Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1     всички  напред  последна
 Колега от София с обектив Sony 18-55 OSS за съвет !
Автор: КАНЮВИГЙ   
Дата:   04-06-13 12:58

Здравейте!
Получих нов 18-55 Сони НЕКС, обективът ми е доставен от чужбина! Моля колега от София притежаващ същия при възможност да го погледне и да види дали моите съмнения са оправдани или не относно лек шум при ръчно въртене на зум рингът!

Искрено благодаря на колегите, които са готови да се отзоват и да ми помогнат при точното диагностициране !

Отговори на това съобщение
 Re: Колега от София с обектив Sony 18-55 OSS за съвет !
Автор: hotsnail   
Дата:   04-06-13 18:47

Какъв шум?

леко пристъргване на пластмаса се чува ако залепиш ухо до обектива...ама той е пластмасов под алуминиевия корпус....това не бива да те притеснява, нормално е.

Защо си внасяш китов обектив от чужбина????? Те в базара май е се търкалят по няколко месеца. Иначе си струва стъкълцето 100-200 лева.

Отговори на това съобщение
 Re: Колега от София с обектив Sony 18-55 OSS за съвет !
Автор: КАНЮВИГЙ   
Дата:   04-06-13 21:50

Така, благодаря ти за съветите, точно и ясно съм поставил въпрос, ако исках съвет колко и от къде да си го купя щях да питам това!
Искрено благодаря на колегите, които се отзоват на апелът ми!

Поздрави!

Отговори на това съобщение
 Re: Колега от София с обектив Sony 18-55 OSS за съвет !
Автор: Pavlov   
Дата:   04-06-13 21:55

Прескочи до Sony център или някой магазин за фотоапарати, и виж дали и мострата е така.

Отговори на това съобщение
 Re: Колега от София с обектив Sony 18-55 OSS за съвет !
Автор: КАНЮВИГЙ   
Дата:   04-06-13 23:43

Първото нещо, което направих бе да проверя дали има налични в магазините в София - в двата най-големи няма. Благодаря все пак Павлов!

Поздрави!

Отговори на това съобщение
 Re: Колега от София с обектив Sony 18-55 OSS за съвет !
Автор: hotsnail   
Дата:   05-06-13 00:18

Пич аз имам няколко такива обектива и съм от София. Съжалявам обаче не смятам повече да помагам [smilie23]

Следващия път попитай някой по възрастен роднина, как да се държиш с непознати [smilie23]

Отговори на това съобщение
 Re: Колега от София с обектив Sony 18-55 OSS за съвет !
Автор: Pavlov   
Дата:   05-06-13 09:51

И в Техномаркет/полис-ите ли няма?... Поне в сайтовете им се водят някакви бройки.
Иначе, тук имаме един служебен. Поразвъртях пръстена на обектива, наистина се чува лек шум, точно като триене на пластмаса в пластмаса. Но според мен - нищо обезпокояващо.

Отговори на това съобщение
 Re: Колега от София с обектив Sony 18-55 OSS за съвет !
Автор: КАНЮВИГЙ   
Дата:   06-06-13 20:38

Когато човек има нужда от помощ е възможно да му се притече някой, но при нас българите има и много хора, който не мислят така.

Когато човек се притичва на помощ, то той го прави от добро сърце и всичко това се записва, а вие hotsnail АМА ЗАЩО си купил от чужбина, тук е по евтино, пък чак после имали сте ДВА ТАКИВА ОБЕКТИВА !

Представете си случай човек пътува от чужбина с кола, закъсва и някой се спира при него и пита ЗАЩО СИ Я КУПИЛ ОТ ЧУЖБИНА, ТУК СА ПО-ЕВТИНИ, ИМАМ ДВЕ ТАКИВА КАТО ТВОЯТА, АМА ЩЕ ТЕ ОСТАВЯ САМ ДА СЕ ОПРАВЯШ!

Всичко там някъде горе се записва и лошото и доброто!

Павлов благодаря ти, слънчеви поздрави!

Лека и приятна вечер на всички!

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »