Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1     всички  напред  последна
 Чистене на прах от сензора - Варна?
Автор: mcnicko   
Дата:   27-05-13 13:22

Доста доволно ми е прашасал сензора, духалката не помага. Въпроса ми е къде във Варна(или Добрич) могат да ми направят едно качестено почистване?

П.С. Сам не ми се хваща да го бърша принципно, но все пак ако се наложи ще го направя. Може да споделите и от кои продукти сте доволни, ако си ги чистите сами.

Благодаря предварително [beer]

Отговори на това съобщение
 Re: Чистене на прах от сензора?
Автор: Duffer   
Дата:   27-05-13 13:28

Точно преди дългия уикенд имах същия дерт. Взех си едно ей такова китче от Синтезиса:
http://magazin.photosynthesis.bg/offer/243757000006.html

Да ти кажа свърши работа (в комбинация с духалката ъф корс). Но може да не стане от първия суап - при мен се наложиха 3-4 докато се разкарат всички шитове.

Отговори на това съобщение
 Re: Чистене на прах от сензора?
Автор: mcnicko   
Дата:   27-05-13 13:41

И аз за такова си мислих по принцип, ако не намеря къде да ми го поизчистят. Ще трябва да си купя предполагам 2-3 комплекта, ако не стане от първия път да мога да повторя...

Отговори на това съобщение
 Re: Чистене на прах от сензора?
Автор: Duffer   
Дата:   27-05-13 13:44

Aa няма смисъл - един кит ти стига. Идеята ми беше, че няколко пъти се наложи да мина по сензора и да зачистя преди да падне цялата прах.

Отговори на това съобщение
 Re: Чистене на прах от сензора - Варна?
Автор: Pavlov   
Дата:   27-05-13 14:36

Доволен съм от това [smile] .
Скъпичко е, но става за многократна употреба.


Отговори на това съобщение
 Re: Чистене на прах от сензора - Варна?
Автор: yoyof1   
Дата:   27-05-13 15:10

fobo88 Варна

Отговори на това съобщение
 Re: Чистене на прах от сензора - Варна?
Автор: mcnicko   
Дата:   27-05-13 15:28

На fobo88 писах мейл, но никакъв отговор...[smilie11]

Отговори на това съобщение
 Re: Чистене на прах от сензора - Варна?
Автор: yoyof1   
Дата:   27-05-13 15:43

На fobo88 писах мейл, но никакъв отговор
Пусни му ЛС.
Аз бях при него да ми почисти сензора, много съм доволен!



Публикацията е редактирана (27-05-13 16:54)

Отговори на това съобщение
 Re: Чистене на прах от сензора - Варна?
Автор: DAN60   
Дата:   27-05-13 18:59

Фотото на ул."Цариброд", в отсечката м/у ул."Софроний Врачански" и ул."Охрид".
По добре не разчитай само на кит, защото в моя случай, след духалката, се наложи доизчистване с течност, но пък резултата бе идеално чиста матрица!

Отговори на това съобщение
 Re: Чистене на прах от сензора - Варна?
Автор: mcnicko   
Дата:   27-05-13 19:58

Благодаря на всички до тук. Един въпрос - някой ползвал ли е това:

http://www.photopavilion.com/?page=catalog&catalog=44&cat=102&product=10932&show=additional

Отговори на това съобщение
 Re: Чистене на прах от сензора - Варна?
Автор: mcnicko   
Дата:   28-05-13 10:41

Никой? [smilie10]

Отговори на това съобщение
 Re: Чистене на прах от сензора - Варна?
Автор: uzsree   
Дата:   28-05-13 11:43

Аз бях пред същата дилема преди няколко седмици. Понеже не съм в София, реших да си го почистя сам. Не съм много ентусиазиран да си пращам тялото по пощата. Продецурата е много елементарна и можеш да се справиш сам.

Първо погледни това видео:
http://www.youtube.com/watch?v=qi6S3jHA21w


Това е еднин от най добрите видео уроци за почистване по "мокрия метод". Човека показва всичко и обяснява.

Можеш да си купиш влажните тупфери от линка по-горе към синтезиза. Предполагам че вършат работа.


Аз лично си купих от Фотопавилиона шишенце със течност и сухи тупфери. Излиза малко по-евтино в дългосрочен план.
Това е течноста:
http://www.photopavilion.com/?page=catalog&catalog=44&product=10708&show=additional


Само един съвет: купи си правилния размер тупфери, т.е. размер който ще ти покрие точно сензора. На мене ми продадоха 13мм клечки, които не покриват цялата ширина на сензора - при мен 16мм (Никон кроп) Съоветно използвах 4 клечки и не успях да почистя всичко. С точния размер - само с две (за по-сигурно) се изчистиха и другите гадости.
Купих си тези от Ибей, че не ми се ходеше пак в павилиона
http://www.ebay.com/itm/280473474024


Дано да ти помогне.


Отговори на това съобщение
 Re: Чистене на прах от сензора - Варна?
Автор: mcnicko   
Дата:   28-05-13 12:09

Благодаря много за инфото. Още съм в дилемата - да го нося, да го пращам, да чистя сам, да живея с прахоляка...

Винаги съм живял с идеята, че ако има човек с опит който да го свъши е по-добре той да го направи, а не аз...

Отговори на това съобщение
 Re: Чистене на прах от сензора - Варна?
Автор: deyan_de   
Дата:   28-05-13 12:54

Не виждам голям опит да се изисква в случая, по-скоро да се спазват правилата за безопасност и да се използват качествени консумативи за почистване. Не ми изглежда практично да си зависим от някой, който да ти чисти фотоапарата, може да си на път на някой самотен остров и "твоя човек" няма да го има, може да трябва да снимаш спешно и "твоя човек" няма да го има...

Отговори на това съобщение
 Re: Чистене на прах от сензора - Варна?
Автор: mcnicko   
Дата:   28-05-13 13:40

Така е наистина! Хубаво е човек да е независим и при 100% необходимост мисля, че без проблеми ще се справя сам с чистенето, но друго си е опитната ръка.

Сега истински ъпдейт по темата. Благодаря на колегата uzsree , за видеото, бях го гледал и преди, но никога не бях обръщал внимание как точно продухва човека с духалката. В 99% от клиповете хората духат направо върху сензора, евентуално под някакъв ъгъл. Тук обаче човека ползва малко "замитащо" движение докато работи с духалката.

Реших да пробвам с такова движение и аз. Махнах обектива, наведох надолу, духнах 20-тина пъти вътре по този начин във всички посоки. Сложих обектива и се оказа, че съм елиминирал голяма част от петната. Останаха няколко, но май за сега ще си живея с тях.

Още веднъж благодаря за видеот! [beer]

Отговори на това съобщение
 Re: Чистене на прах от сензора - Варна?
Автор: ilcoin   
Дата:   28-05-13 18:05

Използвам това -> Green Clean SC-4070

Ако не помага духалката -> заредена докрай батерия, четеш указанията, пипаш внимателно с клечките без да се шашкаш излишно и имаш чиста матрица. Има си и сайт с видео. Няма драми никакви в цялата работа, не е кой знае каква философия.
[beer]

Отговори на това съобщение
 Re: Чистене на прах от сензора - Варна?
Автор: баби-играят-с-теб   
Дата:   28-05-13 18:23

Сензора най-спокойно може да бъде почистен и в домашна обстановка, без да се праща по-куриери, без да се губят 5-6 дни в чакане, бе да се харчат пари на вятъра.
Всичко отнема не повече от 10-15 минути, дори не е нужно да се купуват предлаганите в търговската мрежа разни комплекти.

Отговори на това съобщение
 Re: Чистене на прах от сензора - Варна?
Автор: CanoniO   
Дата:   28-05-13 23:03

Всичко отнема не повече от 10-15 минути, дори не е нужно да се купуват предлаганите в търговската мрежа разни комплекти.



мдааа, дори не е нужно да имаш сензор...

Отговори на това съобщение
 Re: Чистене на прах от сензора - Варна?
Автор: mcnicko   
Дата:   28-05-13 23:08

баби-играят-с-теб и? С какво? Телче за чинии и веро? Не че нещо, но поне да беше споделил какво точно имаш предвид.

Ако се събере още някоя друга прашинка които не падат с духалката ще си взема сигурно един Грийн Клийн и ще си го тръкна. [smilie5]

Отговори на това съобщение
 Re: Чистене на прах от сензора - Варна?
Автор: баби-играят-с-теб   
Дата:   29-05-13 01:08

mcnicko вземаш 10 лева от заплатата - и отидеш на врачка да ти врачува. На такива коментари като твоя, няма какво друго да отговоря. [smilie5]

Сервизите за фото техника предлагат услуга почистване, заради такива като тебе и CanoniO, имащи по-един празен куфар с познания.

Близо си до Добрич, в подобни ситуации винаги съм се опитвал да помогна с каквото мога на колеги от форума. Но в този случай - успех с намирането на правилната формула.[smilie21]



Публикацията е редактирана (29-05-13 01:28)

Отговори на това съобщение
 Re: Чистене на прах от сензора - Варна?
Автор: mcnicko   
Дата:   29-05-13 01:37

Ако влагаше по една прашинка мисъл в думите които пишеш, може би щеше да разбереш защо ти пиша точно такива "керливи" коментари...

На фона на предния ти пост в стил "знам как, ама няма да ви кажа", кво очакваш? Като ше споделяш нещо - напиши го, като не искаш - що изобщо си правиш труда?

Нямам против да си дам парите на някой за да я свърши тая работа, АКО НЕ СИ ЗАБЕЛЯЗАЛ ОТ ПЪРВИЯ ПОСТ! Хората семейства хранят, ако това работят защо да не си платя да ми свършат качествена работа? Всички обаче станаха професори в тая държава, че и повечето си мислят, че са родени такива...[smilie23]



Публикацията е редактирана (29-05-13 01:45)

Отговори на това съобщение
 Re: Чистене на прах от сензора - Варна?
Автор: баби-играят-с-теб   
Дата:   29-05-13 01:41

Успех и късмет, надявам се да постигнеш положителни резултати.



Публикацията е редактирана (29-05-13 13:35)

Отговори на това съобщение
 Re: Чистене на прах от сензора - Варна?
Автор: mcnicko   
Дата:   29-05-13 01:52

Само да вметна, че ако в предния пост си имал предвид прахосмукачката/с подходящо изработен накрайник/ - и това не помага.

Отговори на това съобщение
 Re: Чистене на прах от сензора - Варна?
Автор: CanoniO   
Дата:   29-05-13 11:55

На чистенето на зензора това му е проблема, че е рисково. И винаги нещо може да се оплеска. Щото не винаги петното е за духалка, а където има търкане, има риск. Много от хората, чистещи сензори професионално, вече не чистят... Щото разправиите с клиентите не си идват на парите...

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »