Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1     всички  напред  последна
 Рила в края на месеца?
Автор: mileandhalf   
Дата:   21-06-13 13:10

Здравейте .

Мисля да ходя на рилските езера за снимане в края на месеца .

Мислех да е сега, защото след това започва да има прекалено много туристи ,а аз снимам главно видео и желая да не се виждат хора или поне да са минимално .

Имате ли представа какво е времето в момента ? Дали има още сняг ? Зелено и красиво ли е или е още кално и снежно ? .

Някакви идеи ?

Отговори на това съобщение
 Re: Рила в края на месеца?
Автор: vga   
Дата:   21-06-13 13:21

http://rilskiezera.bg/meteo/rilskiezerahut.jpg?randval=1371810076722

Отговори на това съобщение
 Re: Рила в края на месеца?
Автор: Aron   
Дата:   21-06-13 13:28

Когато и да отидеш, гледай да не е събота и неделя- има невероятни тълпи хора. В понеделник лифта има профилактика и работи след обяд. По високите части има парчета сняг, но те само придават колорит на пейзажа. В планината ако в момента не вали дъжд - не е кално.Трева има в изобилие, но през август пожълтява и изгаря от слънцето.
Моето лично мнение е, че Седемте рилски езера не са единствените заслужаващи внимание. Пробвай се да отидеш до циркуса с Урдини езера.
Или езерата зад вр. Харамията.От самия връх има невероятна гледка.

Отговори на това съобщение
 Re: Рила в края на месеца?
Автор: ivjordan   
Дата:   21-06-13 13:51

То до Урдините е 5 часа маане по пътеката от Вада, като на 1-2 места ще има проблеми с пресичането на реката, понеже в този сезон водата е бая силна.
По Зелени рид е по-лесно, но пък слизането преди Дамга е рисково, ако не знаеш точната пътека (маркировки няма).
Третият вариант е през Мальовишките езера, Ушите и надолу, но спускането пак не е от най-приятните, а и качването по овчарския улей...
Има и още един - през мермерски превал, ама там сигурно още е снежно, а и много стръмно.
Иначе, Урдините са сто пъти по-хубави от "седемте", ама си трябва сериозен опит и/или по-подходящ сезон.
Чанаците (тези зад Харамията) се достигат много лесно по зимната маркировка от хижата към Зелени рид, за там - препоръчвам.

Отговори на това съобщение
 Re: Рила в края на месеца?
Автор: mileandhalf   
Дата:   21-06-13 14:02

Благодаря много ,но мисля да не сменям дестинацията .

Рилските езера са идеални за това ,което ми трябва ,а и имам доста техника ,която няма как да пренасям по стръмни хълмове и т.н ,защото не съм с много хора .

Мерси все пак ще имам предвид предложените места .

Отговори на това съобщение
 Re: Рила в края на месеца?
Автор: Vladimir666   
Дата:   21-06-13 14:48

По улеите има сняг. Внимавай с гръмотевичните бурии

Отговори на това съобщение
 Re: Рила в края на месеца?
Автор: skitnik   
Дата:   21-06-13 17:40

В края на миналата седмица бях до Мусала , хванах последния ден от лошото време. Имаше на места частична мъгла , само веднъж преваля , но за кратко. Всичко е зелено и доста свежо. Сняг има само по улеите и на по сенчестите места.Реките и езерата сега са пълноводни. С две думи, може би в този период е най-красиво и цветно.Рила е стабилна планина и едва ли че има изненади от към метеорологични условия , различни от прогнозите на времето. Успех

Отговори на това съобщение
 Re: Рила в края на месеца?
Автор: guciguci   
Дата:   21-06-13 17:55

Този маршрут от хижа Вада до езерата е супер приятен и разнообразен. Минавал съм го няколко пъти преди години,когато бях млад [smilie18] . Сега обаче имам един въпрос. Кажете ми как да стигна до хижа Вада без кола.

Отговори на това съобщение
 Re: Рила в края на месеца?
Автор: ivjordan   
Дата:   21-06-13 20:49

Ами, от Самоков маршрутката до ЦПШ. Май беше в 8:30 сутринта.
После вариантите са два - слизаш на разклона за Вада и вървиш около 4 км. до хижата или слизаш на ЦПШ и вървиш малко повече през Яворова поляна.
Трети вариант е да отидеш до Паничище и от там да се спуснеш до Вада - около 2 часа и половина е, три най-много.

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »