Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1     всички  напред  последна
 Мисля,че дойде време и аз да попитам : Моля за конструктивна критика?
Автор: avasilev   
Дата:   16-06-13 19:43

Здравейте Колеги,
занимавам се от няколко години с фотография като хоби. Опитвам се да подобря уменията си,както композиционно така и чисто в технически план. Тъй като, не се занимавам професионално и единствената ми цел е да си доставям удоволствие не съм се стремил да снимам за рейтинг , но както повечето от Вас биха се съгласили, бих желал и Аз да получа одобрение от останалите участници от форума ако щете да разбера ,че търпя някакво минимално развитие.Няма да крия ,че на моменти съм изключително объркан от критериите във форума, без да омаловажавам мнението на всеки от Вас. Приемам го безрезервно. Интересно ми е ,какво и липсва на тази снимка:

https://photo-forum.net/i/1737456

Отговори на това съобщение
 Re: Мисля,че дойде време и аз да попитам : Моля за конструктивна критика?
Автор: piknik   
Дата:   16-06-13 19:52

Снимката си е ОК. Може би малко Острота във Фотошоп "High Pass" филтър. Окото да се изостри мисля...?
Има обяснения в Youtube как се прави.

Друг кадър, но няма смисъл да го коментираме - ако и перата по главата бяха на фокус...
Да, сега като гледам вече 5 минути и перата трябваше да са на фокус, НО не се кахъри - СНИМКАТА Е СТРАХОТНА !!!

П.С
С какво си го снимал Пънкарчето?



Публикацията е редактирана (16-06-13 20:05)

Отговори на това съобщение
 Re: Мисля,че дойде време и аз да попитам : Моля за конструктивна критика?
Автор: jino   
Дата:   16-06-13 20:42

Автор: piknik
Дата: 16-06-13 19:52


neee ne
taka e super !

Отговори на това съобщение
 Re: Мисля,че дойде време и аз да попитам : Моля за конструктивна критика?
Автор: avasilev   
Дата:   16-06-13 20:48

Снимах със D7000+50/1.8G. Доста трудно е тъй като, снимането е забранено и птиците се намират зад мрежа с доста ситна структура. Птиците бяха 2 и се приближиха само веднъж. Така да се каже не ми се предостави втори шанс да опитам по-добра композиция и DOF....

Отговори на това съобщение
 Re: Мисля,че дойде време и аз да попитам : Моля за конструктивна критика?
Автор: mutriu   
Дата:   16-06-13 21:17

Ами да, трудно е! Така е и с болшинството от снимките. При животните понякога се чака с дни и се лежи по блатата, при репортажа трябва на момента да си на правилното място в правилното време, при портретите е трудно да намериш модел с поведение и фон, при децата е трудно, щото много бягат, при пейзажите спиш по палатки и ставаш в 3-4 като караконджул. Всичко е трудно.

ПП: Комплимент е глас от Младен за всеки, не само за теб! Пилето е добро и , бих казал, с не лош рейтинг. Снимай и се забавлявай!!!

[beer]

Отговори на това съобщение
 Re: Мисля,че дойде време и аз да попитам : Моля за конструктивна критика?
Автор: tzl   
Дата:   17-06-13 22:51

Ако си задал искрено въпроса: какво липсва в снимката, значи наистина разбираш, че нещо липсва. Ако това е снимка, която много ти харесва и смяташ, че е достатъчно добра, за да получиш критика, пак няма лошо.

В снимката липсва история. Техническата част е на първо място за повечето любители и често виждам снимки, които са качени по сайтовете само защото са с правилна експонация, или фокусът е на правилното място или имат боке. Често любителите показват снимките си, защото имат боке, острота и правилна експонация, и рядко, защото имат нещо повече. Това са ми наблюденията.

Иначе в тази снимка технически нещата са ОК, въпреки, че тук там може нещо да се пипне още, но това няма да оправи липсата на история в снимката. Историята се постига чрез реакцията на обекта за снимане или чрез заобикалящата го среда (включително и това как е кадрирано), както и чрез двете. В случая липсва малко контекста и затова снимката е добра документална снимка, но с липсващ елемент, който да те накара да се върнеш на снимката и да си кажеш "какво има, което толкова много ме привлича тук".

Иначе технически е ОК, както казах.

Отговори на това съобщение
 Re: Мисля,че дойде време и аз да попитам : Моля за конструктивна критика?
Автор: iasen2   
Дата:   18-06-13 08:26

tzl , пълниш ми душата с твоите коментари [smilie24]

Отговори на това съобщение
 Re: Мисля,че дойде време и аз да попитам : Моля за конструктивна критика?
Автор: Jankoff   
Дата:   18-06-13 08:46

Млади господине (предполагам, че сте млад), недейте да чакате от другите! То изкуството затова е изкуство, за да покаже нещо съвсем ново, което никой не го е виждал - и може и да не го разбере. Иначе всичко ще е тривиално.

Ван Гог, признат за най-великия художник, чиито картини сега струват десетки милиони, приживе не е продал нито една, въпреки че брат му е бил търговец на картини и се е мъчил да му помогне.

Другата причина да няма смисъл да разчитате на другите, е, че в България няма култура на отношенията, и в частност критиката. Четвърт век след комунизма повечето българи са комунисти по душа и прости. Мислят, че критиката - това не е морално задължение и отговорност, а "тояга". И я използват като тояга.

Вслушвайте се в другите, но разчитайте на себе си!
[thankyou]

Отговори на това съобщение
 Re: Мисля,че дойде време и аз да попитам : Моля за конструктивна критика?
Автор: ipolit   
Дата:   18-06-13 13:13

Вярно малко по-омазана. Човката беше хубаво и тя да е във фокуса, а вероятно и тоз перуш, дето е като глухарче. Шията и тя е интересна. Ама инак си шестак снимчицата.

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »