Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1     всички  напред  последна
 Съвместим обектив за Никон
Автор: leranda   
Дата:   06-06-13 16:10

Здравейте, интересувам се дали обективът Nikkor AF 70-300mm f/4-5.6G, без мотор, е съвместим с Никон Д5000? Предварително благодаря за отговора!

Отговори на това съобщение
 Re: Съвместим обектив за Никон
Автор: bozo   
Дата:   06-06-13 16:11

Съвместим е.

Отговори на това съобщение
 Re: Съвместим обектив за Никон
Автор: kvakioh   
Дата:   06-06-13 16:12

Съвместим е според байонета, но ще трябва да фокусирате ръчно.

Отговори на това съобщение
 Re: Съвместим обектив за Никон
Автор: leranda   
Дата:   06-06-13 16:27

Честно казано не разбирам от обективи, искам да си купя някакъв с който да целя по-надалече от този, който имам в момента, а именно китовия на апарата. Не мога да отделя повече от 200-250 лева за обектив и разглеждайки в базара видях този, на добра цена. Все пак мога да не избързвам, ако качеството на снимките ще е кофти. Това, че ще е с ръчно фокусиране не ми прече много. Журналист съм и ще го ползвам предимно за работа, дали в моя случай е добре? Ако има нещо по-добро за тази цена, споделете моля ви? [smile]

Отговори на това съобщение
 Re: Съвместим обектив за Никон
Автор: баби-играят-с-теб   
Дата:   06-06-13 16:31

не се занимавай с този обектив. Купи си обектив с мотор, или друг фотоапарат с вграден мотор!!!!

Отговори на това съобщение
 Re: Съвместим обектив за Никон
Автор: ivjordan   
Дата:   06-06-13 16:48

По-добре 55-200 за горе-долу същите пари. Има си мотор и т.н.

Отговори на това съобщение
 Re: Съвместим обектив за Никон
Автор: kvakioh   
Дата:   06-06-13 17:09

55-200 с мотор е. има и стабилизация. Тук го хвалят доста.
70-300 Тамрон с мотор, евтин и лек, приятна картинка на по-светло.
И нагоре вече стават по-интересни обективите, но има ограничение в парите.

Отговори на това съобщение
 Re: Съвместим обектив за Никон
Автор: harvester_vn   
Дата:   08-06-13 10:02

leranda написа:

> Това, че ще е с ръчно фокусиране не ми прече много. Журналист съм и ще го ползвам предимно за работа, дали в моя случай е добре?


Май не си много наясно с работата си. Фотожурналистиката и репортажното снимане предполагат бърза работа, а това в днешно време изключва ръчното фокусиране. Уверявам те, че да фокусираш ръчно на 300мм не е от най-големите удоволствия на света.

Отговори на това съобщение
 Re: Съвместим обектив за Никон
Автор: Seifi   
Дата:   08-06-13 12:41

Ако плащат добре Tamron AF 70-300mm 4-5.6 Di SP VC USD

Двама мои приятели никонци ще го купят скоро [shtrak] аз съм тествал варианта за Сони перфектен е за парите си.

Отговори на това съобщение
 Re: Съвместим обектив за Никон
Автор: Stiks   
Дата:   09-06-13 10:56

Задължително с мотор, като 55-200 е добър избор в този ценови диапазон. Снимам със 70-300G но на тяло с мотор и пак е трудно поради липсата на каквато и да е стабилизация. Както беше казано по нагоре за ръчно фокусиране в репортажната фотография и дума не може да става - трябва да си бърз и безпогрешен. Аз също съм фотожурналист и съм потил китарата с какви ли не стъкла...

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »