Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1     всички  напред  последна
 ERROR 99
Автор: Marian.Peev   
Дата:   20-05-13 11:03

Колего моля за помощ.Фотоапарата ми е canon eos 300d и до сега не съм имал проблеми с него ,но един дне ставам и излизам да снимам и нещо ужасно се случи.Снимките стваха ужасни ,с линии които са по-светли ,снимам с бърз затвор пак предметите са размазани и за капан на всично ми изписва ERROR 99 и не мога да снимам вече.Някои може ли да ми каже за какво става въпрос ,има ли оправия или това му беше?Мерси предварително!

Отговори на това съобщение
 Re: ERROR 99
Автор: h_bio   
Дата:   20-05-13 11:09

95% за смяна на затвора.

Отговори на това съобщение
 Re: ERROR 99
Автор: Батко   
Дата:   20-05-13 11:37

Смяната ще ти излезе около 150лв, ако има налични изобщо.
Смятай нов / стар ли ще вземаш или ще сменяш затвор.

Препоръчвам ти ако нямаш пари и смяната не е повече от 150лв да си го смениш. Това ще ти гарантира може би още едни приблизително 50 000 + кадъра.

Отговори на това съобщение
 Re: ERROR 99
Автор: 3DF   
Дата:   20-05-13 12:20

Я прочети това:

http://www.ifixit.com/Answers/View/14217/How+fix+error+99

По надолу в линка казват и какво да направиш стъпка по стъпка.

Основно може да е
затвора,
мръсни контакти,
батерия,
карта

П



Публикацията е редактирана (20-05-13 12:21)

Отговори на това съобщение
 Re: ERROR 99
Автор: Marian.Peev   
Дата:   20-05-13 12:43

http://www.youtube.com/watch?v=hOCeWoL7ddg

Направих кратко видео на затрова и може би е от него, понеже не вярвам в зацапани контакти , макарче искренно се надявам да е от тях , че тънко ще мина , но май ще е затвора.
Какво мислите ?

Отговори на това съобщение
 Re: ERROR 99
Автор: tziko   
Дата:   20-05-13 16:24

Като напишеш в търсачката ERROR 99 излизат 14 теми! Ако ги прочетеш, вероятно ще можеш да си направиш статистика за най-вероятната причина.

Едит: Гледах видеото, не виждаш ли, че пердето на затвора не се отваря до край? В горния десен ъгъл остава пред матрицата. Явно затвора е за смяна, но на 300Д не знам да ли струва да сменяш нещо въобще.



Публикацията е редактирана (20-05-13 16:34)

Отговори на това съобщение
 Re: ERROR 99
Автор: Nikolcho555   
Дата:   20-05-13 17:01

На моя Канон 40Д преди да го продам излезе същото съобщение на 37 000 кадъра някъде и кихнах 200 лъвчета за нов затвор. А си правех сметката поне 70 000 - 80 000 кадъра да направя, че нали му дават 100 000 кадъра на затвора. Доста грубо ми влезе. [smilie5]

Отговори на това съобщение
 Re: ERROR 99
Автор: stoikovv666   
Дата:   20-05-13 17:41

Welcome to the Canon world [beer]

Отговори на това съобщение
 Re: ERROR 99
Автор: vladod   
Дата:   20-05-13 18:28

След всяка подобна тема се стига до извода, че е най-добре да се обърне човек към сервиза !!! [beer]

Отговори на това съобщение
 Re: ERROR 99
Автор: Marian.Peev   
Дата:   27-05-13 18:30

А възможно ли е нещо да пречи на самото перде да се вдига, в смисъл с едно отваряне и почистване да се оправи или пък само с почистване?

Отговори на това съобщение
 Re: ERROR 99
Автор: vladod   
Дата:   28-05-13 00:24

Marian.Peev, повярвай ми, че въпреки всички видеота, пускани из нета, кой как сам си оправя апарата, след подобни действия, плащаш повече в сервиза!
Имам 300Д и съм му сменял затвора 7 пъти !!! Апаратът продължава да ми носи пари [shtrak]

Отговори на това съобщение
 Re: ERROR 99
Автор: tziko   
Дата:   28-05-13 13:28

Marian.Peev, Още ли не си го дал в сервиз [smilie10] ?

Дори да е някво боклуче, то вече е повредило затвора, защото всичко там е много крехко. Занеси го в сервиз преди да си надраскал матрицата или друга беля.

Отговори на това съобщение
 Re: ERROR 99
Автор: Marian.Peev   
Дата:   28-05-13 16:16

Писъз и звънях на Zintex, но няма отговор от негова страна.За друг незнам и реших днес да го отворя и да погледна какво може да е...просто за сега нямам друго решение...

Отговори на това съобщение
 Re: ERROR 99
Автор: simfoncho   
Дата:   28-05-13 16:36

На видеото ясно се вижда, че затвора е "заминал". В този случай нищо не можеш да направиш в домашни условия... освен да о**реш и нещо друго. Носи в сервиза и не се занимавай с глупости.


Отговори на това съобщение
 Re: ERROR 99
Автор: Marian.Peev   
Дата:   28-05-13 16:41

Някои друг знаетели, който може да ми смени затвора, понеже не мога да се свържа със Zintex.

Отговори на това съобщение
 Re: ERROR 99
Автор: tziko   
Дата:   28-05-13 16:55

Пиши лично съобщение на потребител ZENTEX



Публикацията е редактирана (28-05-13 16:56)

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »