Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1     всички  напред  последна
 Проблем с Lightroom 4 и баланс на белия цвят
Автор: bluebird81   
Дата:   04-06-13 00:34

По принцип снимам в RAW на изцяло ръчни настройки и после в Lightroom правя корекции на изкривявания, винетиране, аберации, шумоподтискане, шарпене, корекции на експозицията и на баланса на белия цвят. Обикновено правя корекции на една снимка и после прилагам същите корекции на други снимки с бутона "Sync..." Накрая ги пускам да се конвертират всичките заедно, говорим за сетове от по 300-400 снимки и докато не се конвертират всичките не правя нищо на компютъра. Проблемът се появява само понякога и е следният: след конвертирането на някои от снимките в JPG балансът на белия цвят си стои същия, както в момента на снимането, т.е. без приложените корекции както съм ги направил в Lightroom. Забелязал съм, че това най-често са отделни снимки, по 1-2 снимки през поредици от по 20-30 снимки. Снимам предимно с Nikon D90, ползвам Lightroom 4.4 64-bit на Windows 7 Ultimate. Ако някой знае на какво се дължи и как да го оправя ?

Отговори на това съобщение
 Re: Проблем с Lightroom 4 и баланс на белия цвят
Автор: bozo   
Дата:   04-06-13 00:52

Ползвай Capture NX 2, там също може да пуснеш batch по определени настройки, може да позлваш и филтрите на Nik...

Отговори на това съобщение
 Re: Проблем с Lightroom 4 и баланс на белия цвят
Автор: bluebird81   
Дата:   04-06-13 00:59

Харесва ми Lightroom, а освен това другата ми камера е Olympus, така че Capture NX не е вариант.

Отговори на това съобщение
 Re: Проблем с Lightroom 4 и баланс на белия цвят
Автор: tuizzl   
Дата:   04-06-13 18:55

Пробвай да си преинсталираш Lightroom понякога се бъгва. По-принцип не е нормално при маркирани снимки и приложен Sync да пропуща някой.
Пробвай в Camera RAW там също можеш да коригираш една снимка и да приложиш корекциите на всички останали ако в Camera RAW работи значи Lightroom е за преинстал, но ако и там се получава същия проблем, тогава ще го мислим.
Успех!
:)

Отговори на това съобщение
 Re: Проблем с Lightroom 4 и баланс на белия цвят
Автор: asahi   
Дата:   04-06-13 20:45

Пиши на съпорта.

Отговори на това съобщение
 Re: Проблем с Lightroom 4 и баланс на белия цвят
Автор: PieroBG   
Дата:   04-06-13 21:31

Колега, докато умуваме да го беше преинсталирал вече.[smilie21]

Отговори на това съобщение
 Re: Проблем с Lightroom 4 и баланс на белия цвят
Автор: iasen2   
Дата:   04-06-13 22:12

КОлега , как правиш 300 снимки при еднакви светлинни условия , че да ползваш един и същи бял баланс :) иначе 300 снимки посмъртно в Ацр не можеш да синхронизираш :)

Отговори на това съобщение
 Re: Проблем с Lightroom 4 и баланс на белия цвят
Автор: bluebird81   
Дата:   04-06-13 22:37

@ tuizl: вероятно ще го преинсталирам скоро, но пак казвам, че проблемът се появява само понякога, а с ACR не ми се занимава

@ asahi: ако преинсталирането не помогне, вероятно ще пиша и на съпорта на Adobe

@ iasen2: не е задължително да направя 300 снимки при еднакви светлинни условия, може примерно да импортна 300 снимки от които на първите 50 да сложа WB "daylight" , на следващите 30 да сложа "flash" и т.н. и накрая да ги пусна да се конвертират всичките заедно. Точно това ми харесва на Lightroom, че е супер удобен за batch processing

Благодаря за мненията.

Отговори на това съобщение
 Re: Проблем с Lightroom 4 и баланс на белия цвят
Автор: vga   
Дата:   04-06-13 22:44

Asahi ти казва да се обърнеш към съпорта, защото си мисли, че си си свалил Lightroom, а не си го купил и нямаш право на support, така да се каже. Ако си си го купил се обърни към тях [smile]

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »