Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15     всички  напред  последна
 Re: Моля за съвет от професионален фотограф
Автор: marchello   
Дата:   28-07-13 02:10

ае вей луди ли стевеей

Отговори на това съобщение
 Re: Моля за съвет от професионален фотограф
Автор: divpetel   
Дата:   28-07-13 11:08

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Моля за съвет от професионален фотограф
Автор: paolo_n1   
Дата:   28-07-13 11:19

Пич явно все още не си се светнал че тук има всичко друго само не и добри хора [smilie3]


Отговори на това съобщение
 Re: Моля за съвет от професионален фотограф
Автор: Sassho   
Дата:   28-07-13 11:42

^Задължително ли държиш да е DSLR? Аз имам две Sony които много много не ми трябват - DSC R1 и RX100 , не знам дали ще ти вършат работа за високата цел която имаш[smilie2]

П.П. В смисъл трудно им се отвъртат обективите , но не е невъзможно [smilie8]



Публикацията е редактирана (28-07-13 11:44)

Отговори на това съобщение
 Re: Моля за съвет от професионален фотограф
Автор: divpetel   
Дата:   28-07-13 12:43

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Моля за съвет от професионален фотограф
Автор: svilengrad   
Дата:   28-07-13 12:53

Админи има ли тука ? Мислих че този форум е сериозен. Ако темата не се заключи до 24 часа повече няма да влизам тука, трийте ми регистрацията.

Отговори на това съобщение
 Re: Моля за съвет от професионален фотограф
Автор: Sassho   
Дата:   28-07-13 13:16

Ами те лупите се отвъртат ако имаш желание. R1 не е никак малък, даже отпред на лупата му пише carl zeiss. Ако пък щеш , няма на сила да те карам. Аз на твоите години с кутия за обувки снимах , правих шедьоври и не се оплаквах. Ама не - DSLR му дай , ако не е DSLR не е фотоапарат така ли? [smilie18]

P.P. svilengrad разби ни - до 24 часа нямало да те има. Ми хубаво[smilie18] [smilie18]



Публикацията е редактирана (28-07-13 13:23)

Отговори на това съобщение
 Re: Моля за съвет от професионален фотограф
Автор: divpetel   
Дата:   28-07-13 16:09

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Моля за съвет от професионален фотограф
Автор: Plamen11   
Дата:   28-07-13 17:33

Еми, значи спокойно може да затваряш темата.Заедно с яхтата ще си вземеш и апарат с отвъртяеми обективи.В Монако не може да няма.Успех!



Публикацията е редактирана (28-07-13 17:33)

Отговори на това съобщение
 Re: Моля за съвет от професионален фотограф
Автор: Sassho   
Дата:   28-07-13 21:25

Ама Петел - какво значи "професионален" ? Всеки завалия ако си изкарва хляба със снимане е професионалист - нали така. Как , с какво , къде и какво ще снима си е негова грижа. Може да обикаля по ясли, детски градини , кръщенета , сбирки и да изкарва достатъчно пари. Обиконовено такива професионалисти не ползват скъпа техника , един турбосапунер им върши работа и на никой не му е зор ако нещо се скапе след пиянска изцепка или сбиване.

Аз не знам да има обектив който да не може да се отвърти......с достатъчно усилие[smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: Моля за съвет от професионален фотограф
Автор: divpetel   
Дата:   28-07-13 23:54

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Моля за съвет от професионален фотограф
Автор: Sassho   
Дата:   29-07-13 08:59

Значи понеже си клошар те съветвам да вземеш DSLR с несменяем обектив. Така ще избегнеш влизането на мазнини , вода , прах и трохи които ще зацапат фатално сензора и стъклото с автофокусните точки. Не ти трябват различни обективи , един 15-85 ще ти свърши работа. Принципно аз не сменям обективите, а към всеки обектив си имам тяло и никога не ги отвъртам.
Другото много важно за теб като начало да решиш отсега и веднъж за винаги каква система ще градиш Nikon / Canon / Sony . Споменавам само тези три бренда понеже само те предлагат сравнително хубави полу-професионални Фул-Фрейм камери. Аз разбира се отдавна съм надраснал това ниво и ползвам техника от Hasselblad и Mamiya (аз и викам на майтап Мумия[smilie18]).
Отворен съм към всякакви въпроси , не се притеснявай да питаш [beer]

Отговори на това съобщение
 Re: Моля за съвет от професионален фотограф
Автор: divpetel   
Дата:   29-07-13 21:26

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Моля за съвет от професионален фотограф
Автор: pefoto01   
Дата:   29-07-13 21:43

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Моля за съвет от професионален фотограф
Автор: luboar   
Дата:   29-07-13 23:00

Защо да затварят темата !
Виж как другаря клошар-фотограф Див Петел, се сближи с другаря селянин Сашо !
[beer]

Отговори на това съобщение
 Re: Моля за съвет от професионален фотограф
Автор: JoeSatriani   
Дата:   29-07-13 23:07

Мда.. В тази "тема" поне се "обсъжда" фотография, за разлика от повечето други теми.

Отговори на това съобщение
 Re: Моля за съвет от професионален фотограф
Автор: daniil-k   
Дата:   29-07-13 23:24

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Моля за съвет от професионален фотограф
Автор: hotsnail   
Дата:   29-07-13 23:31

г-н- Петел в темата Ви е изпълнена с вътрешни противоречия. Ако имахте професионален апарат, значи щяхте да сте професионалист т.е. имате професия и вече няма да сте клошар. Това само по-себе си ще промени гледната Ви точка и ще се получи изкуствен и не правдоподобен филм.

Още по-странно ми е защо един компютърно грамотен човек ще става клошар....в София безработицата е близка до нула и човек все може да намери някаква прехрана ...дори продаването на джанки не е толкова зле, но може и по-добре, много по-добре. Пазач на паркинг или нещо подобно не изисква голям талант,а ще имаш и топло място за през студените нощи. Не смяташ ли, че е непочтено да преживяваш на гърба на обществото колкото и то да е безсмислено жестоко, вместо да си част от него и да намериш частичка щастие и мечти, които ти се полагат?

Отделно предвид че нямаш никакъв апарат, какъв да е апарат би свършил работа. Забележи, че някой от най известните фотографи са снимали с напълно допотопни апарати без никакви екстри и пак са вадили добри резултати. Дето се вика ако има от къде да изработиш по нормален начин 20-тина лева все ще намериш някой телефон или нещо подобно което прави сносни снимки.

Отговори на това съобщение
 Re: Моля за съвет от професионален фотограф
Автор: Sassho   
Дата:   30-07-13 00:54

Абе я оставете човека да си води "петъчната" тема - ясно че е бъзик, нито Петела е клошар , нито ще пътува за Париж [smilie18]

Значи Петел ти изгради системата , пък те шедевралните кадри сами ще дойдат. С хубава техника всичко се постига с лекота. Фотографоята е подобна на Рали състезание - един кара немощен явтомобил - рискува, дрифтира, мамата ***** на двигателя и накрая нищо като време. Друг по-спонсориран състезател с мощна кола си кара спокойно , газ на правите участъци, спира навреме преди завоя, двигателя си работи на човешки обороти и човека си взима точките. Затова такива гяволи като мен и теб( ако се обзаведеш де [smilie5] ) с мощните камери каквото и да щракнат все шедьовър и признание ще получат. За хубава техника талант не е нужен [smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: Моля за съвет от професионален фотограф
Автор: divpetel   
Дата:   30-07-13 08:39

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Моля за съвет от професионален фотограф
Автор: divpetel   
Дата:   31-07-13 04:22

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Моля за съвет от професионален фотограф
Автор: divpetel   
Дата:   01-08-13 08:49

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Моля за съвет от професионален фотограф
Автор: LEONIK   
Дата:   01-08-13 10:49

divpetel,
Ако нямаш какво да правиш, не го прави тук!

Отговори на това съобщение
 Re: Моля за съвет от професионален фотограф
Автор: asahi   
Дата:   01-08-13 17:22

Къде избега петелът?

Отговори на това съобщение
 Re: Моля за съвет от професионален фотограф
Автор: LorDDemoniC   
Дата:   01-08-13 18:03

Баси толкова много ме забавляваше тая тема ...

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »