Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1  2  3     всички  напред  последна
 Nex 5N vs Nex 5R... Вече с 5R
Автор: koceto82   
Дата:   21-06-13 18:36

Здравейте съфорумци!
Някой може ли да ми каже дали има някаква разлика в сензорите на тези две камери? Интересно ми е, защото според dpreview сензора на Nex 6 го дават по зле от на 5N, или поне на високо ИСО.
Та си мислех дали някой съфорумец няма опит с 5Р и и може ли да ми каже дали си заслужава смяната?
Благодаря предварително!!! [shtrak]

Отговори на това съобщение
 Re: Nex 5N vs Nex 5R
Автор: hotsnail   
Дата:   21-06-13 20:03

5r и 6 са идентични.

как точно са по зле от 5n на високо исо? Дпр нямат добра оценка на високо исо така или иначе...мерят само загубата на детайл а то има загуба на динамичен обхват и точност на цветовете, които дпр предпочитат да не забелязват май

Между другото 5r и 6 са по-добри с широки обективи и имат фазов автофокус.

ето ти едно по смислено сравнение

видно е от къде идва тая разлика във високото исо - има по-силно шумоподитскане на 12800 и 25600 при стария модел....то там снимки хубави няма да станат и без друго.

От друга страна 6-цата има по-широк динамичен обхват на ниско исо



Публикацията е редактирана (21-06-13 20:22)

Отговори на това съобщение
 Re: Nex 5N vs Nex 5R
Автор: koceto82   
Дата:   21-06-13 21:01

За фазовия фокус знам, това е основната причина да искам да го сменя, допулнителното програмируемо колелце също много ме радва...
Притесняваше ме само това което видях в Дпр, но ако новия се предсатвя поне толкова добре колкото и 5Н, до 3200 ИСО за мен е достатъчно, аз така или иначе повече не ползвам... Така че ако някои го има и може да ми каже как се представч на високо ИСО ще съм благодарен...

Отговори на това съобщение
 Re: Nex 5N vs Nex 5R
Автор: don_kolev   
Дата:   21-06-13 22:09

Я дай линк на това мнение за сензора на 5N и 6!

Отговори на това съобщение
 Re: Nex 5N vs Nex 5R
Автор: koceto82   
Дата:   21-06-13 22:40


https://www.dropbox.com/s/arp726x5iu0s292/Capture.JPG




Отговори на това съобщение
 Re: Nex 5N vs Nex 5R
Автор: s_dyakov   
Дата:   21-06-13 22:58

Напълно е възможно 5Р да е по-кофти откъм високо Исо.
Някаква част от сензора се ползва за фазовия фокус а не за снимане.

Отговори на това съобщение
 Re: Nex 5N vs Nex 5R
Автор: hotsnail   
Дата:   22-06-13 00:34

@s_dyakov това не са ли отделно пиксели, които се занимават с АФ-а? т.е. има интерполация някаква в зоните за АФ, все едно изгорели пиксели. Може и да не така де не знам

Отговори на това съобщение
 Re: Nex 5N vs Nex 5R
Автор: don_kolev   
Дата:   22-06-13 08:19

Значи 6 по зле от 5N.

Отговори на това съобщение
 Re: Nex 5N vs Nex 5R
Автор: qpalzm   
Дата:   22-06-13 10:23

не мисля така.Сензорът е напълно еднакъв.Може да има МИНИМАЛНИ различия който едва са забележими.Ако беше мой изборът щях да вземе кекс6 без да се замисля.Има в пъти повече екстри от кекс5н.А и 6 е доста по-нов от 5н така че трябва да е по-добър.

Отговори на това съобщение
 Re: Nex 5N vs Nex 5R
Автор: hotsnail   
Дата:   22-06-13 10:25

да да и един мармот завива шоколад....

Сензорите им са еднакви. На nex-5R и nex-6 има по-добра корекция за широки обективи и малко по-усъвършенстван софтуер.

Иначе каот митолгия най-добрите сензори са в NEX-C3, NEX-F3

Отговори на това съобщение
 Re: Nex 5N vs Nex 5R
Автор: koceto82   
Дата:   22-06-13 10:41

И аз бих взел 6 без да се замислям, просто в момента ми се отдава възможност за 5Р на много добра цена та затова се чудя дали си заслужава ъпгрйда на сегашния ми 5Н

Отговори на това съобщение
 Re: Nex 5N vs Nex 5R
Автор: qpalzm   
Дата:   22-06-13 10:45

според мен-твърдо не.Има много малки разлики между 5н и 5Р и са пренабрежими.Изборът е изцяло твой.

Отговори на това съобщение
 Re: Nex 5N vs Nex 5R
Автор: koceto82   
Дата:   22-06-13 10:53

На мен най-вече ми е заради по-бързия фокус, за който все още не мога да чуя еднозначно мнение, и допълнителното програмируемо колелце, мисля че е доста полезно, като се има предвид колко малко бутони има камерата... W-Fi-то и app-овете не ме интересуват особенно

Отговори на това съобщение
 Re: Nex 5N vs Nex 5R
Автор: hotsnail   
Дата:   22-06-13 10:57

ми те всяка година излизат нови модели. Септември 5Р ще е на 700 лева сигурно, след като пуснат нов модел. Е ще трябва малко късмет, щото ще са 10-тина бройки ама...

Иначе и дисплея на 5Р се вдига нагоре. 5Н май няма такова.

Като цяло и двата снимат. АФ-а с кой обектив ти е проблем? Аз за 50мм си мисля за 5Р или 6 ама не е чак толкова зле, че да давам 1000-1500 лева. Пък ще има и нова 7-ца. Сега съм със старата дето е с АФ като 5Н и не ми е особенно голям проблем. Не вярвам следящия фокус с 55-210 да е станал като ДСЛР на 5Р


ПП ЗА некс-6 бях чел че има проблеми с точността на фокуса с китака при някои екземпляри. Не знам колко е вярно...От друга страна май Юли се чака нов софтуер за послендите две поколения т.е. 5Р и 5Н и 6 и 7.



Публикацията е редактирана (22-06-13 11:00)

Отговори на това съобщение
 Re: Nex 5N vs Nex 5R
Автор: koceto82   
Дата:   22-06-13 11:00

С 50мм не е особенно бърз... а и ако искаш на по отворена бленда нещо движещо се си е направо на късмет да го хванеш

Отговори на това съобщение
 Re: Nex 5N vs Nex 5R
Автор: hotsnail   
Дата:   22-06-13 11:02

ооо забрави движещо се е със старите нексове. За това може иб да има ефект, ама най-добре ако можеш да го пробваш с нкяой дето има 5Р или 6 да видиш дали ще ти е достатъчно добре. Просто 1000 лева са си доста пари за един експеримент.

ПП Като ги даваха за тестове есента в Рибарица с един 5Р много исках да видя тоя следящ фокус ама нищо смислено не успях да направя с 18-55 и 50мм обективи. Виж А99 имаше сериозно подобрена скорост спрямо А700 да речем - пъти по-бърз и точен с 85/1.4 го тествах хем дето е супер бавнофокусен - дигаш го апарата срещи движещ се камион на 10 метра от теб и става снимка мигновенно и точен фокус.



Публикацията е редактирана (22-06-13 11:06)

Отговори на това съобщение
 Re: Nex 5N vs Nex 5R
Автор: koceto82   
Дата:   22-06-13 11:08

Не съм в Бг и не познавам някои който може да ми помогне... А сега се замислих за тази идея защото тук в един магазин е на супер промоция за една седмица 800лв с 16-50, сно т от друга страна за този обектив пък само лоши отзиви чувам, надявах се да е като 18-55 оптично, ама като слушам е доста по зле...[smilie2]

Отговори на това съобщение
 Re: Nex 5N vs Nex 5R
Автор: hotsnail   
Дата:   22-06-13 11:14

ами по-зле е. Компактен е също и за доста хора този компромис явно е добър. Аз си харесвам 18-55.

Мен ан некс-5н много ми харесва управлението. 5р сигурно е по-удобен. Ама имам 5-ца от най-старите и там не можеше да се препрограмират толкова много бутони както на 5Н. Ама в крайна сметка за компактен апарата можеш да си го нагодиш да е горе долу удобен. Хубавото е, че е малък, Учудващо ама на екскурзии ми е по-удобна старата 5-ца спрямо некс-7 дето има в пъти повече бутони и колелца.

Отговори на това съобщение
 Re: Nex 5N vs Nex 5R
Автор: s_dyakov   
Дата:   22-06-13 11:26

Друго нещо е Тъч скрийна - на 5н е доста чувствителен (заради капацитивния тип - задейства се само с пръсти) но пък можеш само да фокусираш от него. На 5Р е с резистивен (може и със стилус) и като цяло казват че е по зле като чувствителност, но вече можеш и да и да снимаш от него [smile]
На новия може би няма да ти цъка на видео - това 5н което взех аз цъка че се убива [smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: Nex 5N vs Nex 5R
Автор: koceto82   
Дата:   22-06-13 11:30

Тъч скрийна съм го изклучил на втория ден след покупкат, не ми е никакъв приоритет, предпочитам контрол с бутони...

Отговори на това съобщение
 Re: Nex 5N vs Nex 5R
Автор: s_dyakov   
Дата:   22-06-13 11:36

За автофокусни обективи няма смисъл особенно но за ръчни е добра идея - където цъкнеш ти увеличава там директно.

Отговори на това съобщение
 Re: Nex 5N vs Nex 5R
Автор: ZENON   
Дата:   22-06-13 12:13

Имах 5Н, сега 6. Субективно 6 ми харесва повече като картинка. Екстрите не коментирам.

Отговори на това съобщение
 Re: Nex 5N vs Nex 5R
Автор: koceto82   
Дата:   22-06-13 12:16

Автор: ZENON
Благодаря, подобно сравнение исках.
А как се дъжи 6-цата на високо ИСО съпоставим с 5Н?

Отговори на това съобщение
 Re: Nex 5N vs Nex 5R
Автор: ZENON   
Дата:   22-06-13 12:43

Не мога да ги сравня (нямам ги налични и двата към момента). По принцип никога не съм снимал с Нексовете на по-високо от 3200. Ако очакваш ужасна разлика, няма да я получиш. Взех 6 не толкова заради матрица (разликите са минимални), колкото за останалите екстри, които ми липсваха в 5Н.
Като цяло, ако не ти трябват екстрите на 6, стой си на 5Н.
Визьора обаче е предимство... може би защото снимам и с ДСЛР.

Отговори на това съобщение
 Re: Nex 5N vs Nex 5R
Автор: koceto82   
Дата:   23-06-13 19:41

Автор: ZENON
Благодаря отново, а как е новия хибриден АФ, усеща ли се съществена разлика, или? Повече ме интересува с по-светлите обектово като 50/1.8 примерно, на широко отворена бленда...

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1  2  3     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »