Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1     всички  напред  последна
 Търся съвет за светкавица
Автор: Juviander   
Дата:   09-06-13 14:35

Привет, съфорумници!
От известно време изпитвам нужда от външна светкавица, но понеже си нямам никаква идея как стоят нещата, имам нужда от съвет.
Апарата ми е Fujifilm HS20EXR. От Fuji, разбира се , предлагат светкавица за този модел, но цената й от около 400 лв. не ме устройва. До колкото четох из интернет други марки не са съвместими по отношение на TTL поддръжката. Така, че остава варианта за някаква универсална ( мисля че така се водят - само с един контакт на обувката). И тук вече търся помощ за марка и модел. Не държа да е нова, може и нещо втора ръка от базара например. Нови гледам, че се продават разни китайчета за по 100-150 лв. Ако имате впечатления за тях, също биха били полезни.
Някакъв материал за четене по въпроса за светкавиците също би ми бил полезен.
Благодаря предварително.

Отговори на това съобщение
 Re: Търся съвет за светкавица
Автор: estate   
Дата:   09-06-13 17:58

Китайчетата стават за тази цел ,два-три пробни кадъра и си сглобил картинката.На мойто Fuji X10 най-редовно закачам SB-900 на Nikon.Малко смешна картинка но ефикасна....[smilie5]

Отговори на това съобщение
 Re: Търся съвет за светкавица
Автор: GenaDP   
Дата:   09-06-13 18:44

Ако нямаш идея как да настройваш тази без ТТЛ - търси светкавица със собствено мерене.

Отговори на това съобщение
 Re: Търся съвет за светкавица
Автор: Juviander   
Дата:   09-06-13 20:43

Е, ще се науча. Нали това е част от забавата. Както вече писах, единствено светкавиците на Fuji сработват TTL меренето на този апарат, а цените им са доста високи. Ако някой знае други такива светкавици на по-сносна цена, да ме светне по въпроса.

Значи някой DYNAPHOS, например, ще ми свърши работа?



Публикацията е редактирана (09-06-13 20:49)

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »