Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1     всички  напред  последна
 Error 01 на 24-105 L lens Canon
Автор: makaveliv   
Дата:   18-05-13 18:41

Здравейте колеги,
за съжаление не са вечни тези неща.
От скоро обективът ми, 24-105 L lens Canon, изписва error 01 при фокусно разстояние повече от 24 мм, интересно че на 24 мм си работи перфектно!. Въпросът мие, защото съм в Испания и ще се прибера чак след около месец, ако някой се е сблъсквам с подобен проблем да сподели опит- какво му е, как се отремонтира (предполагам в сервиз) и горе-долу колко струва?
Благоадря предварително [smile]

Отговори на това съобщение
 Re: Error 01 на 24-105 L lens Canon
Автор: metodiev_martin   
Дата:   18-05-13 18:52

Преди време в редакцията имаше един служебен обектив, с такава грешка, и ако не ме лъже паметта проблема беше в някакъв кабел. (това беше някъде преди 3 години и повече).

Отговори на това съобщение
 Re: Error 01 на 24-105 L lens Canon
Автор: makaveliv   
Дата:   18-05-13 18:54

мартин, да и аз такова нещо прочетох...
въпросът ми е колко ли ще струва и къде да го пратя....?!

Отговори на това съобщение
 Re: Error 01 на 24-105 L lens Canon
Автор: chrisnoch   
Дата:   18-05-13 22:23

"Error 01" означава, че в тялото не постъпва информация от енкодера за фокусното разстяние на обектива. Щом на 24 мм работи, повредата е по-скоро механична - най-вероятно плъзгачът (особено ако се чува съвсем леко стържене).

Отговори на това съобщение
 Re: Error 01 на 24-105 L lens Canon
Автор: makaveliv   
Дата:   19-05-13 00:44

chrisnoch, мерси за отговора. да, чува се звук на другите фокусни разстояния, освен 24 мм. Все едно обективът не може да фокусира...скапана работа, идеята е че не знам колко ще излезе ремонтът, но няма как , трябва да се случи...
според вас в кой сервиз е най-адекватно да го пратя? Нямам опит в тези неща
мерси отново[smilie24]

Отговори на това съобщение
 Re: Error 01 на 24-105 L lens Canon
Автор: chrisnoch   
Дата:   19-05-13 10:23

makaveliv,
Чува ли се съвсем леко стържене, когато въртите вариото, без да се опитвате да фокусирате?
Дава грешка след като завъртите вариото или чак след като опитате да фокусирате?
И аз нямам много опит със сервизи (не ми се е налагало, слава Богу!), но много колеги хвалят "Зентекс" - София, Младост 1, бл. 25, вх. 3, тел. 0888972776, zentex@abv.bg
Аз съм ползвал (за много дребни ремонти) Наско - София, Дондуков №18, тел. 0887 360 051. Справя се отлично с най-различни обективи, уважаван майстор.

Отговори на това съобщение
 Re: Error 01 на 24-105 L lens Canon
Автор: makaveliv   
Дата:   19-05-13 10:46

http://www.youtube.com/watch?v=qbAKo9hBjjo


chrisnoch, прави точно така като във видеото.
много благодаря за отговорите и помощта, като се прибера ще пробвам и в двата срвиза.
поздрави [shtrak]


Отговори на това съобщение
 Re: Error 01 на 24-105 L lens Canon
Автор: chrisnoch   
Дата:   19-05-13 15:24

Успех! [beer]

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »