Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1  2     всички  напред  последна
 Нахално ли ще е... ?
Автор: Johny_Wilde   
Дата:   20-05-13 21:22

...Да помоля имащите ВРЕМЕ и евентуално ЖЕЛАНИЕ да оставят по 1 коментар на снимките ми , защото снимам от няколко месеца , а напредването става бавно и мъчително.... ВСЯКАКВА критика би била от полза за мен , за да съм наясно какво да търся в бъдещите си кадри и изпълнения !

*Възможно е нищо да не ви допадне (не изключвам този вариант - пак кажете !) [shtrak]

НЕ ГО ПРАВЯ ЗА РЕЙТИНГ , моля за КРИТИКА (Не ми харесва това , харесва ми това , може би така еди-какво си...) Няма да се обидя на никого - обещавам

[smilie18] [beer] [beer]

П.С. Проверих правилника , не видях да има регламент забраняващ такива молби , дано не греша [smile]


Отговори на това съобщение
 Re: Нахално ли ще е... ?
Автор: MikeDimit   
Дата:   20-05-13 21:24

Пич, това е като шофирането - като прехвърлиш 8 000 и се усещаш
[smile]

Отговори на това съобщение
 Re: Нахално ли ще е... ?
Автор: luboar   
Дата:   20-05-13 21:25

много нахално. аз за десет години в този сайт, не си позволих такава наглост [smilie23]
въпрос на етика и уважение към другите 30000 регистрирани.

Отговори на това съобщение
 Re: Нахално ли ще е... ?
Автор: marchello   
Дата:   20-05-13 21:26

завалийката [smile] [smilie5] не ти се присмивам, но ми хареса само един кадър от твоите ... но така си го омазал, че ... ми развали удоволствието ..... кадърът е момъкът с вдигнатата кутия протеили или там както им се казват [smilie25]

и защо ти е да напредваш бързо? света ли ще свършва? [smilie8]
щот ако е тъй, да взема и аз да се понапъна да напредвам още [beer]

Отговори на това съобщение
 Re: Нахално ли ще е... ?
Автор: Johny_Wilde   
Дата:   20-05-13 21:30

АХАахха не се свършва , но ми е голям мерак и приятелите ми ги мъкна по различни места , за да напредвам (уж) чрез практика...[smilie25] Но на тях ВСИЧКО им харесва ,защото все пак нали снимаш тях и нямам реална представа какво трябва да се подобри [thankyou]

Отговори на това съобщение
 Re: Нахално ли ще е... ?
Автор: realnoncho   
Дата:   20-05-13 21:31

Според мен пък темата е добър звънец, защото все по-малко се гледат снимки и все по-малко полезни коментари има под тях. Един добър коментар често струва повече от целия рейтинг [beer]

П.П. Но все пак не забравяй, че за да има коментари трябва да има и какво да се коментира - ако няма никаква идея в снимката трудно може да се намери какво да се коментира.



Публикацията е редактирана (20-05-13 21:38)

Отговори на това съобщение
 Re: Нахално ли ще е... ?
Автор: баби-играят-с-теб   
Дата:   20-05-13 21:39

Защо да е нахално, повече рязкост само в кадрите. [beer]

След две - три години, и изхарчени 6-7000 за фототехника, сам ще достигнеш до истината.[smilie3]



Публикацията е редактирана (20-05-13 21:42)

Отговори на това съобщение
 Re: Нахално ли ще е... ?
Автор: juslen   
Дата:   20-05-13 21:39

Абе...я прочети някоя книжка първо [smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: Нахално ли ще е... ?
Автор: kjey   
Дата:   20-05-13 21:41

Не е нахално, но все пак трябва да има снимки, за да има коментари:).
Казвам го с добро чувство, и не се броя за голям експерт във фотографията, за да давам съвети.
Инвестирайте малко пари в курсове, и тогава нещата ще Ви се получат по-добре![shtrak]

Отговори на това съобщение
 Re: Нахално ли ще е... ?
Автор: Johny_Wilde   
Дата:   20-05-13 21:49

@realnoncho - Прав си , но има доста снимки , които изобщо не качвам , когато нямат коментари повечето , а аз ги качвам само , за да видя дали имам прогрес - рейтинг не ме блазни [smile]

@баби-играят-с-теб - Ще се постарая за бъдещите , все още се уча и с обработката и гледам да не прекалявам с ефекти (Като на последния кон... , възможно е да изглежда много натруфено цветно)

@juslen - Прочетох човече.. и си ги имам - на Майкъл Фрийман - черно бялата фотография , сватбената фотография , книжката на фото-форум и още 2-3 на други американци , но те не ми дават "фийдбак" [smilie11] Лоши хора.. [smilie18]


@ kjey - едно приятелче ходи на курсове , но са сравнително удоволстие за мен през учебно време... ако се ходи , трябва да става лятото например , а сега все още учим [smilie21]

Отговори на това съобщение
 Re: Нахално ли ще е... ?
Автор: juslen   
Дата:   20-05-13 21:54

Еми ето затова курса е добра идея-книжките ти дават известни знания, някаква основа-на курса вече виждаш всичко на живо, на практика и ти го обяснява кадърен компетентен човек и по-важното-в повечето случаи професионален фотограф човек които с това се занимава на професионално ниво от години. Не е срамно или неудобно човек да иде на курс, като шофьорските курсове е същата работа-за да се научиш на нещо просто отиваш на съответния курс [smilie24]

Отговори на това съобщение
 Re: Нахално ли ще е... ?
Автор: mutriu   
Дата:   20-05-13 21:54

Разбира се, че е нахално- най-малкото, защото това може да напише всеки от останалите потребители. Работата там сам да си изградиш опита и самочувствието, а това става с много четене и снимане, а не с уж невинно въпросче "Нахално ли е". Снимането и качването на снимки отнема време- има си съответните ограничения (по 2 снимки на 5 дни се покават на публиката). Според мен, не е етично да прескачаш останалите потребители с такава тема, нито пък да ангажираш всички наведнъж с надеждата някой да се "закачи". Само по себе си искането за коментар, отправено към някого, не е лошо или неетично. Надявам се да разбереш за кво иде реч! [smilie23] Good luck!



Публикацията е редактирана (22-05-13 16:05)

Отговори на това съобщение
 Re: Нахално ли ще е... ?
Автор: Johny_Wilde   
Дата:   20-05-13 22:01

@juslen - Съгласявам се с теб за курсовете , а нещо по-конкретно имаш ли ? Смисъл - групове курсове , които се правят по 2-3 дни ли , или има някакви курсове тип "уроци" ? Защото съм леко скептичен към груповите работи (не достатъчно внимание да се обръща ? може да ГРЕША , не споря - не съм бил [smilie24] )

@ mutriu - както се казва "Разни хора , разни идеали " :) точно затова се обърнах към хората с време и ЖЕЛАНИЕ да го направят ! Никого не карам на сила , нито ще му се нацупа хааххаха... В крайна сметка е форум - всеки има въпроси/мнения/запитвания - един ще пита каква камера да си закупи , какъв обектив или дали еди-какво си е станало , е и аз имах молба ..
Благодаря за късмета иначе , вече имаше отзивчиви съфорумници [thankyou] [shtrak] [shtrak]

Отговори на това съобщение
 Re: Нахално ли ще е... ?
Автор: DidiAndreeva   
Дата:   20-05-13 22:02

Написах и аз малко "критики". Мисля, че един от основните ти проблеми е кадрирането. Прочети малко за него. Като започнеш да спазваш основните правила нещата ще изглеждат по друг начин, после подходяща обработка и всичко ще започне да става по-лесно [smile]

Отговори на това съобщение
 Re: Нахално ли ще е... ?
Автор: Johny_Wilde   
Дата:   20-05-13 22:13

@DidiAndreeva Изчерпателни "малки" критики при това :) [shtrak] [cool]

Отговори на това съобщение
 Re: Нахално ли ще е... ?
Автор: pefoto01   
Дата:   20-05-13 22:38

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Нахално ли ще е... ?
Автор: metodiev_martin   
Дата:   20-05-13 23:37

[smilie18]
Без да си попрочел поне две-три книжки по фотографки теми си за никъде.....
Да искам ли авторски права, за да го публикувам в книгата със бисери - "как да се научим да пишем глупости по-форумите, по-добре"

По темата:
Най-накрая, някой да иска, под снимките му да се пише нещо различно от :
++++
!!!!
6666
Злато!
Браво
*****************
Сбъркал си форума пич. Тук ще получиш всичко друго, освен адекватно държане и полезна информация.
На хората с книжките, списанията и курсовете, ще им пратя много поздрави [smilie21]
Ако си бездарен, безидеен и лишен от чувство за естетика, ако искаш ходи на курсове на Марс.
Една снимка, може да събуди интерес в зрителя, без да бъде изнасилвана от фотошоп и без да бъде снимана с техника за хиляди.
Оценяването тук е много, много, много субективен фактор. Сам можеш да забележиш тенденциозността при гласуването. Бих си направил експеримент, да направя профил със стари, позабравени "рейтингови снимки", да видим какво ще излезе. (и тук мъдро се включва администратора с удебелен щрифт - ще ти блокираме профила!! [smilie18] )
За мен, снимките ти не носят никаква идея и емоция (с изключение на 1-2). Опитай се да избягаш от посредствеността. Снимките с яйцата, снимката с "маршрутката, как няма да дойде", и "Бачково през май"... опитай се да бъдеш по критичен към себе си. Опитай се да убедиш хората, чрез снимката, че именно тя е достойна за техния вот и коментар. Снимай в RAW и намали насищането на цветовете! Поразгледай малко чужди (да не кажа - руски [smilie5] сайтове за фотография ) и прецени, какво липсва на снимките от профила ти. И не на последно място, избери си интересни локации за снимане. Не че по улицата не може да се снима нещо интересно, но се опитай да покажеш нещо различно.

Фонтани, клошари, кучета, котки, чешми, лампи, светофари, пътни платна, движещи се коли, стари бабички, пейки и листа, поръсени с капки в парка, гълъби, "долнопробна домашна предметна фотография" (снимката с водката и крушката е интересна и за мен има идея), снимки на "модели" тип - мойто гадже по гащи на фона на старото кюмбе, соц. мебелировката и родопското одеало, в тъмна стая с волфрамова крушка от 40W, мойто гадже по гащи на камък или дърво; саксии с цветя, НДК, СУ, АЛ. Невски и прочие, снимани в 13 на обяд при ярко слънце, общи снимки на плажа в Бургас (отново по обяд в слънчево време) и много други наводняват форума ежедневно. Тук в представяне, спокойно можеш да видиш какво ДА НЕ снимаш. Без да съм влизал там с месеци, съм убеден, че има поне три снимки, от гореизброените, качени за последните 6 часа в "Представяне"
Та такива ми ти истории... За начало прочети наръчника на форума - "Как да правим по-добри снимки" и поразгледай малко сайтове за фотография. След това мисли да трошиш пари за курсове, техника и прочие.
Успех

Отговори на това съобщение
 Re: Нахално ли ще е... ?
Автор: баби-играят-с-теб   
Дата:   20-05-13 23:55

metodiev_martin Браво, [smilie24]
Ще си позволя да добавя нещо, трябва постоянна работа, а именно да снимаш винаги когато имаш свободно време, да правиш експерименти, и след време сам ще достигнеш до положителните резултати, който търсиш.

Отговори на това съобщение
 Re: Нахално ли ще е... ?
Автор: BOZO   
Дата:   21-05-13 00:11

Johny_Wilde,
Преди да приемаш прекалено навътре съветите и критиките, отправени тук - прегледай снимките на хората, които ти ги дават. После сам си прави изводите.

Отговори на това съобщение
 Re: Нахално ли ще е... ?
Автор: metodiev_martin   
Дата:   21-05-13 00:19

Да, ако няма поне 10 снимки с рейтинг Б над 25 точки, не му обръщай внимание!
И тия бисери, бозовски, са за сборника ...[smilie23]

Отговори на това съобщение
 Re: Нахално ли ще е... ?
Автор: BOZO   
Дата:   21-05-13 00:33

Логично е да търсиш съвет и критика от хора с някакви постижения в дадена област.
Иначе със същата успеваемост може да пита преминаващите на централна гара.

Отговори на това съобщение
 Re: Нахално ли ще е... ?
Автор: A4o90   
Дата:   21-05-13 00:41

Ще се постарая да изкажа мнение без много - много да се повтарям с другите автори.
Та, ето ми ги безразборните мисли.. Поразгледах ги снимките и не съм много впечатлен. Казано е вече - кофти кадриране на кофти светлина с (в доста случаи) обект, показан по не особено интересен начин. Всеки е минал по този път, споко. Всеки е снимал първо семейство и приятели (че аз още го правя по една или друга причина) (: Мисля, че това е фаза, през която просто трябва да минеш и за която няма преки пътища. Може много точно да се опише какво не е наред с всеки един кадър, въпросът е ти да го разбереш и да не повтаряш грешките си. Това разбиране за мен се постига с опит : снимане, снимане, снимане. Опитвай нови неща, нови субекти от различни ъгли, различно кадриране итн. Лека - полека ще започнеш да си поставяш цели : "това го искам така, онова искам да да стане еди - как - си ". Ще започнеш да виждаш неща, които не си забелязвал преди. Понякога аз дори нарочно съм излизал само с един обектив, за да мога да си поставя нещо като ограничение. :)

В заключение бих казал, че няма универсална рецепта, защото всичко е субективно. За да си пуснал тази тема ще допусна, че нещо не ти харесва в собствените ти кадри. Снимай така, че да ти харесат на теб. Развивай се така, че да си доволен от себе си и да ти е кеф. Сигурен съм, че сега точките във фф ти носят главно радостта. Със снимането и това ще позатихне (:



Публикацията е редактирана (21-05-13 00:44)

Отговори на това съобщение
 Re: Нахално ли ще е... ?
Автор: pefoto01   
Дата:   21-05-13 00:41

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Нахално ли ще е... ?
Автор: BOZO   
Дата:   21-05-13 00:45

Не може да "преподаваш" нещо, от което е видно, че не разбираш.

Отговори на това съобщение
 Re: Нахално ли ще е... ?
Автор: pefoto01   
Дата:   21-05-13 01:00

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1  2     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »