Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1     всички  напред  последна
 Canon 18-55 3.5-5.6 IS автофокус проблем
Автор: canar40   
Дата:   19-05-13 19:40

Здравейте,

Имам странен проблем с автофокуса на китовия обектив на моя 550d. Бях го дал временно на приятел и сега като ми го върна автофокуса работи много странно, ако въобще работи. С другия ми обектив 50 1.8 II няма проблеми, но той пък фокусира малко странно понякога. Все пак смятам, че смятам, че проблема е в обектива, не в апарата. В краищата на 18 и 55м въобще не може да фокусира. На MF понякога фокусира автоматично, което е много странно. Сега направих следния тест на хубава дневна светлина: позиционирам на 40мм примерно, на AF не иска да фокусира. Сменям на MF, размествам фокуса произволно, връщам на AF и се получава. Някой да има идеи какъв може да е проблема? Утре ще пробвам други обективи на моето тяло и този обектив на друго тяло да локализирам проблема, но все пак реших да пиша. Огледах обектива добре, не ми изглежда да е зацапан, за жалост не мога да махна UV филтъра, заклещил се.

Отговори на това съобщение
 Re: Canon 18-55 3.5-5.6 IS автофокус проблем
Автор: tziko   
Дата:   19-05-13 22:31

Не го мъчи, вземи по-голям чук!

Отговори на това съобщение
 Re: Canon 18-55 3.5-5.6 IS автофокус проблем
Автор: MuHaTa123   
Дата:   19-05-13 22:41

Лентов кабел на AF-а. Прекъсва се заради евтината сглобка на обектива. 40(или 50 беше, не помня точно) лв при Зентекс и е като нов.

Отговори на това съобщение
 Re: Canon 18-55 3.5-5.6 IS автофокус проблем
Автор: canar40   
Дата:   19-05-13 23:00

А лесно ли се сменя? Гледах, че има клипчета в интернет, но не съм много запознат. Предполагам в сервиз ще ми вземат много повече? За чука е ясно.. :)) Благодаря за отговорите!



Публикацията е редактирана (19-05-13 23:03)

Отговори на това съобщение
 Re: Canon 18-55 3.5-5.6 IS автофокус проблем
Автор: aldygreen   
Дата:   19-05-13 23:57

След като е даван на друг човек и тогава се проявява този ефект, доста вероятна причина е човекът да се е опитал да върти фокуса, без да превключи на MF. При по резки завъртания може да се е повредило зъбно колелце от задвижването. Може внимателно и без насилване да се опита завъртане на фокуса при AF и да се слуша внимателно. В този случай ще се чува някакво прехъркване или прещракване. Ако няма никакви подозрителни механични шумове или прескачане, може и кабелът да е, но съвпадението с даването си е показателно.
[shtrak]


Отговори на това съобщение
 Re: Canon 18-55 3.5-5.6 IS автофокус проблем
Автор: canar40   
Дата:   20-05-13 00:50

Точно и аз това го попитах, дали е въртял фокуса на AF, но не беше сигурен.. има ли вероятност да го доразваля ако го завъртя на AF? Не се ли разваля моторчето така?

Отговори на това съобщение
 Re: Canon 18-55 3.5-5.6 IS автофокус проблем
Автор: canar40   
Дата:   20-05-13 08:57

Пробвах го сега с друго тяло, същия проблем. Развъртях ринга на AF и не се чува никакво при завъртане. Направи ми впечатление обаче, че при смяна от MF на AF, ако ринга трябва да се прибере, апарата често успява да фокусира, но ако трябва да излезе, не става, тогава се чува едно много тихо препукване.

Отговори на това съобщение
 Re: Canon 18-55 3.5-5.6 IS автофокус проблем
Автор: tyunkata   
Дата:   20-05-13 11:14

Имал съм същия проблем, MuHaTa123 го е обяснил точно. 50-60 лв. при Зентекс.

Отговори на това съобщение
 Re: Canon 18-55 3.5-5.6 IS автофокус проблем
Автор: canar40   
Дата:   20-05-13 11:31

А някой има ли идея каква е разликата между тези кабели в Зентекс и тези в ebay, които са за по 10-тина лева?

Отговори на това съобщение
 Re: Canon 18-55 3.5-5.6 IS автофокус проблем
Автор: peter_m   
Дата:   20-05-13 11:39

Разликата е че в ибей нямаш монтаж

Отговори на това съобщение
 Re: Canon 18-55 3.5-5.6 IS автофокус проблем
Автор: canar40   
Дата:   20-05-13 13:10

Значи в Зентекс е включен монтажа, не бях разбрал. Благодаря много за информацията! Ще отида направо там.

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »