Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1     всички  напред  последна
 Sigma 60mm 2.8 за "четири трети"
Автор: Jankoff   
Дата:   10-06-13 09:13

За притежателите на апарати от системата "четири трети" се е появил нов интересен обектив, от Сигма, на приемлива цена.
Тук има разюме на оценката от май единственото засега ревю. А тук снимки, правени с обектива - на мен ми харесват.
[cool]
Дават го като подходящ за общи цели - туризъм, сватби и под. събития, портрети, за разлика от Олимпуса, който е подходящ за макро (и за дебели портфейли).
Ако някой знае нещо повече, да светне!
[thankyou]
Обичам да има хубави обективи на хубави цени!
[beer]


Отговори на това съобщение
 Re: Sigma 60mm 2.8 за "четири трети"
Автор: Jankoff   
Дата:   10-06-13 10:58

Уффф, грешка, извинявам се!
Обективът е за "микро четири трети".

Отговори на това съобщение
 Re: Sigma 60mm 2.8 за "четири трети"
Автор: pstoev   
Дата:   10-06-13 11:03

твърд обектив за 4/3 матрица трябва да е поне на f2...
Иначе не ми го хвали [smile]

Отговори на това съобщение
 Re: Sigma 60mm 2.8 за
Автор: Jankoff   
Дата:   10-06-13 11:21

Аз имам Паналайка 1.4 на 25мм - страхотен обектив като цветове и възможности при слаба светлина в комбинация с E-PM2. Но е малко труден за фокусиране, държи се непредвидимо на моменти и прави прекалено плитък DOF с отворена бленда. Имам и Сигма 1.4, 30мм, от който съм много доволен, имах и Сигма 1.8 24мм, също много хубав, подарих го на близък. Но наистина този със светлосила 2.8 не мога да преценя какво точно ще прави. Нямам и не съм имал твърд обектив "само" на 2.8. Затова съм пуснал темата. За отбелязване е, че в Нета някои казват, че не са прехласнати от двете Сигми на 19 и 30мм - също на 2.8, но пък тази била добра.



Публикацията е редактирана (10-06-13 11:22)

Отговори на това съобщение
 Re: Sigma 60mm 2.8 за "четири трети"
Автор: w3q_y2y   
Дата:   11-06-13 13:51

От скоро имам 19 и 30мм на 2.8 и съм доста доволен от тях. Все още ги разцъквам де, но за сега определено си струват парите, че и отгоре... [smilie24]
Ще видим ако 60-та се окаже дори по-добра, може и да заделя средства и да я взема по-натам...

Ммм Сигма 30/1.4 не е ли на 4/3 (а не на М4/3) ? ...или се бъркам?

Отговори на това съобщение
 Re: Sigma 60mm 2.8 за "четири трети"
Автор: Jankoff   
Дата:   11-06-13 14:02

Да, Сигмата 30/1.4 е на 4/3, НЕ на микро4/3. С адаптер става, фокусирането е доста бавно - но иначе резултатите са отлични.
Благодаря за отзива за 19 и 30мм на 2.8!

Отговори на това съобщение
 Re: Sigma 60mm 2.8 за "четири трети"
Автор: pstoev   
Дата:   11-06-13 15:01

Jankoff, пусни кадри със сигма 30/1.4
как ти струва резолюцията, сравнена с панасоник 25/1.4 ?

Отговори на това съобщение
 Re: Sigma 60mm 2.8 за "четири трети"
Автор: Jankoff   
Дата:   11-06-13 15:32

Ето снимки със Сигма 30/1.4от Санторини отпреди месец. Ето и снимки с Паналайка 25/1.4 - за директно сравнение.
Не съм доволен от начина, по който излизат в picasaweb - но все ще може да се види и разбере нещо ... Цветовете picasaweb ги подсилва - не знам как става и защо, но е факт. На моя екран изглеждат съвсем други и много по-хубави.
Не мога да отговоря за резолюцията, не съм pixel peeper.
Паналайката е за предпочитане - цветовете й са истинска магия, много истински, не са клинични като при някои обективи на Олимпус (хубави Олимпус обективи). Но и Сигмата никак не е за изхвърляне, на мен много ми харесва.

Отговори на това съобщение
 Re: Sigma 60mm 2.8 за "четири трети"
Автор: pstoev   
Дата:   12-06-13 11:13

а портретни на f1,4 нямаш ли, все пак това е портретен обектив [smile]

Отговори на това съобщение
 Re: Sigma 60mm 2.8 за "четири трети"
Автор: Jankoff   
Дата:   12-06-13 11:41

Съжалявам, нямам портрети за Интернет.
И двата обектива правят добри портрети, вкл. с плитък DOF, въпреки че не са типично портретни.

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »