Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1     всички  напред  последна
 обектив Tieman
Автор: didon76   
Дата:   11-05-13 11:02

Здравейте,наскоро ми изровиха и подариха обектив за който няма никаква информация.На М42 е ,отзад като го погледнах но не на задната леща а някъде по средата се вижда капчици като роса.Има и леко омасляване...та идеята ми е къде да го дам да го почистят и дали изобщо си струва това нещо.


Отговори на това съобщение
 Re: обектив Tieman
Автор: didon76   
Дата:   11-05-13 11:04

https://photo-forum.net/i/1726488



Отговори на това съобщение
 Re: обектив Tieman
Автор: h_bio   
Дата:   11-05-13 11:27

Отваряй смело! Почисти го и си направи оригинална вазичка или моливник! Не мисля, че ще ти свърши някаква фотографска работа. Безсмислено да се ползва такъв зуум с ръчен фокус на дигитално тяло. Отделно, че конкретно този е изглежда доста тъмен (освен ако това 1:8 не се отнася за мащабирането при макро режим)

Отговори на това съобщение
 Re: обектив Tieman
Автор: deandim   
Дата:   11-05-13 20:54

мисля ,че не е мащабиране за макро,а по скоро е тъмен...

Отговори на това съобщение
 Re: обектив Tieman
Автор: juslen   
Дата:   11-05-13 21:08

Образованията като капчици се наричат перлички и са неостраним дефект, понеже се намират вътре в слепения елемент. Слепения елемент представлява две лещи залепени една за друга със специално оптично лепило и перличките се появяват в него.

Т.е. обектива е буквално неизползваем, понеже с въпросните перлички снимките стоят като замъглени.

Отговори на това съобщение
 Re: обектив Tieman
Автор: didon76   
Дата:   11-05-13 21:15

juslen точно така стават снимките,явно това е причината...ще е на моливник.[beer]

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »