Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1  2     всички  напред  последна
 пътуване до сащ
Автор: nevmi   
Дата:   27-05-13 00:07

Предстои ми заминаване за Сащ до края на юни месец за постоянно с зелена карта и ме интересува как стои въпроса с фототехниката при влизане в сащ. Понеже ще си взема цялата техника а тя не е малко трябва ли да се декларира или само ако е над определена стойност. И как стоят нещата при полетите с фототехниката. Имам куфар който като размери може да мине за ръчен багаж но когато сложа всичката си техника в него килограмите са доста над допустимите кг. Може ли да се плаща за ръчен багаж за повече килограми от 8кг. И дали ще ме оставят да си взема техниката при мен или ще трябва да я чекиран което не ми се нрави много.

Отговори на това съобщение
 Re: пътуване до сащ
Автор: mico78   
Дата:   27-05-13 00:14

Продавай всичко и си вземи парите с теб. :) Няма да имаш много време за снимане .

Отговори на това съобщение
 Re: пътуване до сащ
Автор: 4given   
Дата:   27-05-13 00:42

Техниката с теб през цялото време. Сам ли пътуваш? Ако някой е с теб, делете в две чанти. Дори и да си сам, пак дели в две чанти и кажи, че едната ти е за фотоапарат и няма да я броят.
Къде в Щатите?

Отговори на това съобщение
 Re: пътуване до сащ
Автор: fast_eyebrow   
Дата:   27-05-13 02:29

Като mico78

Отговори на това съобщение
 Re: пътуване до сащ
Автор: Chipsy   
Дата:   27-05-13 05:14

Чак пък да няма време, не го плашете човека. Но цените на техниката тук са такива, че по-добре си продай нещата в Бг и си купи нови тук [smilie5]

Отговори на това съобщение
 Re: пътуване до сащ
Автор: kimi   
Дата:   27-05-13 17:41

Колегата отгоре е прав, продавай всичко в БГ и там ще си купиш нова, че и пари ще ти останат [smilie18]


Отговори на това съобщение
 Re: пътуване до сащ
Автор: nevmi   
Дата:   27-05-13 17:56

Незнам някой хора защо решиха че няма да имам време да снимам. А за продаване на техниката е изключено за мен няма смисъл и то никакъв. Разликата за която съм взел моята и която ще купя нова е нищожна даже незабележима. Освен ако някой не ми каже къде има нов canon 24-70/2.8L за под 1000 долара и canon 70-200/4L IS пак за под 1000 долара.

Отговори на това съобщение
 Re: пътуване до сащ
Автор: victory13   
Дата:   27-05-13 18:03

през водата правилата за багажа са други... носете си техниката без грижи, и успех [smilie24]

[shtrak]

Отговори на това съобщение
 Re: пътуване до сащ
Автор: nevmi   
Дата:   27-05-13 18:05

4given ще пътувам до Аризона, Финикс. Техниката ми се събира в куфар Lowepro Pro Roller x100 натъпкан до горе :). Като всички джунджурии други ще са в чекираният багаж като зарядни кабели и тем подобни в куфара само 3 парата и обективите и евентуално свекавица

Отговори на това съобщение
 Re: пътуване до сащ
Автор: Chipsy   
Дата:   27-05-13 18:10

nevmi написа:

> Освен ако някой не ми каже къде има нов
> canon 24-70/2.8L за под 1000 долара и canon
> 70-200/4L IS пак за под 1000 долара.

Ей тук например, не е нов, но refurbished oт Канон с три месеца гаранция:

http://shop.usa.canon.com/webapp/wcs/stores/servlet/subCategory_10051_10051_-1_22751#

Отговори на това съобщение
 Re: пътуване до сащ
Автор: nevmi   
Дата:   27-05-13 18:30

Chipsy да видях и видях също че евентуално ще съм на нула или с малка загуба защото ranopile продаде един 70-200/4L IS за 1495лв сметни го при долар 1.53лв курс продава. А да не говорим че аз съм го взел на доста по висока цена. Затова за мен е безсмислена тази гимнастика а и аз съм проверил вече тази възможност. Въпроса е трябва ли да декларирам техниката при влизане и евентуално какви са възможностите при ръчен багаж над кг които са дадени за норма 8-10кг зависи от компанията

Отговори на това съобщение
 Re: пътуване до сащ
Автор: imitev   
Дата:   27-05-13 18:48


Глупости!

Декларирай си я на влизане в щатите.

Плати си транспорта и си снимай с кеф.

Следващите стъкларии кой ги знае дали ще паснат на тялото и т.н.

Отговори на това съобщение
 Re: пътуване до сащ
Автор: nevmi   
Дата:   27-05-13 19:31

на мен това ми е по принцип идеята

Отговори на това съобщение
 Re: пътуване до сащ
Автор: 4given   
Дата:   27-05-13 22:42

Размерите на чантата са идеални за ръчен багаж, само внимавай с килограмите. Спокойно може да носиш още една чанта (по-малка) за ръчен багаж. Лек път и поздрави от Мериленд :)

Отговори на това съобщение
 Re: пътуване до сащ
Автор: nevmi   
Дата:   27-05-13 22:45

аз си мислех дали да не набутам някой обектив по джобовете и после като се кача да си ги върна в чантата

Отговори на това съобщение
 Re: пътуване до сащ
Автор: 4given   
Дата:   27-05-13 22:49

Може да сложиш обективи по джобовете на гишето като си даваш паспорта и ти мерят багажа (на мен никога не са ми мерили ръчния, само го поглеждат да видят размера), но след това като минаваш през детекторите всичко трябва да е в чантата (там не мерят). В чекирания багаж никакви обективи и техника!

Отговори на това съобщение
 Re: пътуване до сащ
Автор: nevmi   
Дата:   27-05-13 23:06

определено в чекирания багаж няма да слагам техника най много зарядни и кабели

Отговори на това съобщение
 Re: пътуване до сащ
Автор: Otvorenia   
Дата:   27-05-13 23:07

Става по джобовете както казва колегата.
Никой няма да ти прави проблеми като тръгваш от БГ и после при прекачването понеже все пак идваш от транзитна зала. Само ще те чекват.

НАЙ Правилно е да я продадеш техниката тука и там да си купиш нова. Това важи в най голяма степен за Канон. При Никон малко са по тегави нещата.



Публикацията е редактирана (27-05-13 23:13)

Отговори на това съобщение
 Re: пътуване до сащ
Автор: baytosho   
Дата:   27-05-13 23:12

На твое място не бих продал нищо. Слагай скъпата техника в ръчния багаж и внимавай с килограмите - провери изискванията за това в сайта на компанията, с която летиш (в последно време нещата се променят все по-често). За всеки случай декларирай техниката преди влизане в щатите. И Успех!


Отговори на това съобщение
 Re: пътуване до сащ
Автор: Otvorenia   
Дата:   27-05-13 23:17

Погледнах по горе и видях че техниката е Канон и в случая най правилно е да продадеш нещата и да си ходиш натам с пари и с кеф.

Отговори на това съобщение
 Re: пътуване до сащ
Автор: nevmi   
Дата:   28-05-13 00:02

Otvorenia ако си продам тук техниката на цените които са актуални в момента според мен няма да мога да си взема същата техника там. А и аз съм малко труден за купуване на техника втора ръка а за нова определено няма да мога да си взема същата техника. Иначе може би си прав.

Отговори на това съобщение
 Re: пътуване до сащ
Автор: imitev   
Дата:   28-05-13 00:03

Ся ще се наредят да пазаруват [cool]

Отговори на това съобщение
 Re: пътуване до сащ
Автор: nevmi   
Дата:   28-05-13 00:20

ако имам какво да се продава [smilie5]

Отговори на това съобщение
 Re: пътуване до сащ
Автор: CanoniO   
Дата:   28-05-13 23:08

дано "nevmi" не идва от "невменяем'...


горе са писали поне 4 човека, които са наясно кое колко струва...
И моят съвет е такъв - не мъкни неща, които можеш да си купиш. Носи пари.

Отговори на това съобщение
 Re: пътуване до сащ
Автор: mico78   
Дата:   29-05-13 00:01

За какво ще ти е тая техника там ?

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1  2     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »