Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1     всички  напред  последна
 Авиоспотърстване в София
Автор: Commander_Keen   
Дата:   12-06-13 14:59

Някой да знае удобно място за снимки покрай летището? (Примерно нейде по Източната Тангента или СОП от другата страна? Където да не ме притесняват разли полюцаи или местни тъмно зелени туземци (каквито покрай ИТ май има доста )) Че ми се дощя да поснимам по-отбилизо кацащи или излизатщи хвърчила...

Отговори на това съобщение
 Re: Авиоспотърстване в София
Автор: HORNISE   
Дата:   12-06-13 15:11

Места за снимане около летището има доста. Виж в този форум - http://forum.bgspotters.net/viewforum.php?f=5.[smile]

Отговори на това съобщение
 Re: Авиоспотърстване в София
Автор: Commander_Keen   
Дата:   12-06-13 15:38

M заровил съм се там точно, ама нещо не намирам конкретна тема...

Отговори на това съобщение
 Re: Авиоспотърстване в София
Автор: pefoto01   
Дата:   12-06-13 16:16

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Авиоспотърстване в София
Автор: batdin   
Дата:   12-06-13 16:35

Да,такива са нашите охранители.Заяждат се с безобидните хора, а срещу истинските бандити нищо не могат да сторят.
(вервайте ми,работя на летище)
По Европата по принцип ги оставят хората да си снимат.Виждал съм хора върху стълби,по-високи от оградата,ама не ги закачат,ако не преминават.

Отговори на това съобщение
 Re: Авиоспотърстване в София
Автор: realnoncho   
Дата:   12-06-13 16:56

Аз съм снимал 2 пъти от едно място - където излиза река Искър под летището, отдясно има хълмиста по-висока част. Там имаше охрана и ме привика да ме пита за какво снимам и като обясних, че е за конкурса на летището(тогава имаше) нямах проблеми. Ама сигурно зависи и на какъв попадаш...
Снимка от тогава:

https://photo-forum.net/static/site_pics/155/1_1307721271.jpg



П.П. Телената ограда малко пречи, но понякога може и да стане ефектно :)

Отговори на това съобщение
 Re: Авиоспотърстване в София
Автор: навлек   
Дата:   12-06-13 17:31

Commander_Keen, с какъв обектив смяташ да снимаш? Има места, които са удобни за 50мм, че и по-малко, но има и такива, където ще са ти необходими 300 до 500мм. Освен това, времето (светлината) сега не е подходящо. За избора на място има значение и посоката на вятъра, която определя и посоката на излитане и кацане на самолетите.
Следи спотърския форум. Можеш и да пишеш там кога и къде искаш да отидеш. Ако някой има планове близки до твоите, ще ти помогне. Спотърите са разбрани хора и няма да ти откажат съдействие.
Успех и да се похвалиш с хубави снимки.


Отговори на това съобщение
 Re: Авиоспотърстване в София
Автор: SLR   
Дата:   12-06-13 17:52

Тук имаше една стара тема за конкурса и място за спотърстване на площадка на летището[smilie8]

Отговори на това съобщение
 Re: Авиоспотърстване в София
Автор: bleki1   
Дата:   12-06-13 21:47

Разбирам че летищата трябва да са строго охранявани, но какво пречи да направят нещо организирано. Тъй като си падам малко фен на самолетите-миналата година с кеф си платихме за екскурзия из летището във Франкфурт. От багажното до пожарната, под А380, на пистата по време на излитане и кацане. И това си е и приход и реклама за летището.
Еърбъс А380


Отговори на това съобщение
 Re: Авиоспотърстване в София
Автор: pefoto01   
Дата:   12-06-13 21:56

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Авиоспотърстване в София
Автор: Commander_Keen   
Дата:   12-06-13 22:00

навлек, имам си не лошо обективче за целта - Sigma 100-300 f4, а от онзи ден го тунинговах и с 1.4TC, та искам да видя как работи комбинацията...
bleki1, имаше организация и на нашето летище, ама май след атентата в Бургас бастисаха всичко.. Ей гледай тук . Отделно че цените са безумни и май са такива по-скоро за да откажат хората...
Спотърския форум много замрял ми се вижда... темите са отпреди 2 години и едвам живуркат една две...[smilie11]

Отговори на това съобщение
 Re: Авиоспотърстване в София
Автор: hotsnail   
Дата:   12-06-13 22:09

С риск да се изложа - аз е така за мен съм си цъкал фотки от околовръстното, малко в страни от пистата та слънцето да ми иде в гръб и да имам малко дистанция и отделно самолетите отстрани са по-интересни. Ако е преди залез идеално иде светлината. Със 70-210 горе долу става. Както писаха по-опитните някои дни кацат от към околовръстното, други дни излитат натам, та и малко късмет.

Един път имаше една кака, ама не ми е пречела или нещо друго, чакаше си ТИР да го обслужи и така.

Полицай или пазачи не са идвали.



Публикацията е редактирана (12-06-13 22:11)

Отговори на това съобщение
 Re: Авиоспотърстване в София
Автор: victory13   
Дата:   12-06-13 22:18

посоката е според вятъра... може да се предвидят нещата от прогнозата за времето [cool]

Отговори на това съобщение
 Re: Авиоспотърстване в София
Автор: навлек   
Дата:   12-06-13 22:48

Commander_Keen, Sigma 100-300 f4 е подходящ обектив за спотинг. Има много снимки на сайта на спотърите правени с него. По мое мнение, първо пробвай без конвертора. Помни, че снимането на самолети ниско над земята не трябва да е от много далеч, а това е неизбежно при обектив + конвертор, защото маранята ще ти размаже контурите на обекта и ще останеш разочарован.
Експериментирай и сам реши кой резултат те кефи.
Успех!

Отговори на това съобщение
 Re: Авиоспотърстване в София
Автор: COMMANDER_KEEN   
Дата:   12-06-13 23:38

M aз имам доста опит в снимането на самолети по авиошоута така че имам идея как, но до сега съм снимал само с разни евтини зумчета и този ми е първия по-сериозен обектив, та исках да видя как с държи с конвертора. Из нета четох доста суперлативи точно за тази комбинация, та затова... Eй тук поснимал преди време на Бурже с 30D+70-300IS:


http://fc02.deviantart.net/fs46/f/2009/178/4/2/hornet_2_by_DIliev.jpg




http://fc04.deviantart.net/fs47/f/2009/174/f/1/C130_by_DIliev.jpg




http://fc00.deviantart.net/fs49/f/2009/174/e/f/Eurofighter_by_DIliev.jpg




http://fc01.deviantart.net/fs47/f/2009/178/6/b/Airbus_380_by_DIliev.jpg




Публикацията е редактирана (12-06-13 23:57)

Отговори на това съобщение
 Re: Авиоспотърстване в София
Автор: pefoto01   
Дата:   13-06-13 00:07

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »