Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1     всички  напред  последна
 Canon 7D - защо толкова сложно са направили контролите?!
Автор: StrikeBack   
Дата:   13-06-13 15:48

не съм фанатик, всеки снима с каквото му харесва, нищо лично към канон, но наскоро разглеждах едно 7д и съм супер удивен колко по-сложни контроли са направили сравнено с никон

http://www.youtube.com/watch?v=HIujbsTz7Zg


също така ме удиви че има на практика две компенсации - една в менюто и една изведена като бутон - и доста време се въртях докато разбера че трябва да изключа тази от менюто, за да я зануля, независимо че съм изключил тази изведена като бутон - аз ли бъркам нещо, или защо има две компенсации?!


Отговори на това съобщение
 Re: Canon 7D - защо толкова сложно са направили контролите?!
Автор: mutriu   
Дата:   13-06-13 15:57

За пръв път чувам, че 7Д има лоши контроли, каквото и да значи това. Обикновено тази камера е сочена за пример за ергономия. И говоря за пазара изобщо- не само за Канон. Странно становище!!!

Отговори на това съобщение
 Re: Canon 7D - защо толкова сложно са направили контролите?!
Автор: svetljo_   
Дата:   13-06-13 16:03

онзи ден, някои мрънкаше за липса на колеце за режимите при първа серия, какво повече да кажа [smilie5] [beer]

Отговори на това съобщение
 Re: Canon 7D - защо толкова сложно са направили контролите?!
Автор: StrikeBack   
Дата:   13-06-13 16:08

факт е че на всеки му се струва лесно това на което е свикнал

но ето пример за д7000 колко по-лесно става

http://www.youtube.com/watch?v=zeOvJmOYw_o



Отговори на това съобщение
 Re: Canon 7D - защо толкова сложно са направили контролите?!
Автор: pefoto01   
Дата:   13-06-13 16:14

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Canon 7D - защо толкова сложно са направили контролите?!
Автор: kvakioh   
Дата:   13-06-13 16:25

За ергономия да говорят спецовете.
Да, при всеки го има това, разлика и трудно усещане за кое къде е при апаратите.
Като поръчах 1д марк2н, предварително си свалих упътването и го четох 2 дни, след това беше лесно.
За Д200 Никон, не започнах да го ползвам преди да прочета почти цялото упътване. А, и гумите му разлепени трябваше да изсъхнат 2 дни.

Отговори на това съобщение
 Re: Canon 7D - защо толкова сложно са направили контролите?!
Автор: Vladimir666   
Дата:   13-06-13 16:46

Точно пък д 7000 за пример!!

Отговори на това съобщение
 Re: Canon 7D - защо толкова сложно са направили контролите?!
Автор: didesignbg   
Дата:   13-06-13 16:58

Никон доста си позасраха интерфейса напоследък, д7000 доста точен пример. Особено като го гледаш в светлината на наследник на д300.

Отговори на това съобщение
 Re: Canon 7D - защо толкова сложно са направили контролите?!
Автор: jingov   
Дата:   13-06-13 17:13

didesignbg - D7000 не е наследник на Д300 !

Отговори на това съобщение
 Re: Canon 7D - защо толкова сложно са направили контролите?!
Автор: mcnicko   
Дата:   13-06-13 17:19

Аз пък намирам Пентакс за най-удобни в това утношение...

То си е до вкус и навик всичко... На мен 7д също ми е неудобен, както и всички останали канони, което далеч не значи, че са лоши или нещо такова. Просто не ми допадат.

П.С. Това да натискам бутон или няколко такива преди да си избирам АФ точката винаги ми е било странно. Защо? И преди някой да каже нещо, на моето тяло се сменят директно с д-пад-а без да се налага да натискам нищо, снимам гледайки с лявото око и носа ми е опасно близко и често връху самия Д-пад. Никога, ама никога не съм си сменял точката без да искам... Това до някъде обяснява защо повечето канонаджии снимат с прекадриране...



Публикацията е редактирана (13-06-13 17:25)

Отговори на това съобщение
 Re: Canon 7D - защо толкова сложно са направили контролите?!
Автор: Chipsy   
Дата:   13-06-13 17:27

Всеки намира за удобно това, на което е свикнал, не знам на автора какво не му харесва в 7д. Аз например като хванах никон за първи път не можах да намеря бутона за преглеждане на снимки сума време...

Отговори на това съобщение
 Re: Canon 7D - защо толкова сложно са направили контролите?!
Автор: pefoto01   
Дата:   13-06-13 17:29

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Canon 7D - защо толкова сложно са направили контролите?!
Автор: asahi   
Дата:   13-06-13 17:51

Телефонът снима с едно копче. Препоръчвам на колегите, затруднени със сложните интерфейси.

Отговори на това съобщение
 Re: Canon 7D - защо толкова сложно са направили контролите?!
Автор: localhost   
Дата:   13-06-13 18:14

asahi: [smilie24] [smilie24] [smilie24]

Въпрос на вкус както казало кучето и се облизало по ...

Всеки има различни предпочитания съобразени даже и с неговата физика. Аз като си взех 1100 се кефех максимално първите 1-2 месеца. После ми изглеждаше малка и т.н. После с тяло от 1-ва серия се родих - просто ръката ми е по-голяма. И всички контроли са ми удобни. Един познат има D4 и D90 - и там същото. D4-та ми е перфектна в ръката а D90 ми е като играчка.

Отговори на това съобщение
 Re: Canon 7D - защо толкова сложно са направили контролите?!
Автор: jrr   
Дата:   13-06-13 19:27

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Canon 7D - защо толкова сложно са направили контролите?!
Автор: mardraum   
Дата:   13-06-13 20:03

Нещо не се разбра от филмчето за 7Д. За да си сменяш фокус точките се ползва само пада така че става моментално. Ако искаш да смениш дали да фокусира на една точка или на зона, тогава се ползват 2 бутона.

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »