Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1     всички  напред  последна
 Избор между 2 глави Manfrotto за статив
Автор: kvakioh   
Дата:   15-05-13 17:21

Manfrotto 460MG 3-Way Magnesium Head или Manfrotto Junior Geared Head. Някакви отзиви за поне 1 от тези глави?
Разликата е към 100-130лв между двете. Ще се ползва на хубав, стабилен статив, с 1д марк2N и понякога Д200 Никон, като най-тежко е към 2100-2200г общо обектив и тяло.

Отговори на това съобщение
 Re: Избор между 2 глави Manfrotto за статив
Автор: photostoykov   
Дата:   15-05-13 17:36

Първата е по-бърза за работа, втората е по-прецизна, но по-бавна за работа. Първата става за терен, а втората за студио, макро и пейзажи.

Отговори на това съобщение
 Re: Избор между 2 глави Manfrotto за статив
Автор: kvakioh   
Дата:   15-05-13 17:48

Основно за навън ще е, забравих да кажа. И ще има доста движение.
Купих преди 3-4 месеца един малък статив, за макро основно, Cullman, за около 80-90лв, и се скапа на втория път като сложих д200 Никон, резбите на главата. Затова сега искам на големия статив да сложа по-стабилна глава.
Най-вече се търси стабилност и дълготрайност. Като цяло мога доста да се оплача от марката, занемарили са качеството. Статив на 2 месеца, за 150 евро, излизал 2 пъти за по 3-4 часа навън се сцепи алуминия в основата, където се въртят краката при натоварване от само 1.5кг при товароносимост 6кг. Без напрягане и каквото и да е.

Отговори на това съобщение
 Re: Избор между 2 глави Manfrotto за статив
Автор: photostoykov   
Дата:   15-05-13 17:59

За снимки навън и макро ще ти трябва основа Manfrotto 055XPROB или BENRO A2970F.
Главата на статива е доста специфична част от оборудването, поради наследени или придобити навици за работа с определен вид, но на първо време ще ти свърши работа всяка "яка" сферична глава.

Отговори на това съобщение
 Re: Избор между 2 глави Manfrotto за статив
Автор: kvakioh   
Дата:   15-05-13 19:02

Повече ябълковидни глави няма да ползвам, дори "яките" не свършват работа.

Отговори на това съобщение
 Re: Избор между 2 глави Manfrotto за статив
Автор: photostoykov   
Дата:   15-05-13 19:03

Ти си знаеш...[smile]

Отговори на това съобщение
 Re: Избор между 2 глави Manfrotto за статив
Автор: compur   
Дата:   16-05-13 07:28

http://reallyrightstuff.com/mmRRSNET/Images/gallery/BH55LR-04.png
[smilie3]

Отговори на това съобщение
 Re: Избор между 2 глави Manfrotto за статив
Автор: nickulus   
Дата:   16-05-13 23:59

От доста време използвам Manfrotto 410(въпросното Junior Geared Head).
Използвам съм го с висок клас тяло с грип, макро шейна, дълги макро обективи и мехове, няма никакви проблеми с която и да било комбинация.
Прецизността ми е напълно достатъчна, при необходимост от голяма промяна има quick release на всяка една от 3-те врътки.
Главата е сравнително тежка, но в комбинация със стабилна основа е истинско удоволствие за работа, но това го преценява всеки лично.
Единственият минус за мен е липсвата на възможност за смяна на quick release и плочките със шестоъгълни.[beer]

Отговори на това съобщение
 Re: Избор между 2 глави Manfrotto за статив
Автор: kvakioh   
Дата:   17-05-13 00:24

Взех първата, с оглед на това, че тази седмица е с 30 евро по-ниска цена заради последни бройки. Иначе в работата ползваме един вариант по-добра от Junior главата, Manfrotto 405 Pro Geared Head. Сега ще видя как ще е тази, ако не, имам възможност за връщане до 7 дни без проблем.

Отговори на това съобщение
 Re: Избор между 2 глави Manfrotto за статив
Автор: kvakioh   
Дата:   01-06-13 13:14

Дойде главата, но има проблем, че е със странна резба, всъщност размера на резбата е по-голям от самия винт на моя статив, някой да знае дали има преходници за резбата?
Статива ми не е Manfrotto, Velbon Sherpa 803R e. Искам по-лесна за управление (ако така може да се каже) и стабилна глава, затова я куших тази Manfrotto. Имам доста горчив опит от стативи с ябълковидна глава, и затова също взех Manfrotto.

Отговори на това съобщение
 Re: Избор между 2 глави Manfrotto за статив
Автор: compur   
Дата:   01-06-13 18:46

виж при DEKOV. имаше такива винтове - от едната страна е с по тясна, а от другата е с по-широка резба. на твоя статив не е ли така?

Отговори на това съобщение
 Re: Избор между 2 глави Manfrotto за статив
Автор: kvakioh   
Дата:   01-06-13 21:40

Деков е на 2400км поне от мен...
Иначе, просто ми беше интересно дали има, и дали направо при стругар да отивам за преходник.
Да, резбата на главата е по-голяма от резбата на централната колона на статива. Не мога да разбера защо не ги правят универсални както при почти всички стативи и апарати захващането е универсално.

Отговори на това съобщение
 Re: Избор между 2 глави Manfrotto за статив
Автор: photostoykov   
Дата:   01-06-13 21:56

Защото главата е предназначена да носи по-голям товар.
И двете резби са стандартни и не бива да обвиняваш производителя, който за разлика от нас, потребителите мисли в перспектива.
Продават се и на 2400 km от София редукционни пръстени с вътрешна резба 1/4" и външна резба 3/4", които струват десетки стотни от местната валута.
Потърси в специализираните магазини.
Успех в търсенето!

[smile]

Отговори на това съобщение
 Re: Избор между 2 глави Manfrotto за статив
Автор: kvakioh   
Дата:   01-06-13 22:58

Правилно е, моя е грешката. Ще намеря, видях в 1-2 сайта как се казва това и колко струва. Благодаря за съветите.
Главата има и 3 позиции отдолу, които ако е и статива със същата марка се застопорява допълнително. Ще бъде както трябва утре.

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »