Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1     всички  напред  последна
 7D + 24-105 - проблем ли е дъжда за тях
Автор: shagy   
Дата:   15-06-13 10:37

До колкото знам, за разлика от 60D и 5D MARK 2, 7D e прахо и влаго устойчив, което не го прави уязвим на слаб дъжд. Имам 17-40, които също не се влияе от дъжда. Вчера обаче снимах на дъжда с 24-105 - при зумване обектива излиза, на излязлата част попадат капчиици дъжд, после тази част пак влиза в обектива. Какво става с капчиците? Може ли има някакви последствия при слаб дъжд?

Отговори на това съобщение
 Re: 7D + 24-105 - проблем ли е дъжда за тях
Автор: Nedelcho1   
Дата:   15-06-13 11:16

60D и 5D Mark 2 също имат прахо и влаго защита, просто не толкова колкото 7D. Аз снимам с 60D и 17-40L и няколко пъти ме е валял дъжд с фотоапарата, а също така веднъж докато снимах в една баня и отстъпвах назад, по погрешка натиснах ръчката на крана за душа и върху ми и фотоапарата се изсипа солидно количество вода! Никакви проблеми не съм имал. Просто го избърсах добре със суха кърпа и за всеки случай извадих батерията за известно време. Според мен опасенията ти са безпочвени. Да не говорим, че с предишния ми фотоапарат Sigma SD14 + 17-70, който няма никаква влаго и прахозащита съм снимал няколко пъти в лек ръмеж в сняг и на -25 градуса, отново без никакви проблеми.

Отговори на това съобщение
 Re: 7D + 24-105 - проблем ли е дъжда за тях
Автор: fireflash   
Дата:   15-06-13 11:49

За апарата не се притеснявай, миналото лято на Ахтопол, снимайки фара ме заля вълна... Никакъв проблем с тялото, 7D е железен! [beer]

Отговори на това съобщение
 Re: 7D + 24-105 - проблем ли е дъжда за тях
Автор: shagy   
Дата:   15-06-13 11:54

Да, за апарата няма проблеми - 7D е бойна машина. Притеснява ме теле-обектива, в частта в която елементите излизат извън "тубуса" на обектива - 105мм и после отново влизат вътре в него с капчици дъжд - при 24мм. При 17-40 е лесно - нищо не влиза, нищо не излиза [smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: 7D + 24-105 - проблем ли е дъжда за тях
Автор: k7   
Дата:   15-06-13 16:44

Снимал съм с 5ДМ2 и 24-105 в дъжд. Всичко беше прилично мокро = никакви проблеми [shtrak]

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »