Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1  2     всички  напред  последна
 Фотошоп
Автор: wildlife   
Дата:   17-05-13 00:50

Ще обновявам настолният компютър и сега е моментът да питам: коя версия на Фотошоп използува Nikon D 7100, за да бъде съвместима с новата конфигурация?

Отговори на това съобщение
 Re: Фотошоп
Автор: bozo   
Дата:   17-05-13 01:29

М да...

Отговори на това съобщение
 Re: Фотошоп
Автор: Lycan   
Дата:   17-05-13 01:45

С последната весия. Плюс е ако видео картата е с повече от 512MB ram и работи с Open CL, напр. nVidia 6xx


Отговори на това съобщение
 Re: Фотошоп
Автор: stoikovv666   
Дата:   17-05-13 01:53

Какви са тези супер обработки, за които процесора не достига и е нужно да се твари видео картата, няма да разбера никога.
Обработвам едновременно 30-60 кадъра в ACR и от там към фотошоп. Видеото ми е ATi и до сега проблеми или засичане съм нямал.

Хубав процесор, 16г рам + SSD и фотошопа си лети [beer]

Отговори на това съобщение
 Re: Фотошоп
Автор: баби-играят-с-теб   
Дата:   17-05-13 01:59

Чак от 16 GB. няма нужда, и 8 са предостатъчни. Нужно е да имате отлични - процесор, и видеокарта. И както е споделил stoikovv666 - програмата лети.

Отговори на това съобщение
 Re: Фотошоп
Автор: Lycan   
Дата:   17-05-13 02:07

Тенденцията е сигнала към дисплея да се обработва директно от видеото вместо да минава обратно по канализацията и да товари системата.
Това обаче не важи за вехтия софтуер и операционни системи :)


Отговори на това съобщение
 Re: Фотошоп
Автор: pachok   
Дата:   17-05-13 02:07

Последния PS си го карам с 3GB RAM и вградена нищо и никаква видео карта. Процесорът ми поне си го бива.

Отговори на това съобщение
 Re: Фотошоп
Автор: Lycan   
Дата:   17-05-13 02:12

олдскул :)

Отговори на това съобщение
 Re: Фотошоп
Автор: wildlife   
Дата:   17-05-13 08:27

А знаете ли как се нарича тази версия ?

Отговори на това съобщение
 Re: Фотошоп
Автор: prisonbreak   
Дата:   17-05-13 08:40

PS 6, на Вии 7 Про 64 . Амд атлон 64х 4г рам 512 Ати ХД . Ами работи си добре комчето...Е старичко е вече, но за Д7000 става..
А щом като искаш да сменяваш. Скачаш на и5 или и7 8 или 16г ССД харче и си пушка.

Отговори на това съобщение
 Re: Фотошоп
Автор: prisonbreak   
Дата:   17-05-13 08:41

+ S-IPS / H-IPS Монитор/

Отговори на това съобщение
 Re: Фотошоп
Автор: compur   
Дата:   17-05-13 10:42

аз, на моя Уин 95 с Шоп 3.0 немам никакви проблеми. Направо всичко става в "миг на око" [smilie5]

Отговори на това съобщение
 Re: Фотошоп
Автор: langel   
Дата:   17-05-13 13:22

HTML написа Плюс е ако видео картата е с повече от 512MB ram и работи с Open CL, напр. nVidia 6xx


OpenCL определено не е силната страна на nVidia картите, което не е от особено значение, тъй като PS /4,5,6/ поддържа OpenGL, където може да се каже, че nVidia е за предпочитане.

Отговори на това съобщение
 Re: Фотошоп
Автор: Lycan   
Дата:   17-05-13 16:04

OpenCL е стъпало над GL, разгледай тестове, иначе за човека отворил темата надали е от значение

Отговори на това съобщение
 Re: Фотошоп
Автор: langel   
Дата:   17-05-13 18:47

Като не е от значение защо объркваш човека?

Ако ще ползваме OpenCL, Radeon картите са в пъти по-добри, защо му предлагаш nVidia?

PS поддържа OpenGL и по тази причина по-добрият избор в момента е nVidia.

Очаква се следващата версия на Adobe Pr, Ae, PS да поддържа OpenCL, което вероятно ще даде предимство на Radeon.

Първо си изясни кое какво и после гледай тестове [smilie23]

Отговори на това съобщение
 Re: Фотошоп
Автор: Lycan   
Дата:   17-05-13 23:48

:) едва ли е от значение защото той явно държи лопатата наобратно.

Иначе, не ми се спори, противоречиш си.
Нвидия 6 лети на цл както и на гл, а радеони не помня да съм споменавал


Отговори на това съобщение
 Re: Фотошоп
Автор: langel   
Дата:   19-05-13 12:57

Айде, койт разбрал, разбрал [smilie24]
Койт не разбрал .... [beer]

Отговори на това съобщение
 Re: Фотошоп
Автор: hotsnail   
Дата:   19-05-13 13:10

Омотахте се здраво. OpenCL е за правене на сметки. OpenGL е за правене на 3Д картинки, няма стандартно функции за фото обработка.

NVidia продава технологията наречена Cuda. Доколкото знам има пиниз OpenCL програми да ползват Cuda. Само дето OpenCL програмите не са много. Повечето пишат направо за Cuda включително Adobe. Та в момента аз бих избягвал карта ATI, защото по-малко софтуер ще я ползва.

Специално фотошоп поддържа и ATI карти. Лайтрум последно като гледах не ползваше графичната карта.

http://helpx.adobe.com/photoshop/kb/photoshop-cs6-gpu-faq.html

А защо трябва да се ползва графичната карта...ами много пъти е по-бърза е от процесора на компютъра и е с особенно подходящата архитектура за обработки на изображения и видео, защото позволява много паралелни изчисления. Наприимер моята карта има има някъде около 300 процесора на 10-тина пъти по ниска честота от главния процесор, но все пак 300 пъти повече като бройка...та като опре да се мачка снимка или видео вероятно ще е 30-тина пъти по бързо т.е. ако едно видео го компресирам с процесор за половин час, с видео картата ще мине за 1 минута...ако една снимка я смята 10-20 секунди на главния процесор, с видео картата ще мине за под 1 секунда! Дали си заслужава...ами според мен си заслужава.

Аз не ползвам шопа и при мен ползите от картата са в кодеците за видео и DxO



Публикацията е редактирана (19-05-13 13:14)

Отговори на това съобщение
 Re: Фотошоп
Автор: langel   
Дата:   20-05-13 09:49

Айде пак:

Фотошоп не ползва Cuda.

Ако искаме да ползваме OpenCL правилният избор на карта трябва да е Radeon. С OpenCL nVidia 6хх са в пъти по-слаби от Radeon.

Ако искаме да ползваме OpenGL, правилният избор е nVidia.

Това е за Шопа.

Тъй като под WIN MPE ползва само CUDA, /MPE под Mac OS ползва и OpenCL/, по-добрият избор отново трябва да е nVidia.

При следващата версия на Adobe пакета се очаква MPE да ползва OpenCL и под WIN, с което Radeon ще бъдат по-добрия избор, понеже са в пъти по-добри при OpenCL.

Отговори на това съобщение
 Re: Фотошоп
Автор: compur   
Дата:   20-05-13 12:25

следващия пакет на Адоб е в Облака! [cool]

Отговори на това съобщение
 Re: Фотошоп
Автор: lacho   
Дата:   21-05-13 15:48

Mac е истината, особенно с SSD, направо PhotoShop-a лети

Отговори на това съобщение
 Re: Фотошоп
Автор: iioorrddaann   
Дата:   22-05-13 17:21

Да ви кажа, че на мен CS5 ми вървеше без проблем на лаптоп с 3г рам, дуал корче 2.3 и неизвестна видео карта.. на CS6 вече му изостваше четката малко, но пак се ядваше. За жалост се спомина и мисля да се ориентирам нещо с i отпред. Доколкото съм чел най-важните неща за фотошоп са: 1.Хард диск-а(SSD) 2.Процесорът 3. Видео картата. [beer]

Отговори на това съобщение
 Re: Фотошоп
Автор: gushev   
Дата:   23-05-13 09:43

А защо с PS CS 6 не мога да отворя снимки в Raw(NEF ) формат?

Отговори на това съобщение
 Re: Фотошоп
Автор: imitev   
Дата:   23-05-13 10:28


Направи си ъпдейт на ACR.

От кой апарат ти е нефчето?

Отговори на това съобщение
 Re: Фотошоп
Автор: gushev   
Дата:   23-05-13 10:30

Д3100.Кое да ъпна?

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1  2     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »