Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1     всички  напред  последна
 Клипове
Автор: ChuCkLe   
Дата:   11-05-13 12:56

Как се правят тези клипове? пример
По-точно камерата как се движи бавно през клипа ?[smilie6]


Отговори на това съобщение
 Re: Клипове
Автор: insofia.net   
Дата:   11-05-13 15:10

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Клипове
Автор: vicking   
Дата:   11-05-13 15:47

То си пише в края на клипа: motion control made possible by emotimo. Дори и линк са ти дали, вземи го разгледай!

Отговори на това съобщение
 Re: Клипове
Автор: db   
Дата:   11-05-13 16:04

Има най-различни Dolly-та за целта. Обикновено това е някаква "шейна" с прикрепен към нея стъпков мотор и контролер който да движи мотора стъпка по стъпка между щракането на кадрите. Когато има големи разлики в осветеността (примерно при изгрев и при залез)Някой контролери позволяват контрол на shutter speed на фотоапарата и по този начин се получава добра картинка накрая без да се преекспонират или затъмняват кадрите по време на снимането. Ако има малки разлики в осветеността може да се дооправи софтуерно, стига да снимаш в RAW.
Първия ми опит за timelapse направих една сутрин със статив. Може да го видите в линка под заглавието на снимката.

https://photo-forum.net/i/1662910



Много съм зарибен да си взема една такава системка за "подвижни" кадри. Всичко с времето си :)



Публикацията е редактирана (11-05-13 17:05)

Отговори на това съобщение
 Re: Клипове
Автор: ChuCkLe   
Дата:   11-05-13 20:07

Благодаря Ви !
Към insofia.net,знам какво е Timelapse,питах за стойката,"шейната".


Отговори на това съобщение
 първа  назад  1     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »