Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1  2  3     всички  напред  последна
 Въпрос за скенери.
Автор: ссср   
Дата:   31-05-13 19:03

От известно време искам да си взема някой скенер да си дигитализирам филмчетата. Правех го с фотоапарата ама има много салтанати там. Намерих два по евтини скенера в интернет втора ръка да ви питам дали стават за целта и някой дали ги е ползвал. Ще сканирам 35мм и роу филми. За роу филми ще трябва да ги придогаждам. Скенерите са HP Scanjet 3800 и Epson Perfection 1260.
И за двата не намерих нищо в интернет само драйвери.


Отговори на това съобщение
 Re: Въпрос за скенери.
Автор: mmjm   
Дата:   31-05-13 20:06

Имам такъв епсон, трудно ще намериш драйвъри за него, сканирането на филмите става много бавно, резултатите са поносими. По-добър е от HP-то, но мисля че е по-добре да си спестиш парите. В базара се въртеше един канон 5600 на добра цена мисля,че е по-добър избор.

Отговори на това съобщение
 Re: Въпрос за скенери.
Автор: batdin   
Дата:   31-05-13 20:28

Ако не те мързи и имаш DSLR, си направи сканираща приставка (примери има в мрежата).От личен опит казвам-могат да се постигнат по-добри резултати, отколкото с евтин скенер.

Отговори на това съобщение
 Re: Въпрос за скенери.
Автор: ссср   
Дата:   31-05-13 20:35

Ами аз сега ги сканирам с фотоапарат. Но си мислех ,че дори и с евтин скенер ще е по-добре. А mmjm с каква резолюция ти сканира филмите? Сега ще видя и в базара.

Отговори на това съобщение
 Re: Въпрос за скенери.
Автор: ссср   
Дата:   31-05-13 20:37

А с тези скенери дали ще може да се сканира диапозитиви или е мираж :) Сега виждам ,че в базара има HP Scanjet G3010 той е по-добър май?

Отговори на това съобщение
 Re: Въпрос за скенери.
Автор: mmjm   
Дата:   31-05-13 21:02

Категорично не e по-добър. С нещо подобно http://www.ionaudio.com/products/details/film-2-sd
теоретично би постигнал по-добър резултат. Казвам теоретично, защото нямам опит с такъв скенер, хич да не е скоростта е значително по-висока.

Отговори на това съобщение
 Re: Въпрос за скенери.
Автор: batdin   
Дата:   31-05-13 21:04

Имам Canoscan 4400F.Резултатът не може да се сравнява с този от измисления апарато-скенер,дето си сглобих наскоро.Нито като резолюция,нито като цвят,нито като нищо.

Отговори на това съобщение
 Re: Въпрос за скенери.
Автор: ссср   
Дата:   31-05-13 21:12

Да разбирам скороста няма не ми важна няма проблем и цял ден да се сканират. А канона 4440ф пробвал ли си го с диапозитиви, има ли приставка за роу филми?

Отговори на това съобщение
 Re: Въпрос за скенери.
Автор: mmjm   
Дата:   31-05-13 21:15

За HP 3010 са изписани много суперлативи, за мен не си струва, канона ми харесва в пъти повече, като цяло за сканиране с плосък скенер на по-голямо количество филми трябва да си безработен или да имаш голяма отпуска.

Отговори на това съобщение
 Re: Въпрос за скенери.
Автор: ссср   
Дата:   31-05-13 21:24

Аз съм безработен за съжаление. Мерси много за мненията [smilie24]

Отговори на това съобщение
 Re: Въпрос за скенери.
Автор: mmjm   
Дата:   31-05-13 21:46

Ослушай се за plustek OpticFilm 7400

Отговори на това съобщение
 Re: Въпрос за скенери.
Автор: ссср   
Дата:   31-05-13 21:53

Този скенер сканирали роу филми?

Отговори на това съобщение
 Re: Въпрос за скенери.
Автор: batdin   
Дата:   31-05-13 21:55

Canoscan 4400F има приставка за ленти (май бяха по 6 кадъра наведнъж).За диапозитиви приставка няма;трябва да си играеш да ги вадиш от рамката и да ги пъхаш в държача за ленти.Не,че не става,ама...

Отговори на това съобщение
 Re: Въпрос за скенери.
Автор: s_dyakov   
Дата:   31-05-13 21:57

Pол филми предполагам имаш в предвид 6х6 и 6х9?

Отговори на това съобщение
 Re: Въпрос за скенери.
Автор: mmjm   
Дата:   31-05-13 22:04

Мисля, че не става за 6х6 и 6х9, но и тези, за които пита в началото не стават.

Отговори на това съобщение
 Re: Въпрос за скенери.
Автор: ссср   
Дата:   31-05-13 22:26

Дада за 6х6 и 6х9. А иначе един човек ми обясняваше ,че може да си направиш приставки за всякви филми пвц повърхност които изрязвали в рекламните агенции.

Отговори на това съобщение
 Re: Въпрос за скенери.
Автор: mmjm   
Дата:   31-05-13 23:25

Разгледай това http://ftp.epson.com/htmldocs/pr126_/pr126_rf/opton_1.htm#35-mm film strip c Не е само приставка, и светлинния източник е друг.

Отговори на това съобщение
 Re: Въпрос за скенери.
Автор: uri64   
Дата:   01-06-13 14:16

с евтините скенери няма да има добър резултат...при минимален или нулев бюджет по-добре с дслр...най добре си е със филмов скенер..

Отговори на това съобщение
 Re: Въпрос за скенери.
Автор: pstoev   
Дата:   01-06-13 14:57

Да сканираш рол филм на скенер, който не е пригоден за това няма стане, площа на осветяване е по-малка!
Препоръчвам plustek, но с плосък скенер добър резултат няма да изкараш. Скана винаги изглежа мазен и не на фокус!
По-добре намери някой от форума със филмов скенер да ти ги сканира както трябва, и така ще ти излезе по-евтино!

Ето ти евтини плоски скенери, които сканират и рол.

http://plustek.com/oeu/products/opticpro-a3-series/opticpro-st640/

ebay

http://jarcomputers.com/l_bg/?m=7&i=540319

Отговори на това съобщение
 Re: Въпрос за скенери.
Автор: ссср   
Дата:   01-06-13 18:26

Разбирам трябва и лампичката да светне на определена площ. ПСтоев мерси за предложенията май ще се събират повечко парички.А за този какво мислите

http://www.most-sz.com/componentdetails.aspx?id=42855


по зле ли е от Plustek от предложените по-горе. Аз ги гледах филмовите те са много скъпи може човек за тези пари да вземе апарат и то хубав. Разбирам ,защо е толкова скъпо сканирането във фототата хората са дали яко пари за скенери. Тия барабанни скенери може да ти излезе по 20лв. скана на на кадър, а като се замислиш за 20лв може да си изкараш принт 60х90.


Отговори на това съобщение
 Re: Въпрос за скенери.
Автор: pstoev   
Дата:   02-06-13 14:05

CANON CanoScan 9000F e добра опция!

Отговори на това съобщение
 Re: Въпрос за скенери.
Автор: mmjm   
Дата:   02-06-13 14:15

CanoScan 9000F[smilie24]

Отговори на това съобщение
 Re: Въпрос за скенери.
Автор: uri64   
Дата:   02-06-13 15:02

pstoev написа:

> CANON CanoScan 9000F e добра опция!

добра, ама за ролове, не за 35 мм...и то по възможност с хубави държачи от сорна на тези от better scanning

Отговори на това съобщение
 Re: Въпрос за скенери.
Автор: luboar   
Дата:   02-06-13 16:59

CANON CanoScan 9000F e добра алтернатива и за 35мм филми, при условие, че сканираш в 16 бита през програмата СилвърФаст.

Отговори на това съобщение
 Re: Въпрос за скенери.
Автор: uri64   
Дата:   02-06-13 22:41

Ами проблемът на този скенер е драстично ниската същинска резолюция от 1700 ppi в сравнение с резолюцията по спецификация -9600. За среден формат 1700 ppi не е зле, но ми се струва, че за 35мм е малко.
При това, за да се постигнат тези фактически 1700 ppi трябва да се сканира със зададени минимум 4800, т.е полученият файл ще е бъкан с измислени пиксели, освен че ще е доста голям.
Ето един доста информативен (поне за мен) тест на този скенер:
http://www.filmscanner.info/en/CanonCanoScan9000F.html

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1  2  3     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »