Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1     всички  напред  последна
 Стържещ звук при фокусиране
Автор: Capolavoro   
Дата:   17-05-13 18:39

Преди време си купих сенник за китовия обектив на D3100 и днес ми направи впечатление, че при фокусиране понякога се чува стържещ звук. Първо го забелязах, когато гледам през екрана, ако фокусирам през визьора по-рядко се получава.
Махнах сенника, но пак се появи подобно нещо макар и по-рядко.
Каква може да е причината според вас?

Отговори на това съобщение
 Re: Стържещ звук при фокусиране
Автор: io_bs   
Дата:   17-05-13 19:12

Проблемът по-скоро е в обектива. Може да е попаднала песъчинка или нещо друго в него и да затруднява АФ механизма.

Отговори на това съобщение
 Re: Стържещ звук при фокусиране
Автор: pl3omax   
Дата:   17-05-13 19:36

Имах подобен проблем, стържещ звук когато снимам нагоре или надолу. При мен стържеше когато обектива фокусира малко преди безкрайност. След известно време когато пак отиваше до безкрайност спираше да фокусира изобщо, дори при повторно натискане на спусъка нищо не ставаше. Изключвам и включвам тялото, бутам обектива на М размествам фокуса и тогава тръгваше, докато пак не снимам нещо надалеч. Отидох в Павилиона, пратиха го в Профайлд, след 2 седмици ми го върнаха със сменен мотор и сега нищо му няма. Беше гаранционен не знам колко е струвал ремонта.

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »