Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1     всички  напред  последна
 Мнение за panasonic-lumix-dmc-fz28
Автор: jorkatb123   
Дата:   02-06-13 16:42

Търся експертно мнение по въпроса. Добър ли е , в коя сфера е добър , в коя сфера е по-слаб.За видеото , за портрери , за макро , за пейзажи , за птици и друго.Благодаря предварително

Отговори на това съобщение
 Re: Мнение за panasonic-lumix-dmc-fz28
Автор: mmjm   
Дата:   02-06-13 17:05

Това да не е продължението на тази https://photo-forum.net/forum/read.php?f=1&i=1541874&t=1541874&phorum_uriauth=
тема?


Отговори на това съобщение
 Re: Мнение за panasonic-lumix-dmc-fz28
Автор: jorkatb123   
Дата:   02-06-13 17:16

нещо подобно , но не точно.

Отговори на това съобщение
 Re: Мнение за panasonic-lumix-dmc-fz28
Автор: nevermess   
Дата:   02-06-13 17:44

Имам panasonic-lumix-dmc-fz28 от повече от 4 години, щях да го продавам, но не му намерих добра цена и го оставих на щерката да си снима.

Положителни страни:
Има добър обектив и вади прекрасни цветове.
Цветовете които вади ми харесват много повече отколкото на DSLR-ите, които ползвам в момента.
JPEG-a от апарата е достатъчно добър и при добра светлина прави страхотни снимки.
Вградената светкавица е достатъчно добра за портрети и снимки вечер.
Има RAW, което е рядко в апарати от този клас.
Правен е в Япония и качеството на сглобката е уникално. Усеща се по-добре направен даже от средният клас DSLR-и.

Отрицателни:
На по-слабо осветление хваща фокус изключително трудно.
Факуса е бавен в дългия край дори на плажа при силно слънце.
EVF-то му не е много добър.
Ако го ползваш с големи СД карти (2-4 ГБ събират над 1000 снимки и повече) може да замръзва при разглеждане на снимкии и да отпуши след 10-20 секунди. Понякога трябва да го загася и пусна отново, за да захапе (не ми се чака).

Като цяло ако знаеш силните му и слабите му страни ще може да направиш някои интересни снимки с него.



Публикацията е редактирана (02-06-13 17:45)

Отговори на това съобщение
 Re: Мнение за panasonic-lumix-dmc-fz28
Автор: valen_tin   
Дата:   03-06-13 10:02

и аз имам въпросния апарат. Стои си, но вече не снимам с него. Добре се справя с пейзажи, макро, портрети в дългия края. Реално обаче имаш само исо 100, на 200 е трагедия. Хубавото е че стабилизацията му е доста прилична и нямаш нужда от много голям статив за този апарат. В общи линии доста приличен туристически апарат.

Отговори на това съобщение
 Re: Мнение за panasonic-lumix-dmc-fz28
Автор: mihail_radkov   
Дата:   03-06-13 10:27

Продължение на тази тема е [smilie21]

Отговори на това съобщение
 Re: Мнение за panasonic-lumix-dmc-fz28
Автор: tarirara   
Дата:   04-06-13 00:38

Подкрепям мненията на nevermess и valen_tin с някои допълнения :

- за портрети - цветовете стават, но можеха и да са по-хубави;
- за фокусирането - нормално (бавно) си е за този клас фотоапарати, но за съжаление често е неточно при снимане на потрети в дългия край, дори при добра светлина.
- за видео - записва се и шума от мотора на обектива при промяна на зума и освен това е моно звука. За мен лично не е най-силната му страна, макар че има и доста фотоапарати с по-лоши видеофункции.
- за снимане на диви животни, птици, самолети, и т.н. - дългият обектив е предимство, но човек трябва да се съобразява със скороста на автофокуса.
- при снимане в суров формат прави около 3 секунди пауза докато трае записа на картата. През това време апарата е неизползваем.

Ползвам го с неутрален филтър (2 бленди), което при дневна светлина помага да се снима при по-отворени бленди (фотоапарата позволява максималната скорост само 1/1000) - препоръчвам го на всеки.
За туризъм е достатъчно универсален, но е и доста обемист.

Като цяло беше един от най-добре изпипаните фотоапарати в класа си за времето когато се появи на пазара. Чакам да видя кога ще се развали, ама май няма да е скоро. [smile]


Отговори на това съобщение
 Re: Мнение за panasonic-lumix-dmc-fz28
Автор: bozo   
Дата:   04-06-13 00:50

Идеален е, взимай и да почерпиш!

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »