Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1     всички  напред  последна
 Колебание при избора на фотоапарат. Моля за мнение!
Автор: psiho91   
Дата:   22-06-13 00:07

Здравейте! Имам едно колебание, което се надявам с ваша помощ да разреша. Аз съм любител фотограф, може да се каже дори, че съм доста запален по снимането като цяло. разполагам с едно мижаво фотоапаратче SONY, 12mpx любителско... и ми трябва нещо по-добро, понеже за нещата, които снимам и целта, която искам да постигам, не ми стига. Снимам всякакви снимки - пейзажи, макро(доста) и т.н, приятели и пр. и за сега съм се насочил към модел на sony(отново) и по-конкретно от H серията. Обаче ме интересува нещо - колебая се между тези два модела: sony dsc-hx100v
http://www.sony.bg/product/dsc-h-series/­dsc-hx100v и
sony dsc-hx200v
http://www.sony.bg/product/dsc-h-series/­dsc-hx200v
. Тук се явява проблема, че втория модел е дооста "по-солен" като цена от първия, но от вас, тези, които сте по-запознати с фотографията, се надявам да ме "светнете" коя е съществената разлика между двата и има ли такава изобщо. Гледах характеристиките им - първия е с 16mpx, а HX200V е с 18 и като цяло параметрите и функциите са доста; също така този втория имал и подобрени функции и сякакви щуротии, но се чудя дали си заслужава да събирам пари за него, или HX100V не е толкова по-различен. Накратко - Можете ли да ми кажете има ли съществена разлика между двата или не( като изключим цената :D ). Знам, че са "турбосапунерки", но все пак какво мислите за тези модели . Не мисля, че още съм готов за DSLR фотоапарати, пък и цените са доста високи - обективи, това, онова. Мога да ви кажа, че искам след време да се занимавам професионално и "доходно", защото мисля, че фотографията е доста търсена професия, но за сега ще се радвам на отговор от вас по поставения въпрос за "турбосапунерките" ! Благодаря! :)

Отговори на това съобщение
 Re: Колебание при избора на фотоапарат. Моля за мнение!
Автор: bOzo   
Дата:   22-06-13 00:23

Аре hotsnail, ти си! [cool]

Отговори на това съобщение
 Re: Колебание при избора на фотоапарат. Моля за мнение!
Автор: Lycan   
Дата:   22-06-13 02:59


:)


Отговори на това съобщение
 Re: Колебание при избора на фотоапарат. Моля за мнение!
Автор: jvader   
Дата:   22-06-13 16:03

Имал съм първия и трябва Ви кажа, че апаратчето е доста добро! Разбира се, не е ДСЛР или СЛТ, но вършеше работа! Не бих се хвърлял на втория поради ред причини най-важната от която е, че на същия сензор са наблъскали 18 MP. Имаше разлика в големината на пиксела, но не мога да се сетя точно колко.....Но е минимална! Иначе основните разлики са в ИСОто, което при първия е 3200 а при втория 12800. Първия има зуум от 30х а втория е 33х, при максимална широчина 27мм на къс пас за 100V спрямо 24мм за 200V. (което си е направо нищо!) Макс зуума и при двата е 810мм, бърст снимането е 10 кадъра в секунда, макс скорост на снимане 1/4000, мин скорост 30 сек.
Не мисля, че се заслужава да се дават повече пари, почти за същия апарат........[smile]



Публикацията е редактирана (22-06-13 16:04)

Отговори на това съобщение
 Re: Колебание при избора на фотоапарат. Моля за мнение!
Автор: psiho91   
Дата:   23-06-13 01:44

Здравей jvader . Благодаря за отговора ти, но имам няколко въпроса: Това, че има (втория) 18MP, означава ли, че качеството би било по-зле, понеже съм чел, че на малки матрици много пиксели си е било "гъчканица"? Също така да, при първия ICO е 3200, а при втория - 12800. Това не означава ли, че втория е много по-чувствителен към светлина от първия, а от там логиката - прави по-хубави снимки, например вечер? И големия въпрос - защо според теб ( обръщам се и към другите от форума) фотоапарат един модел по-нагоре е с около 200 лв. по-скъп. Аз това не си го обяснявам, щом казваш, че са почти еднакви? :)

Отговори на това съобщение
 Re: Колебание при избора на фотоапарат. Моля за мнение!
Автор: psiho91   
Дата:   23-06-13 01:50

(P.S. А какво ще кажете за този фотоапарат(питам за качество и като цяло дали е по-лош или по-добър от горепосочените от мен) - Sony DSC-H200 http://www.sony.bg/product/dsc-h-series/dsc-h200
?

Отговори на това съобщение
 Re: Колебание при избора на фотоапарат. Моля за мнение!
Автор: Pavlov   
Дата:   23-06-13 08:36

По принцип, колкото повече мегапиксели има една матрица, на един и същ физически размер, толкова по-малък е отделния пиксел, и при снимане поема по-малко светлина. Това се отразява отрицателно на качеството на снимката.
Но на практика трябва да се гледа крайният резултат. Така че най-добре е да потърсиш ревюта с примерни снимки от моделите, които обмисляш, и да преценяваш.
При цифровите фотоапарати "ISO"-то всъщност е имитация. Матрицата не става по-светлочувствителна, като го вдигаш, а само сигналът, получен от нея, се усилва от електрониката в тялото. И при това усилване се получава шум. Така че по-високото ISO не означава по-добри снимки на слаба светлина, а само по-светли, но с повече шум и размазване.
HX200 е по-скъп просто защото е по-нов модел, и е предвиден да замести HX100. Това е пазарна логика, и няма нищо общо с качествата на апаратите. Всъщност, HX100 би трябвало вече да не се продава. Ако го намериш по магазините, това са някакви остатъчни количества.
H200 е по-нисък клас. Липсват му ръчните режими и фокус, оптиката е с по-малко обхват и светлосила, матрицата е CCD, а не BSI-CMOS като в другите два, дисплеят е с по-малко точки и не се движи (но пък е сензорен :) ) .
На мен лично снимките от него, които съм гледал, ми харесаха, като за този клас. Като се сложи и по-ниската цена - заслужава си да го имаш предвид.

Отговори на това съобщение
 Re: Колебание при избора на фотоапарат. Моля за мнение!
Автор: psiho91   
Дата:   24-06-13 00:26

Благодаря за изчерпателния отговор!!! :) А възможно ли е все пак да ме насочите и към други добри модели фотоапарати, подобни на тези стандарти, но мисля, че е добре да спомена, че тавана ми е 500-600лв.? :)

Отговори на това съобщение
 Re: Колебание при избора на фотоапарат. Моля за мнение!
Автор: psiho91   
Дата:   24-06-13 00:29

(П.С. Впрочем какъвто и фотоапарат да си избера Pavlov , най-вероятно ще си го поръчам от интернет, а по интернет възможността да намериш нещо, което отдавна е изчезнало по магазините, си е доста голяма :D )

Отговори на това съобщение
 Re: Колебание при избора на фотоапарат. Моля за мнение!
Автор: Pavlov   
Дата:   24-06-13 07:46

Явно държиш повече на "зуум"-а, отколкото на качеството на снимките [smile] . Тогава - нещо на Panasonic, Canon или Sony от тази категория, каквото намериш "от интернет".
Аз ако съм, бих се спрял на Panasonic FZ150. Най-вече заради оптиката.

Отговори на това съобщение
 Re: Колебание при избора на фотоапарат. Моля за мнение!
Автор: nevermess   
Дата:   24-06-13 10:56

Ако държиш на зоома бих ти препоръчал Panasonic FZ200. Няма подобен апарат в класа си.

Отговори на това съобщение
 Re: Колебание при избора на фотоапарат. Моля за мнение!
Автор: Jey6   
Дата:   24-06-13 11:26

Не знам как се държат панасоници и тем подобни, но hx200v е много добра машинка с много качествена оптика!

Отговори на това съобщение
 Re: Колебание при избора на фотоапарат. Моля за мнение!
Автор: tzl   
Дата:   24-06-13 11:56

Темите за компактни фотоапарати винаги звучат така, че когато човек си купи такъв фотоапарат и той почва да снима вместо него и едва ли не светът ще се свърши ако има 1 лоша снимка.

Това е фотоапарат все пак. Без добра светлина не може да снима добре, както не могат и високите класове DSLR-и, както не може и Hasselblad.

Важното е да работи и да не се чупи след 100-ното щракване. Качеството на снимките при любителите, където се снима при какви да е условия, винаги гравитира около едно и също ниво, независимо дали се снима с компактен фотоапарат, DSLR и т.н.

Отговори на това съобщение
 Re: Колебание при избора на фотоапарат. Моля за мнение!
Автор: psiho91   
Дата:   24-06-13 16:20

Сега ми се върти нещо в главата, и тъй като сме започнали темата за "избор на фотоапарат", мисля, че не е необходимо да отварям нова за моя въпрос - Имате ли представа има ли някаква...наречете го закономерност ако щете или шаблонност... във падането на цената на един фотоапарат. Ето аз например...вече съм се насочил към този hx200v, но сега цената му сравнение с предишната версия 100-ката, е доста по-голяма. Мисля да поизчакам малко с надеждата да падне... и затова ми хрумна въпроса дали сте забелязали след колко време да речем пада цената на един фотоапарат? [smilie11]

Дано не ви звуча странно с такъв въпрос [smilie25]

Отговори на това съобщение
 Re: Колебание при избора на фотоапарат. Моля за мнение!
Автор: Jey6   
Дата:   24-06-13 16:26

Цената на hx200 e доста ниска в момента. Ти колко пари си решил да отделиш?


Отговори на това съобщение
 Re: Колебание при избора на фотоапарат. Моля за мнение!
Автор: psiho91   
Дата:   25-06-13 00:23

Правилният въпрос е - колко МОЖЕШ да отделиш... Ами около 500-600лв. сега цената му е около 650-700(в някой сайтове)

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »