Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1     всички  напред  последна
 Magic Lantern смъква батерията на EOS 550D
Автор: klez   
Дата:   11-05-13 20:57

Здравейте, преди доста време като си сложих ML на едната карта бях забелязал че понякога (рядко) се случва като оставя фотоапарата с тази карта и съм работил последно с нея, понякога го намирам със изтощена батерия.
Първо мислех че проблема е в неоригиналната батерия, но с оригиналната го прави същото.
Чак снощи се загледах (беше тъмно) че като изгасих фотоапарата, подсветката на дисплея остана пусната.
Дисплея и фотоапарата бяха изключени, но подсветката си светеше... та навярно това е което изяжда батерията.

На някой друг случвало ли му се е подобно нещо?

Отговори на това съобщение
 Re: Magic Lantern смъква батерията на EOS 550D
Автор: perchinkov   
Дата:   11-05-13 23:05

Аз имам ML на 500D и постоянно стои с картата на която е инсталиран и при изгасено положение нямам проблеми. Но иначе ако си играя по-дълго с менютата на ML доста бързо я изтощава.
Изтрий софтуера и го запиши наново на картата, за да си дойде с оригиналните настройки. Може да си бръкнал в някоя настройка. Преди няколко дни бях оклепал нещо и на ярко слънце на ЛайфВю започна да прави почти черни снимки и се оправи чак като записах отново софтуера.
Пробвай и с карта без софтуера да видиш дали ти свети подсветката.


Отговори на това съобщение
 Re: Magic Lantern смъква батерията на EOS 550D
Автор: klez   
Дата:   11-05-13 23:37

С другата карта без МЛ никога не съм имал проблеми, отдавна не я бях ползвал тази с МЛ-а и като я сложиха за 2 седмици 2 пъти ми се случи да осъмна с изтощена батерия :) чак снощи го забелязах в тъмното това с дисплея.

Иначе едва ли е от настройките, още първата вечер като качих МЛ-а без да бутам никакви настройки бях оставил фотоапарата и на сутринта осъмнах без батерия

Отговори на това съобщение
 Re: Magic Lantern смъква батерията на EOS 550D
Автор: skywriter   
Дата:   12-05-13 00:15

И на мен ми се случи веднъж да се изтощи батерията. Поразрових се след случая и попаднах на това: http://www.magiclantern.fm/bestpractices и по-специално на частта "Don't remove your card too fast!". Мисля, че при мен се беше получило това...

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »