Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1     всички  напред  последна
 фотобнки
Автор: pety_anta   
Дата:   29-05-13 15:57

Здравейте, нова съм във форума и от известно време не съм "в бранша" така да се каже :) Понеже ми предстои "завръщане", исках да си взема една от тези джаджи, т.нар. фотобанки, но не откривам на пазара у нас подобни устройства. Вие как сте рещили проблема с недостиг на памет? Фотоапаратът ми не работи с карти HC... :( Благодаря!


Отговори на това съобщение
 Re: фотобнки
Автор: realnoncho   
Дата:   29-05-13 17:33

След като картите станаха с капацитети колкото малки харддискове фотобанките спряха да са търсени и съответно предлагани.
А и лаптопите станаха вече всякакви размери и може да се използват за прехвърляне при недостиг на място.

Отговори на това съобщение
 Re: фотобнки
Автор: quazimodo   
Дата:   29-05-13 18:23

Най-евтиния вариант е да се купят няколко карти памет с максималния обем, който вашият апарат разпознава - 2, 4, 8 гигабайта и да ги носите всичките ако се предвижда "здраво" снимане.

Отговори на това съобщение
 Re: фотобнки
Автор: kvakioh   
Дата:   29-05-13 18:27

Аз не разбрах какво значи това: "Фотоапаратът ми не работи с карти HC..."

Отговори на това съобщение
 Re: фотобнки
Автор: pety_anta   
Дата:   29-05-13 18:29

Много ви благодаря за бързия отговор. Така си и мислех, но реших все пак да проверя, за да вляза "в час" :) И ДА- очертава ми се едно здраво снимане, та затова стигнах до този проблем :) Още веднъж ви БЛАГОДАРЯ!


Отговори на това съобщение
 Re: фотобнки
Автор: pety_anta   
Дата:   29-05-13 18:34

"не работи с HC" означава, че моделът е излязъл на пазара преди да изобретят HC-картите, и не ги разпознава. Когато снимах с такава карта ми дава разни грешки при записа на файла. Наложи се формат и после data recovery, ама сега не ми е вариант.


Отговори на това съобщение
 Re: фотобнки
Автор: kvakioh   
Дата:   29-05-13 18:39

Разбрах...Имах 4 карти по 2Гб за Никон д50, и една в телефона 2Гб, незапълнена. Те не са изобщо скъпи до 2Гб. 5-10лв да е едната. Пък и не се изисква голяма скорост на запис, така че е ОК.
Това го намирам аз за решение...Иначе вече няма такива фотобанки. Освен ако не си вземете телефон с вътрешен капацитет 16 или 32Гб и слот за карта памет, и да си вземете после микро SD, с адаптор и да прехвърляте. Но е сложно, а и пък не сте казали дали работи с SD, CF...

Отговори на това съобщение
 Re: фотобнки
Автор: quazimodo   
Дата:   29-05-13 18:46

Щом се очертава здраво снимане, би било добре да помислите и за допълнителна батерия. Така няма да се получи ситуация , при която имате памет ама нямате работещ апарат[smile].

Отговори на това съобщение
 Re: фотобнки
Автор: pety_anta   
Дата:   29-05-13 19:23

Благодаря за подсещането, но този проблем не е на дневен ред :) От 10 години съм фотограф и мога да кажа, че съм изпадала в какви ли не ситуации (включително и батерията да ми даде на късо по време на сватбен ритуал), просто бях майчинство, а сега за първи път ще снимам сватба в RAW. Благодаря на всички :)


Отговори на това съобщение
 Re: фотобнки
Автор: mcnicko   
Дата:   29-05-13 19:36

Ако си с К200д, както е написано в профила ти, може да погледнеш на сайта на пентакс за последния фърмуер на апарата. Даже К100д с последния ъпдейт работи с HC карти, а К200 е по-нов. Ъпгрейда става лесно, когато спазваш инструкциите на сайта, трябва ти празна карта и заредени батерии. [beer]

Отговори на това съобщение
 Re: фотобнки
Автор: pety_anta   
Дата:   29-05-13 19:37

Още веднъж ГОЛЯМО БЛАГОДАРЯ на всички :)



Публикацията е редактирана (29-05-13 19:39)

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »