомня, че го е купил навремето за 520 лв. Спокойно му обяснявам, че реалната цена е 200-250 лв. Или Практика МТЛ, беше 360 лв , а сега се продава 50-70 лв
Но също е несериозно за ТЛР Ролайфлекс,с продажна цена в Ибей-Германия около 350-450 евро форумец да ми дава 200 лв и да ме убеждава, че толков струва....

Още финикийците са казали:" Една стока струва толкова, колкото даде купувача "[beer]

Отговори на това съобщение
 Re: Интимен въпрос до продавачите
Автор: HSGeorgiev   
Дата:   22-06-13 14:45

don_kolev написа:

> Затова коментарите бяха полезни в
> 80% от случаите. Имаше и едни 20%
> спамери, но цената много бързо се
> коригираше.
>


+ 1 [smilie24]

Коментарите си бяха полезни, защото това е уж базар на използвана техника и целта му е да ни помогне в това отношение.
Сега стана като каталог или сайт на търговец - няма как да се надяваш на обратна връзка. А точно това е ценното на този сайт, нали? Вярно е, че има и други начини да установи човек доколко е реална цената, ама нали идеята на форума е друга - влизаш в едно общество и се надяваш на помощта му ... То като ще е така, какво всъщност отличава сегашната реализация на базара от Продавалник например?

Отговори на това съобщение
 Re: Интимен въпрос до продавачите
Автор: juslen   
Дата:   22-06-13 14:49

В Продавалник има коментари, има и рейтинг-за всяка покупка/продажба можеш да поставиш/да ти поставят положителна или отрицателна оценка и те ти влияят на рейтинга.
Тук тия неща ги няма а е хубаво да ги има защото са наистина полезни.

Отговори на това съобщение
 Re: Интимен въпрос до продавачите
Автор: dikimee   
Дата:   22-06-13 14:54

Коригира се, ама има някои непоправими... ето кой ли месец седи твърдо китовия обектив за некс на цена 400 лева [smilie5] примоция.

Отговори на това съобщение
 Re: Интимен въпрос до продавачите
Автор: Seifi   
Дата:   22-06-13 15:00

За рейтинг-за всяка покупка/продажба съм с две ръце за, но стария вариант имаше друг проблем за продавачите, някой иска да те натисне много за цената и пише само глупости от сорта че обективът струва в пъти по малко или че обектива не кой знае какво , прави ти мръсно , блокираш човека , да не може да спами.
В немската страница за Сони е както стария вариант на Базара тук, но глупости няма. Всеки се договаря на лични съобщения и всичко е наред, а тук си бе цигания.

Отговори на това съобщение
 Re: Интимен въпрос до продавачите
Автор: Pavlov   
Дата:   22-06-13 15:00

Базарът е само място за публикуване на обяви. За обсъждане на фотографски теми има форум.
Това не го решавам аз, а съм забелязал, че такава е идеята на админите.

"Автор: hotsnail
Дата: 22-06-13 11:10
По принцип ако имаш предложение за "справедлива" цена, пиши на човека. "

+1 [smilie24]

Отговори на това съобщение
 Re: Интимен въпрос до продавачите
Автор: bpavlov   
Дата:   22-06-13 15:22



Коментари ТРЯБВА да има, както и задължително условие за предоставяне на телефон за връзка.
Сегашното състояние на базара толерира точно баш най-големите тарикати да се упражняват върху гърба на по-доверчивите, точно поради липсата на коментари.

Ами е омръзнало до болка да пиша лични съобщения на обяви без телефон, да чакам от умрял писмо, да получавам никакъв отговор и след ден два - стоката продадена.

Отговори на това съобщение
 Re: Интимен въпрос до продавачите
Автор: compur   
Дата:   22-06-13 19:32

за повечето...

... когато купуват - цените в базара да нереално високи!

... когато продават - цените в базара са нереално ниски!

[beer] [beer] [beer]

интересното е, че когато отидат в магазина - плащат без да питат защо това е на такава цена, а не като в и-бей...



Публикацията е редактирана (22-06-13 19:33)

Отговори на това съобщение
 Re: Интимен въпрос до продавачите
Автор: Seifi   
Дата:   22-06-13 19:37

compur [smilie24] [smilie24] [smilie24]



[beer] [beer] [beer]


Отговори на това съобщение
 Re: Интимен въпрос до продавачите
Автор: aldygreen   
Дата:   22-06-13 20:03

Според мене, няма място за притеснение, че имало "алчни" продавачи и "бедни" купувачи. Обявата си има срок и след неговото изтичане автоматично се спира. Досадното е, когато продавачът продължава с ново и ново пускане на обява със същата цена, защото стоката му явно не върви на тази, но продължава да заема място в базара.
[shtrak]


Отговори на това съобщение
 Re: Интимен въпрос до продавачите
Автор: HSGeorgiev   
Дата:   22-06-13 21:55

Pavlov написа:

> Базарът е само място за
> публикуване на обяви. За обсъждане
> на фотографски теми има форум.
> Това не го решавам аз, а съм
> забелязал, че такава е идеята на
> админите.


Пак да си повторя, без претенции че съм прав, просто моето мнение - само място за обяви, в което няма начин да получиш на място и по конкретния случай помощ и съвет от точно тази общност - този вариант е много лесно заменим. Просто винаги можем да се лишим от него. Някой по-горе правилно казва, че в Продавалник има коментари и рейтинг и т.н. - е, това не означава че е по-добре от тук, аз имах предвид че зависи и от кой са коментарите - да приемем, че повечето от нас биха предпочели да получават съвети под формата на рейтинг и коментари точно тук, в този форум, който ние явно харесваме и познаваме. Обаче като няма коментари и рейтинг, просто базара е заменим от всеки друг - места за обяви има мнооооооого.
Също и по повод на последния коментар - не става въпрос за "алчни" продавачи и "бедни" купувачи - става въпрос дали и доколко получаваме подкрепа и съвети от нашата си общност. Сега може някой да пусне нещо на тройно по-висока цена и друг някой веднага да го купи, без и двамата да знаят, че цената е тройно по-висока. Просто е достатъчно и двамата да не са запознати с истинските пазарни цени [smilie23] И да изпреваря дежурните шаблони - не е това пазара, пазарът в реалността очевидно не се управлява само от търсенето и предлагането, защото в класическата икономическа теория за простота се прави допускането, че потребителя и търговеца са безкрайно информирани и безкрайно прагматични и комерсиални същества. Тъй като в реалността те не са такива, идват още и такива неща като маркетинг, реклама и т.н. В този базар това не че е невъзможно, но трябва да се използват въшни за форума източници. Пък то като се използват външни източници, защо да не си го купя от там.
Просто уникалното на този базар, който го правеше уникален продукт, който аз не бих си позволил да загърбя, беше това - пазар, място за реклами и коментари, някой от които са точни. Пък след определено време четене тук-там из форума, знаеш чии коментари са точни. Пък и хората се обосноваваха, пускаха аргументи. Имало е случаи да се дават и обратните съвети - да се обърне внимание на продавача, че погрешно е пуснал много ниска цена ...

А, и още едно, различно предположение за проблема с нереално високите цени.
Хората искат да си вдигат обявите, не мислите ли? Предполагат, и сигурно не без основание, че търсещите не започват веднага със сложно търсене, първо попоглеждат отгоре и може да направят емоционален избор. И цените са нереални, за да може да си вдигаш обявата. Има обяви с много отделни продукти, а цената на обявата е нещо неясно - не е общата сума, не е на никой от продуктите вътре ... Просто е нещо си там в описанието ...

Отговори на това съобщение
 Re: Интимен въпрос до продавачите
Автор: Pavlov   
Дата:   22-06-13 22:13

HSGeorgiew, защо да не можеш да получиш помощ?... [smilie11] Има форум, ако ти трябва такава, винаги можеш да пуснеш тема "Обектив ХХХ за YYY лева - заслужава ли си?" Но аз не помня досега да съм видял такава. Значи в повечето случаи тази "помощ" е нежелана.

Отговори на това съобщение
 Re: Интимен въпрос до продавачите
Автор: HSGeorgiev   
Дата:   22-06-13 22:36

Pavlov,
Не става въпрос за информация, която можеш сам да си намериш.
Става въпрос за неща, които хората с опит знаят и забелязват, а тези без опит с конкретния обектив/тяло/система - не.
Представи си, че някой пусне (съвсем хипотетично говоря) за продажба тяло+обектив в комплект, като хората с опит знаят, че точно този модел тяло не се разбира с точно този модел обектив. При стария формат все някой ще се изпусне да го напише отдолу. При новия формат можеш да си купиш комплекта, после да пуснеш тема в основния форум от рода на "защо не ми се получават снимките". И ще ти отговорят "ама че си глупав ... тези двете неща не си подхождат ...".
И защо мислиш, че "подобна помощ е нежелана"? Само защото хората не наводняват основния форум с теми от рода на "абе в еди-коя-си обява добре ли са нещата според вас ...". Ами що пък не допуснеш, че няма такива теми не защото помощта е нежелана, а защото сме форум със сравнително възпитан и културен личен състав и след като админите не желаят такива дискусии в базара, ние не ги прехвърляме в основния форум. Очевидно са нежелани и там.
Ние уважаваме мнението на админите, това си е техния сайт. Освен това след като виждаме, че губим една наистина уникална услуга, едва ли е правилно да спорим или притискаме доставчиците на тази услуга [smile] Просто си казваме какво не ни отърва на нас. Но това, че услугата е уникална, пък единствените доставчици вече не я предлагат очевидно не означава, че просто така са решили, гледайки в тавана. Старата форма на базара си беше супер добра, обаче с всичките проблеми около спамери, недобросъвестни търговци, откровени тролове и т.н. се нуждае от много, наистина много голям ресурс за да се поддържа в ред всеки божи ден. Просто в кризата никой не може да си позволи да поддържа губещи услуги, нали? В кризата рекламните постъпления спаднаха за всички медии, пък проблемите в управлението на общността видимо се увеличиха - хората са по-изнервени, повече нови хора навлязоха и всичко това си иска модериране. Пък в този форум модерират не форумци, а самия доставчик - предполагам, че е за да се гарантира качество и да се избегнат още по-големи спорове, защото никой не гарантира че модераторите ще са все перфектни. И така [smile]

Отговори на това съобщение
 Re: Интимен въпрос до продавачите
Автор: aldygreen   
Дата:   22-06-13 23:15

HSGeorgiev написа:

> Става въпрос за неща, които хората
> с опит знаят и забелязват, а тези
> без опит с конкретния
> обектив/тяло/система - не.
> Представи си, че някой пусне
> (съвсем хипотетично говоря) за
> продажба тяло+обектив в комплект,
> като хората с опит знаят, че точно
> този модел тяло не се разбира с
> точно този модел обектив.

Хващаш се за съвсем частен и доста рядък случай.
Базарът е място, където се продава и купува някаква фототехника. Предполага се, че и продавачът, и купувачът си имат представа какво ще правят там. За да не се "набутват" с нещо неподходящо, те трябва да се подготвят предварително за сделката. Купуването на нещо, което не познаваш, не знаеш как се използва, винаги може неприятно да те изненада, дори да е абсолютно изправно. Защо твоята "домашна работа" по подготовката за покупката искаш да прехвърлиш на някой друг?
Първоначално и аз се притеснявах от новия вид на базара. Но след няколко покупки и продажби намирам, че е доста по-функционален, отколкото беше преди. Правилата са по-строги - след определен срок обявата се деактивира. Нямаш никакви ограничения да контактуваш с продавача. Можеш без притеснения да му задаваш въпроси, да изискваш някакви гаранции, да правиш предложения за други условия и т.н. Пазарлъците по ЛС никога не са били публични. Какво ти пречи това?

[shtrak]


Отговори на това съобщение
 Re: Интимен въпрос до продавачите
Автор: Rebellious   
Дата:   23-06-13 03:02

В стария базар имаше обратната връзка, която понякога вбесяваше някои хора с хипер самочувствие. И плачеха на админите, т.е. създаваха им over time. Допълнителна работа. А админите порастнаха, захитряха и повечко взеха да ценят времето си. Нищо лошо. И се получи тази мукава, наречена новия базар. Админите са пас с новата система, нови изобретатели му намериха начина, па макар и с повечко търпение. Абе супер си е ![smilie18]

Как беше, кервана си върви... Добре, че помним продавачи от миналото и правим връзка ВЪПРЕКИ... Браво Фото Форум, браво Админи, браво български юници![thankyou]


Отговори на това съобщение
 Re: Интимен въпрос до продавачите
Автор: HSGeorgiev   
Дата:   23-06-13 19:43

aldygreen написа:


> Хващаш се за съвсем частен и доста
> рядък случай.
> Базарът е място, където се продава
> и купува някаква фототехника.
> Предполага се, че и продавачът, и
> купувачът си имат представа какво
> ще правят там. За да не се
> "набутват" с нещо неподходящо, те
> трябва да се подготвят
> предварително за сделката.

Толкова ли не можеш да разбереш, че много хора използваха старата версия на базара за да се подготвят, дори и ако ще купуват от другаде. Сега вече си прав - да, трябва да четеш от външни източници, за да се подготвиш, ако ще купуваш или продаваш в този базар. Е, на някой хора не ни е приятно, че този форум вече не се възприема за първото място, от което се черпи информация в тази област. Най-малкото, защото това не е вярно - все още в този форум се подвизава не само най-голямото, но и най-качественото фотографско виртуално общество в България. Обаче, доколкото не е добра идея да обръщаме основния форум на псевдо-базар и доколкото няма пряка помощ и съвети в базара, то потребителите на базара не могат на практика да използват това общество. Ти казваш "те трябва да се подготвят предварително", други пък се карат в основния форум в смисъл "абе защо не четете и не използвате Google, ами питате тук ...", и точно това отношение е на път да пресече свежите попълнения към този форум. А ако той спре да бъде първото място за което се сеща един лаик не-фотограф когато има въпроси за фотография, фототехника, купуване на фототехника - това означава, че форумът ще тръгне надолу. Защото не само доскоро това беше така, но и сега, все още това е така - това е първото място където хората идват. Дано си ме разбрал правилно [smile]

Отговори на това съобщение
 Re: Интимен въпрос до продавачите
Автор: BonoVox   
Дата:   23-06-13 21:49

интимен.....[smilie8]

Отговори на това съобщение
 Re: Интимен въпрос до продавачите
Автор: Pavlov   
Дата:   23-06-13 21:59

"Автор: HSGeorgiev
Дата: 23-06-13 19:43
Обаче, доколкото не е добра идея да обръщаме основния форум на псевдо-базар ..."

... също толкова не е добра идея да се обръща базара на псевдофорум. Както беше станало с предишния. И то - основно спам.

Отговори на това съобщение
 Re: Интимен въпрос до продавачите
Автор: djfroggy   
Дата:   23-06-13 23:02

Това е кашалота. САмо незнам как дивпетел си е дал акаунта. Ама може и той да е бил кашалота.

Отговори на това съобщение
 Re: Интимен въпрос до продавачите
Автор: fotorafi   
Дата:   24-06-13 12:14

ЗА мен Продавалник е заприличал на вехтошарски магазин,където всеки открил по една Смяна или Байрета, веднага лепва етикет: Ретро, за колекционери, за ценители и една смешна цена, завишена ралната 5-10 пъти

И бей е най-точният базар и система за продажби и покупки[beer]

Отговори на това съобщение
 Re: Интимен въпрос до продавачите
Автор: ork1   
Дата:   24-06-13 12:31

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Интимен въпрос до продавачите
Автор: batonga   
Дата:   24-06-13 12:58

Твърдо ЗА коментарите [smilie24] Най-простия и бърз начин да се пресекат всякакви печелбарски истории.

Отговори на това съобщение
 Re: Интимен въпрос до продавачите
Автор: ork1   
Дата:   24-06-13 13:26

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Интимен въпрос до продавачите
Автор: HSGeorgiev   
Дата:   24-06-13 17:43

Pavlov написа:

> "Автор: HSGeorgiev
> Дата: 23-06-13 19:43
> Обаче, доколкото не е добра идея да
> обръщаме основния форум на
> псевдо-базар ..."
>
> ... също толкова не е добра идея да
> се обръща базара на псевдофорум.
> Както беше станало с предишния. И
> то - основно спам.

Е що пък да не е добра идеята да е базара псевдо-форум? Точно това го правеше уникален. Там би било и мястото на темите, свързани с търговията с фототехника, може би.
Точно това, че тук базарът беше и форум (не псевдо форум, а направо форум си беше) го правеше уникален. Защото, както някой по-горе е написал, това много често пресича "печалбарските" истории. Не казвам, че не е имало спам, но да твърдиш, че всички коментари под обявите са били спам е меко казано неточно и ти го знаеш, не виждам защо да те убеждавам в това.
Е, като не е форум или псевдо-форум базара, то такива базара, продавалници и прочие места за обяви има много...
И още нещо - спорим тук продължително, защото всеки път оспорваш нещо в мой пост, което е в страни от основното [smile] Това го обръщаме на спам вече, по-добре да спрем ако ще е така, а? [smile]

Отговори на това съобщение
 Re: Интимен въпрос до продавачите
Автор: ZENON   
Дата:   24-06-13 17:56

Абе както искайте го разбирайте, но аз лично научих доста за стъклата от предишния базар. Имаш доста полезни дискусии за някои модели ръчни стъкла (ако не ме лъже паметта). Изобщо всяко нещо в прекалената си форма не е добра идея. Сещам се за "Прекален светец и Богу не е драг". Та в този смисъл не виждам нищо лошо да му се отпуснат леко юздите.

Отговори на това съобщение
 Re: Интимен въпрос до продавачите
Автор: Rusinov   
Дата:   24-06-13 18:12

За мен не е правилно за фотографска техника, чиято реална цена е 1000 лв. да се търсят 2 000, но е точно толкова нередно според мен за нещо, което струва 1000 да се чака и върти, докато се спазари на 500. Цената се определя от много фактори - състояние, гаранция, допълнителни аксесоари и пр. Ако си взема чисто нов Никор 14-24 за 3к, няма как в безупречно състояние, с оставаща гаранция година и половина и пълна окомплектовка някой колега да ме убеди, че цената била наполовина в момента, щом излезе от магазина. [smilie18] Та картинката в базара си е чисто надцакване - кой колко е "назор" и кой кого ще излъже първи. Абе като в държавата ни, същата работа [smilie21]

Отговори на това съобщение
 Re: Интимен въпрос до продавачите
Автор: mmjm   
Дата:   24-06-13 21:17

Като на всеки пазар(пазар, пазарлък...пазарувам). Случайно ли го закриха след случая със снимкабг или целта е прикриване на подобните му?

Отговори на това съобщение
 Re: Интимен въпрос до продавачите
Автор: ogogogo   
Дата:   26-06-13 14:38

Аз доста се забавлявам в Продавалника където всеки сапунер е Профисионален.
http://prodavalnik.com/komplekt-fotoaparat-kanon-eos-620-650-ss-zum-i-flash-i9371411

http://prodavalnik.com/prodavam-profesionalen-fotoaparat-i23910389

А,този даже не може да напише правилно марката.
http://prodavalnik.com/profesionalen-foto-aparat-fudjifilm-s9500-i24769267


Тези пък направо са смешни.
http://prodavalnik.com/mlgroup-predlaga-tsifrov-fotoaparat-i26201309

Този продаваше SONY FZ7 [smilie5] то в описанието още си стои.
http://prodavalnik.com/panasonik-fz7-i25669967


Има още стотици такива,забавлявайте се на воля.

Отговори на това съобщение
 Re: Интимен въпрос до продавачите
Автор: shampoanta   
Дата:   26-06-13 17:54

и аз бях твърдо ЗА коментари, ама кой ме слуша, сайта си е частен , бони и жоро си определят правилата както им изнася ,аз например ако бех админ кат тех, щех да въведа и провило всяка обява да минава първо през админа , ако му хареса - купува , ако не пуска я ,ако пък продавача не ми е симпатичен ,отрязвам го ... така де ,требе да има апартейд и расова дискриминация [smilie7]

Отговори на това съобщение
 Re: Интимен въпрос до продавачите
Автор: баби-играят-с-теб   
Дата:   26-06-13 18:55

https://photo-forum.net/joro/emoticons/luk.gif

Отговори на това съобщение
 Re: Интимен въпрос до продавачите
Автор: ivoet   
Дата:   26-06-13 22:00

ogogogo, не знам линковете ти ли, писал ли си им на въпросните търговци, ама си им счупил хатъра - някой обяви са изтрити [smilie5]

Пък във стария базар на мен ми липсват и остроумията, имаше много интересни... хм... конфликти да ги нарека, които си бяха доста интересно четиво [shtrak] [smilie5] [cool]

Отговори на това съобщение
 Re: Интимен въпрос до продавачите
Автор: ogogogo   
Дата:   26-06-13 22:03

А,писал съм им разбира се там съм dzurlio.

Отговори на това съобщение
 Re: Интимен въпрос до продавачите
Автор: ogogogo   
Дата:   26-06-13 22:09

Ето нещо съвсем прясно и "уникално"
http://prodavalnik.com/unikalen-fotoaparat-barter-i15445157

И един който сякаш се е събудил след 20 годишен сън.
http://prodavalnik.com/minolta-dynax-404si-barter-i14338189



Отговори на това съобщение
 Re: Интимен въпрос до продавачите
Автор: ivoet   
Дата:   26-06-13 22:32

[smilie10] Дизайнерски фотоапарат с голям дисплей, 6mp, mp3, mp4 и най-важното - ударо и водоустойчив калъф?! [smilie10] Само 350лв?! Звучи ми като адски добра оферта [smilie5]

Отговори на това съобщение
 Re: Интимен въпрос до продавачите
Автор: Juggler   
Дата:   03-07-13 12:00

Базара е супер
Купувал съм, продавал съм, набутвал съм се и съм набутвал.

За всеки влак си има пътници. Нито предния базар ми харесваше, нито сегашния. Все пак се опитвам да изцедя възможностите до максимум и на предния вариант и на сегашния.

Това че някой се набутал си е негова вина. Аз като млад фотографаджия се набутах, после набутах други млади фотографаджии. Човек се учи от грешките си. Не е правилно да отнемаш на човек естествения начин на учене.

Под "набутах" да се разбира "разкарах си смотаните стъкла вместо да ги хвърля с лека парична загуба".

Цена - тя е нещо субективно, което подлежи на договорки между купувача и продавача, но не и от трети незаинтересовани лица.
Всичко друго е лично предпочитание.

Отговори на това съобщение
 Re: Интимен въпрос до продавачите
Автор: ogogogo   
Дата:   04-07-13 11:52

Ето още един ентусиаст.
http://prodavalnik.com/fotoaparat-nikon-d40-18-55mm-kit-i25652919

Този също е за тук с този висок клас и голям сензор [smilie5]
https://photo-forum.net/index.php?APP_ACTION=BAZAR&request=view&id=16011



Публикацията е редактирана (04-07-13 12:43)

Отговори на това съобщение
 Re: Интимен въпрос до продавачите
Автор: ogogogo   
Дата:   13-07-13 20:18

Това вече е покъртително смешно.
http://prodavalnik.com/konica-minolta-dynax-5xi-af-35-mm---105-mm-i27433443



Отговори на това съобщение
 

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »