Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1  2     всички  напред  последна
 d5100 vs rebel t4i
Автор: vitorio78   
Дата:   31-05-13 16:48

Кажете си мнението и впечатленията за тези камери. Ако може предложете други за начинаещи. [smile]

Отговори на това съобщение
 Re: d5100 vs rebel t4i
Автор: localhost   
Дата:   31-05-13 16:50

Айде честит петък :)


vitorio78: от къде смяташ да ги купуваш тия камери? Имаш ли наблизо магазин за фото техника?

Отговори на това съобщение
 Re: d5100 vs rebel t4i
Автор: vga   
Дата:   31-05-13 16:59

Охааа! Никон Д5100 разцепва!

Отговори на това съобщение
 Re: d5100 vs rebel t4i
Автор: nevermess   
Дата:   31-05-13 17:10

Айдеее почна се [smilie5] . Залагам, че 3 поста по-надолу вече ще са предложили сони А35 [cool], малко по-надолу безогледалка 99.999999% сони некс вероятно 5R, че влиза в ценовата група.
Хаиде приемам залози .

Отговори на това съобщение
 Re: d5100 vs rebel t4i
Автор: nevermess   
Дата:   31-05-13 17:13

По темата, ти купуваш система не просто тяло. Помисли за себе си какво би искал да снимаш и после потърси обективите, които ти трябват. Като сметнеш цената за обективите и техните качества сам ще разбереш кое тяло да си купиш, респективно коя система да избереш.



Публикацията е редактирана (31-05-13 17:14)

Отговори на това съобщение
 Re: d5100 vs rebel t4i
Автор: mbtutu   
Дата:   31-05-13 17:16

Честит да е петъка.

Аз открих най-профи камерата. Те тава е.

http://www.dobrich.info/flz/images/news_2/kameraBTA.jpg


Не ти пука за композиция (все една и съща), резолюция и разни други сложни думи.

Може да прави от 500 до 2000 кадъра на ден и всеки кадър се продава. Минимална сума за кадър 70 лв. Клиентите винаги са недоволни но пък са редовни.

Търся магазин да си я купя. [beer]

Отговори на това съобщение
 Re: d5100 vs rebel t4i
Автор: BonoVox   
Дата:   31-05-13 17:21

между тези двете - t4i (650d) !!!
с изключение на сензора всичко друго е по-добро от никоня

Отговори на това съобщение
 Re: d5100 vs rebel t4i
Автор: vga   
Дата:   31-05-13 17:39

BonoVox, не разваляй хубавата тема, момче! Никона!

Отговори на това съобщение
 Re: d5100 vs rebel t4i
Автор: vitorio78   
Дата:   31-05-13 17:58

Обмислям да си купя от Фотопавилион или ако го няма дадения модел - от Амазон.

mbtutu, добра идея [smilie18] . Ще я имам предвид!



Публикацията е редактирана (31-05-13 18:00)

Отговори на това съобщение
 Re: d5100 vs rebel t4i
Автор: nevermess   
Дата:   31-05-13 21:11

vitorio78 сега като погледнах цените canon 600D ми се струва по-добрия избор цена/производителност от 650D.

Отговори на това съобщение
 Re: d5100 vs rebel t4i
Автор: V-plod   
Дата:   02-06-13 12:39

Каквото и да си вземеш, отдели 5-10 лева за книжка или списание.

Отговори на това съобщение
 Re: d5100 vs rebel t4i
Автор: chrisnoch   
Дата:   04-06-13 13:32

nevermess,
Ти си го изпроси, както винаги! Що дърпаш дявола за опашката?!

vitorio78,
Перфектният DSLR/T за начинаещи е Sony A37 - най-доброто съотношение цена/фунции/качество в този клас и в момента на пазара! Sony са технологичните лидери и всички останали "гълтат прахоляка" след тях. За съжаление вече трудно се намира нов в България.
Новият Sony A58 е малко по-скъп (1100 лв.), но по-добър в много отношения.

Тази тема сме я дъвкали много и nevermess няма какво да каже по нея, така че по-добре да си мълчи! Същото се отнася за Canon и разни други "правоверни" каниконианци!

Успех!
[beer]

Отговори на това съобщение
 Re: d5100 vs rebel t4i
Автор: nevermess   
Дата:   04-06-13 14:04

chrisnoch що звъниш, като не те натискат ?!?!?. Темата последно е "d5100 vs rebel t4i" и как точно съм изпросил поредната реклама на Сони ?!?!?! Ако пуснем тема за секса и коя поза по-арна си представям включване от тебе, как секс се снима по-добре със сони камера [smilie5]

Отговори на това съобщение
 Re: d5100 vs rebel t4i
Автор: nevermess   
Дата:   04-06-13 14:08

Да добавя потребителят Canon има повече опит с фото техника на Сони, Никон и Канон отколкото аз и ти сме чували, че съществува...

Отговори на това съобщение
 Re: d5100 vs rebel t4i
Автор: pefoto01   
Дата:   04-06-13 14:49

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: d5100 vs rebel t4i
Автор: chrisnoch   
Дата:   07-06-13 14:42

nevermess,
Колегата е написал: "Ако може предложете други за начинаещи"!
Пък и да не е написал, какво пречи да предложим Сони с по-добри характеристики и по-ниска цена? Или това не се вмества в ограничения Ви "ортодоксален" кръгозор? Аман от заблудени каниконианци!

Колегата Canon е класически "правоверен" консерватор, който отрича новите технологии - само защото не ги познава! Снимал е с нещо различно от Канон точно толкова, колкото аз съм снимал с Панавижън! Аман от закостенели традиционалисти, които претендират, че с тях започва и свършва фотографията! [smilie23]

Отговори на това съобщение
 Re: d5100 vs rebel t4i
Автор: nevermess   
Дата:   07-06-13 15:15

chrisnoch за човек, който сам си е признал, че не може да бъде обективен и тенденциозно обърква фактологията вкарвайки в заблуждение незапознатия страничен наблюдател, правиш много силни изказвания.
Ако Канон е "правоверен" който е ползвал и ползва 3-4 системи апарати, Ти с твоят Сони фанатизъм как ли трябва да се класифицираш?
И както сме обсъждали и преди аз също притежавам ползвам и безогледална системе на Панасоник. Сега как ще ме наречеш? Консервативен "Паноканиконианец" [smilie5].
Накрая май ще остане Сони срещу всички останали.
Харесвах марката Сони, но напоследък усещам, че заради хора като теб и няколко други във форума като видя Сони някъде и се извръщам.

Отговори на това съобщение
 Re: d5100 vs rebel t4i
Автор: stefo007   
Дата:   10-06-13 11:55

Абе аз не съм толкоз запознат, ама поне знам, че като Никон и Канон са правели фотоапарати Сони още са взривявали мостове.

Чак толкова добри не са колкото ги описва колегата :) Апарат като апарат. Баба ти едно време само със Сони е снимала. Въпроса е желание да има. Един авер и с картони прави прилични снимки.

Отговори на това съобщение
 Re: d5100 vs rebel t4i
Автор: chrisnoch   
Дата:   10-06-13 16:46

stefo007,
Баба ми (лека й пръст!) не снимаше със Сони, а с Лайка. Времената се менят! Сега Лайка е бутикова компания за вманиачени богаташи, а Сони - лидер в електрониката.
Товята баба ако е ходила с галоши и в тоалетна на двора, ти така ли правиш? [smilie23]

nevermess,
Ти да не би да претендираш, че си обективен??? Ако е така - или си Господ, или си луд!
Откъде знаеш аз колко системи фотоапарати съм използвал или използвам? Снимам повече от 40 години. Дали съм снимал само със Сони, как мислиш?
Щом се усещаш, "че заради хора като теб и няколко други във форума като видя Сони някъде и се извръщам" - значи си глупак! Ти си пристрастен, не аз! Аз НЕ снимам със Сони А37, но твърдя, че това е най-добрият избор в ниския сегмент - за което имам аргументи, а ти нямаш контрааргументи да ме обориш.
Апропо, ако успееш да се обосновеш защо някоя друга система е по-добра от Сони - веднага я сменям! Хайде да те видим сега!

Отговори на това съобщение
 Re: d5100 vs rebel t4i
Автор: kvakioh   
Дата:   10-06-13 17:03

Ох като ми започнете тия със Сони с това, ще смените системата...Едва ли ще стане, особено ако наистина се докаже, че някой апарат е по-добър.
Няма смисъл, разликите не са толкова сериозни, камо ли да има хиперпредимства от някоя точно марка или апарат, щом става въпрос за апарат под 1000лв.
Аз съм за Никон д5100. 600/650D са леко пръчки. Поне за първия Канон мога да кажа така.
Все пак, последно обявиха Канон, че са произвели 90 милионния си обектив (10милиона за по-малко от година), което няма как да стане от Сони, мони, и бонбони, ако ще да купят не Олимпус и да плащат на Цайс, ами Лайка, Хаселблад и Phase one ведно да правят скъпи обективи само за Сони байонети...
П.С. Баба ми облагаше с данъци хора от естрадата, с дядо ми джиткаме още с ФЕД 3 и ленти...На 84г. е той.

Отговори на това съобщение
 Re: d5100 vs rebel t4i
Автор: nevermess   
Дата:   10-06-13 17:32

chrisnoch в една друга тема ти написах за някои предимства на различни модели пред А37, които ти дори не си направи труда да споменеш (защото не си обективен), и какъв ти беше отговора... за теб не били предимства [smilie5]. Айде остави човека, който съветваш да си прецени вместо тенденциозно да спестяваш информация. Сега сравни екраните на А37 и 600D и кажи, че е на А37 е по-добър.. а забравих за теб това няма значение [smile] ... а за този който съветваш дали това е без значение?
Толкова се вживяваш, че започваш и да квалификацираш вече... толкова си пристрастен, че и ЛСД и електрошок не могат да те оправят.....



Публикацията е редактирана (10-06-13 17:33)

Отговори на това съобщение
 Re: d5100 vs rebel t4i
Автор: chrisnoch   
Дата:   11-06-13 00:49

nevermess,
Наистина ми писна да повтарям, че аз съм СУБЕКТ и съм субективен! Ти явно не вдяваш! [smilie23]
СПОРЕД МЕН визьорът с 1'440'000 точки е достатъчно добър, за да "преглътна" бюджетно ограничения екран на А37. Хората, които не са снимали с DSLT непрекъснато забравят, че тези машинки работят непрекъснато в Live View, а визьорът показва всички менюта, настройки, корекции, превюта и т.н. Аз снимам с А57 от година и не съм използвал екранът (който е с 921'00 пиксела) повече от една дузина пъти - предимно с цел да не лягам в калта.
В Интернет има достатъчно подробни ревюта и сравнения на фотоапарати, та нищо не налага аз да изброявам всички фукции и параметри! Ти да не би да го правиш?? Защо го "изискваш" от мен? [smilie23]

kvakioh,
Канон могат и 20 милиона обектива да произведат, но само ще си мечтаят за качеството на Карл Цайс. Количеството не е всичко! Бюжетните боклучави канонски стъкла из базара с лопата да ги ринеш! Като са токова добри, популярни и евтини - защо си се "обзавел" със Сигма 105/2.8, та сега й береш дертовете?

P.S.
Баба ти и дядо ти да са живи и здрави и още мнго години да ти се радват! [beer]

Отговори на това съобщение
 Re: d5100 vs rebel t4i
Автор: ivjordan   
Дата:   11-06-13 01:14

Аз много рядко пиша в този форум и като цяло не разбирам, но напоследък все по-усилено се чудя, нямаше ли си специализиран алфа-форум и да не би да са го закрили напоследък, че алфа-джиите налазиха тук?
Другото, което не разбирам е, защо, когато някой пита, круши или ябълки, веднага се намира някой да му предложи череши. Ми, той човека може и да не обича череши...
И последното, което се чудя, защо феновете на Сони са толкова по-агресивни, сравнено с феновете на Пентакс и Олимпус, ако щеш и на Сигма?
Егати, въпросът е Никон или Канон, а темата се разправя за Сони...
По мое мнение, Никон.

Отговори на това съобщение
 Re: d5100 vs rebel t4i
Автор: chefo1979   
Дата:   11-06-13 08:58

"chrisnoch - ...Като са токова добри, популярни и евтини... "

На теб май звездите ти ги говорят тия работи - кой ти е казал, че хубавите канонски (или кои да е) обективи са евтини? Цайсите да не са по два за лев?

И пак бисера - "Канон могат и 20 милиона обектива да произведат, но само ще си мечтаят за качеството на Карл Цайс." - чукча писател, ей! Кваки ти пише, че Канон са произвели 90 милиона, 20 милиона са произвели отдавна.
В една предна тема ти бях посочил няколко обектива на Канон, дето за мен са ми най-мили и драги и ти не коментира къде са Цайсовите еквиваленти.

Отговори на това съобщение
 Re: d5100 vs rebel t4i
Автор: nevermess   
Дата:   11-06-13 10:48

chrisnoch, че си субект разбрахме. това което никой не разбира е защо нападаш хора, които имат различно мнение от твоето. Затова това е форум... казваш си ТВОЕТО мнение и не нападаш/квалифицираш хора, които имат различно мнение от твоето. За мен добър екран, по-малка стъпка при избор на ИСО,OVF и по-добро поведение на високо ИСО може да са по-важни от твоите субективни критертии. Може да са по-важни и за човека пуснал темата. Той решава...
Фанатичният начин по който се опитваш да налагаш чисто субективното си мнение е отблъскващ и води до размиване на почти всяка тема в, която пишеш....

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1  2     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »