Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1     всички  напред  последна
 вярно ли е толкова зле...?
Автор: likeduh   
Дата:   02-06-13 00:29


https://photo-forum.net/static/forum/2013-06/szru6745.JPG


https://photo-forum.net/static/site_pics/195/1369563045_67.jpg



познавайки нравите във форума.....ще разбера,че е изключително зле, но мен си ми харесва....и за седмица 28 А..?
явно нещо аз бъркам....[shtrak]

Отговори на това съобщение
 Re: вярно ли е толкова зле...?
Автор: bozo   
Дата:   02-06-13 00:33

ъхм...

Отговори на това съобщение
 Re: вярно ли е толкова зле...?
Автор: баби-играят-с-теб   
Дата:   02-06-13 00:43

[smile]

Отговори на това съобщение
 Re: вярно ли е толкова зле...?
Автор: likeduh   
Дата:   02-06-13 00:55

конструктивно ....ДА

Отговори на това съобщение
 Re: вярно ли е толкова зле...?
Автор: M_D   
Дата:   02-06-13 00:59

Кофти тониране, дразнещ фон, в кадрирането има какво да се желае. Иначе приятен модел, само не знам защо си е затъкнала някакви шумки на рамото.

Отговори на това съобщение
 Re: вярно ли е толкова зле...?
Автор: likeduh   
Дата:   02-06-13 01:02

благодаря........

Отговори на това съобщение
 Re: вярно ли е толкова зле...?
Автор: dimichos   
Дата:   02-06-13 01:48

Крива усмивка в комбинация с различно отразяващи очи = прфектен кадър![smilie24]

Отговори на това съобщение
 Re: вярно ли е толкова зле...?
Автор: vAnko0   
Дата:   02-06-13 01:55

Защо е цялата в кафяво ?

Отговори на това съобщение
 Re: вярно ли е толкова зле...?
Автор: bozo   
Дата:   02-06-13 01:57

така е по-артЪ...

Отговори на това съобщение
 Re: вярно ли е толкова зле...?
Автор: iasen2   
Дата:   02-06-13 08:48

28 точки се е добро постижение за сегашното състояние на фотофорума, не знам защо се оплакваш :) Сега даже и голите мацки събират по толкова :)

Отговори на това съобщение
 Re: вярно ли е толкова зле...?
Автор: hotsnail   
Дата:   02-06-13 09:16

Ами това дето научих е, че снимките не стаат със светломер или фотошоп или с готина мадама. Единствения фактор е идеята и от там другото са инструменти. Има и вариант от милион или два безцелни цъкания 10-тина да се уцелят сами ама зорно.

Това че е кафява снимката има цвете боднато в рамото, разсейващ фон, ужасни мигли, странна забрадка и тонове други проблеми е ясна манифестация на липсата на идея. Извинявай, че така грубо.....

Помисли как я виждаш мацката най-готино, изчисти всякакъв шум от забрадки, мигли и остри фонове и ще стане. Ако е сред цветя направи цветна снимка с малко силни цветове - легло с рози? Разгледайте подобни снимки дето Ви/ти харесват, за да имате идея какво ще снимате. Хем да знаете пози и композиции и цветове и тип облекло и грим как седят. Да си си намислил осветление - това плоско осветление виж как е изтрило всякаква идея за обем от снимката ти.

ПП гледах ти снимките - ти повече разчиташ на момента да хванеш, което е готино. С портрети на момичета май не стават добре така или поне рядко излизат много точки така. Виж в портрет високите точки за снимки на девойки при какви снимки отиват.



Публикацията е редактирана (02-06-13 09:20)

Отговори на това съобщение
 Re: вярно ли е толкова зле...?
Автор: Tnt   
Дата:   02-06-13 11:04

бих смекчила до макс този жълтеникав оттенък, който и на сепия не ми прилича. Лично мнение [smile]

Отговори на това съобщение
 Re: вярно ли е толкова зле...?
Автор: Frenchev   
Дата:   02-06-13 14:54

Снимката не е никак зле. За теб със сигурност има някаква стойност.

Но това не е снимка която бих пуснал във фотофорум. Това за мен си е снимка за спомен и няма никаква фотографска стойност.

Нито има работа с модела, нито работа със светлината, нито някаква по специална обработка във фотошоп. Не ти пиша това за да те откажа да снимаш а за да почнеш да правиш разлика между снимка за спомен и творба.

Иначе имаш хубави снимки в профила и си мисля, че би трябвало да правиш разлика между двете.

Отговори на това съобщение
 Re: вярно ли е толкова зле...?
Автор: мара   
Дата:   02-06-13 18:54

ами прав е френчев. светлината е от скучна - по-скучна. няма даже идея за неква светлосянка, плоска, зле кардирана, зле тонирана. единият модел убав нищо не прави сам по себе си...

Отговори на това съобщение
 Re: вярно ли е толкова зле...?
Автор: metodiev_martin   
Дата:   02-06-13 19:38

Абе маро, убавите модели и убави работи правАт по некога [smilie5] [smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: вярно ли е толкова зле...?
Автор: vikitovikito   
Дата:   02-06-13 19:40

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: вярно ли е толкова зле...?
Автор: ссср   
Дата:   02-06-13 20:14

Снимай си за кеф не се занимавай с рейтинги. Важното е ,че теб си те кефи. Ако имаш място си отпечатваш на голямо и си го гледаш всеки ден на стената.

Отговори на това съобщение
 Re: вярно ли е толкова зле...?
Автор: Aleksandr   
Дата:   02-06-13 22:47

Е що да е само идеята бе, hotsnail?!
Ти може да си пълен с идеи , ама нали трябва да владееш израните средства на някое изкуство за да я представиш (май говорим за изкуство тук). И колкото по-владееш инструментите на това или онова, а фотографията е силно звисима от такива, толкова по ярко и майсторски ще я въплътиш...айде да не говорим такива азбучни неща...то за това има живопис, поезия, музика и т. н...
Извинете за отклонението от темата!


Отговори на това съобщение
 Re: вярно ли е толкова зле...?
Автор: vgramatikov   
Дата:   02-06-13 22:58

Наистинита основния проблем е реализирането на идеята дори тя да съществува и да е добра.
Правилното реализиране на една добра идея прави една работа добра.

Има и много друго важни неща разбира се. Но това е фундаментално.
Постига се с много практика,знания,умения и талант дори.

[beer]

Отговори на това съобщение
 Re: вярно ли е толкова зле...?
Автор: piknik   
Дата:   02-06-13 23:21

Привет, виж какво си написал. То е негативно: "вярно ли е толкова зле...?" По думи те ти се съди, че вярваш на написаното... и смяташ, че е така.
Ако беше написал: "вярно ли е толкова хубава...?" - можеше да е по-различно, но пак щеше да получиш сходни отзиви, даже по-лоши....

Ако беше велико име във фотографията или изкуството - щяхме да се чудим... - какви изразни средства..., светлина..., композиция..., какво е искал да каже Автора... Гениално!!!!

Има и чуждестранни форуми, състезания, списания, изложби.. - 7 милиарда хора са на Земята - все някой харесва нещо...
Искам да кажа - това , което ти харесва на теб и ти е любимо, не значи, че се харесва на останалите хора и не им се сърди за мненията, щом си ги поискал..., а вероятно са прави..????



Публикацията е редактирана (03-06-13 08:52)

Отговори на това съобщение
 Re: вярно ли е толкова зле...?
Автор: jekopj   
Дата:   02-06-13 23:56

Предполагам,че в оригинала снимката е била прегоряла и си искал да я спасиш с този цвят сепия.Естествената пъстрота зад момичето си мисля,че ще и отива на снимката.Дори с ПИКАСА ще оправиш кадъра,опитай.


Отговори на това съобщение
 Re: вярно ли е толкова зле...?
Автор: bpavlov   
Дата:   03-06-13 03:03




На мен 100% от снимките ми са без идея. Просто улавям момента, кадрирам и щракам. Опитвам се да бъда грамотен в постобработката обаче.
В крайна сметка, не е ли фотографията преди всичко изразно средство за препредаване на моменти?
За мен "идеята" във фотографията е напън, изкуственост и субективност. И отчасти избиване на комплекси в доста от случаите.

Отговори на това съобщение
 Re: вярно ли е толкова зле...?
Автор: bozo   
Дата:   03-06-13 16:18

bpavlov,
това ти е идеята - да предадеш момента и емоцията в него.
Дебнеш момента, не щракаш безцелно.

Отговори на това съобщение
 Re: вярно ли е толкова зле...?
Автор: Aleksandr   
Дата:   03-06-13 16:27

bpavlov, много сте прав. Продължих да мисля за написаното от hostnail, и все повече не съм съгласен с него. Спомних си за едни стари спорове с една нахъсана студентка -художничка, завършваща може би първия випуск на НБУ. Още тогава за себе си заключих, че много често художествените произведения се създават заради удоволствието от творческата дейност или са просто емоционален и подсъзнателен отклик на нещо си... вмъкнато във формата на някое изкуство...много, много често няма идея, поне ясна в момента на създаването...


Отговори на това съобщение
 Re: вярно ли е толкова зле...?
Автор: hotsnail   
Дата:   03-06-13 19:26

Предполагам, че колегите са прави. За мен идеята е мотивация и фокусна точка на усилията и мисленето и подготовката. В смисъл да прегледам какви подобни снимки има по различните сайтове вкл. картини. После си трябва модел, да се уговорите горе долу, да реализирате снимките и да се мисли и прави обработка. Най-накрая ако има коментари, като е в тази тема, е супер,

Разбира се различните хора имат различни цели и вероятно стават и спонтанно. Аз още не съм на това ниво.

За тахниката въобще не отричам важността. Просто причините да има или да се разучава дадена техника са, че се търси определена снимка. Разбира се, трябва да има някака база начална - бледни, исо, фокус, мокус, обектив



Публикацията е редактирана (03-06-13 19:30)

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »