Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1     всички  напред  последна
 Green Screen плъгин
Автор: Rusinov   
Дата:   04-06-13 21:38

Дайте някакъв плъгин за фотошоп, с който лесно да мога да изрязвам от зелен фон. Ако има безплатен вариант - най-добре :) Става въпрос за предметна фотография [beer]

Отговори на това съобщение
 Re: Green Screen плъгин
Автор: Knartist   
Дата:   04-06-13 22:07

Понеже и мен ме вълнува същата посока, пробвани ли са поне първите резултати от гугъла (да знам да ги или не ги пробвам)? [shtrak] [beer]


Отговори на това съобщение
 Re: Green Screen плъгин
Автор: Han_Solo   
Дата:   04-06-13 23:10

като човек на който му се налага да се занимава с движещи се обекти на зелено / от време на време ;) / преди плъгина първото важно нещо е самия зелен фон - доколко е истински а второто е осветлението... ако това е направено както трябва и по правилата дори и с не чак толкова висок клас "резачка" ефекта е на достатъчно високо ниво

Отговори на това съобщение
 Re: Green Screen плъгин
Автор: deyan_de   
Дата:   04-06-13 23:30

Не се занимавайте с плъгини, Фотошоп си има всичко. Отвори Youtube и потърси изолация на обекти и т.н.т.

Отговори на това съобщение
 Re: Green Screen плъгин
Автор: vladtepes   
Дата:   05-06-13 18:00

С колегата тествахме преди малко два плъгина Digital Anarchy Primatte Chromakey и Ultimatte AdvantEdge. Втория на първо четене по-добре се справя.
Мен ме мъчи обаче следния проблем. Как да избегна отразената зелена или синя светлина от обекта, който снимам. От материал, който използваме за фон ли зависи или от позиционирането на осветлението или от двете. Примерно пробвахме да снимаме бяла обувка като идеята беше да остане освен обувката и сянката и. Резултата беше, че всички повърхности на обувката, които сочат надолу се оцветиха в зелено и съответно плъгините режат и тях.

Отговори на това съобщение
 Re: Green Screen плъгин
Автор: valen_tin   
Дата:   05-06-13 18:48

ами ако ще се изрязва, защо не е бял или черен? тогава няма да има зеленикави отенъци по обекта.

Отговори на това съобщение
 Re: Green Screen плъгин
Автор: e-mil   
Дата:   05-06-13 19:59

"Как да избегна отразената зелена или синя светлина от обекта, който снимам."

Ами плъгинът ти трябва да има настройки за обиране на отразената светлина. И аз като Han_solo, работя предимно с видео и мога само да ти покажа колко настройки има подобен филтър в After Effects (чукни линка за по-голяма).


https://photo-forum.net/static/forum/2013-06/buhh4828.JPG


http://prikachi.com/images/322/6189322S.jpg




Отговори на това съобщение
 Re: Green Screen плъгин
Автор: Canon   
Дата:   05-06-13 20:26

Хромакей отделяне на обекти (синьо, зелено или друго) като принцип е създаден за автоматизирано отделяне на акцентираните матови обекти (примерно хора) спрямо обекти, притежаващи само конкретния цветен параметър (това е някаква част от спектъра, но ЛИПСВАЩА в основния обект - примерно човека и дрехите му)

Този принцип е неприложим без човешка ненамеса, при огледални/отразяващи обекти, които отразяват цвета на обстановката, цел за заместване. Това в случая с vladtepes.

Грешката в мисленето е, че филтъра отделя обекта. Това не е вярно.
Филтъра отделя цвета, с параметрите, които e-mil е показал, създавайки маска с определени възможности за контрол.

Отговори на това съобщение
 Re: Green Screen плъгин
Автор: Knartist   
Дата:   05-06-13 21:14

Ако смея да запитам, до каква степен има значение колко тъмно е съответното зелено фонче за казуса на vladtepes?
Дали по-тъмен зелен цвят и по-поглъщаща светлината материя биха спомогнали да се връща по-малко зеленикава светлина към снимания обект, като той продължава да си е достатъчно добре осветен?


Отговори на това съобщение
 Re: Green Screen плъгин
Автор: Canon   
Дата:   05-06-13 23:06

Да, върнатата светлина от фона зависи от това колко е тъмно зеленото.

1.Осветеност.
По-конкретно, осветеността върната от зеления фон е разумно да е около "средно" сивото, и +/-1 стоп толеранс. Аргументите са:
При висока яркост на отразената зелена - почва да се меси към основното осветление (по контура на обекта).
При ниска, стойностите на фоновия зелен цвят (според RGB) стават технически с по-голяма грешка за селектиране.

2.Спектър
По-добре е да е по-тесен спектъра на зеления цвят.

3.Оражение
Отразената от лъскав обект си е пропорционална на падналата. По-просто казано - тъмно зеленото се отразява като тъмно зелено, светло-зеленото като светло-зелено.

Отговори на това съобщение
 Re: Green Screen плъгин
Автор: Knartist   
Дата:   05-06-13 23:16

Canon, много благодарско за разясненията, ценно инфо [smilie24] [beer]


Отговори на това съобщение
 Re: Green Screen плъгин
Автор: Han_Solo   
Дата:   05-06-13 23:38

Canon [smilie24] личи си че си си имал взимане даване с такива неща, аз бих добавил само и минималното препоръчително отстояние от фона, но по принцип в първоначалното условие фигурираше предметна фотография та там нещата са по-различни и не съм се занимавал чак толкова...
А иначе ето до къде могат да стигнат нещата със зеленото [smilie3]
http://www.youtube.com/watch?v=clnozSXyF4k


и в България се занимават с подобни неща примерноооо тези

http://www.cinemotion.bg/reels

Отговори на това съобщение
 Re: Green Screen плъгин
Автор: Canon   
Дата:   06-06-13 00:06

Han_Solo
за "минималното препоръчително отстояние от фона" си абсолютно прав, просто осветения фон се разглежда като източник на зелена светлина. Там си важи E = I/R2 - осветеността пада обратно пропорционално на квадрата на разстоянието.
При отдалеченост от начална 0.5м до крайна 1м, се намалява осветеността (от фоновата зелена светлина) 4 пъти = 2 стопа.

Отговори на това съобщение
 Re: Green Screen плъгин
Автор: Ivan_A   
Дата:   06-06-13 16:00

Не е точно плъгин, но работи и с PS:

http://fxhome.com/photokey-6-pro



Отговори на това съобщение
 първа  назад  1     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »